Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 568 | 2.00 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
2 | 564 | DNS | Annika Haldbo -03 | 1.60 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
3 | 570 | 11.96 | 6 | Ellen Lawaetz -02 | 12.97 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
4 | 577 | DNS | Annika Eppers -02 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
5 | 568 | 11.62 | 4 | Liv Nedergaard -02 | 11.59 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
6 | 573 | 11.96 | 7 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 11.88 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
7 | 579 | 11.81 | 6 | Mie Hylling Axelsson -02 | 12.19 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
8 | 578 | 11.31 | 1 | Victoria Lendal -02 | 11.10 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
9 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 12.42 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
10 | 569 | 11.89 | 7 | Josefine Sørensen -02 | 11.98 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
11 | 562 | 11.55 | 3 | Ida Lyngby -02 | 11.75 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
12 | 568 | 42.15 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 39.07 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:45 |
13 | 568 | 11.57 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 11.62 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
14 | 578 | 11.25 | 4 | Victoria Lendal -02 | 11.31 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
15 | 562 | 11.60 | 7 | Ida Lyngby -02 | 11.55 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 |
16 | 573 | 24.82 | 2 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 22.79 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
17 | 569 | 14.47 | 6 | Josefine Sørensen -02 | 15.37 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
18 | 562 | 16.19 | 5 | Ida Lyngby -02 | 18.16 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
19 | 570 | 1.20 | 4 | Ellen Lawaetz -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 |
20 | 573 | 1.20 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
21 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
22 | 576 | 1.30 | 3 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 |
23 | 579 | 1.54.62 | 5 | Mie Hylling Axelsson -02 | 1.55.39 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:00 |
24 | 570 | 30.69 | 10 | Ellen Lawaetz -02 | 33.72 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
25 | 577 | DNS | Annika Eppers -02 | 28.83 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
26 | 568 | 29.15 | 4 | Liv Nedergaard -02 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
27 | 573 | 30.61 | 9 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 30.79 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
28 | 579 | 30.21 | 7 | Mie Hylling Axelsson -02 | 29.93 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
29 | 578 | 29.06 | 3 | Victoria Lendal -02 | 28.96 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
30 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | ||
31 | 569 | 31.12 | 12 | Josefine Sørensen -02 | 31.00 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 |
32 | 579 | 3.34.67 | 4 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.33.49 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:10 |
33 | 570 | 4.56 | 2 | Ellen Lawaetz -02 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
34 | 577 | DNS | Annika Eppers -02 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
35 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 3.86 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 | |
36 | 576 | 4.44 | 4 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 4.41 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
37 | 569 | 4.75 | 1 | Josefine Sørensen -02 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
38 | 562 | 4.28 | 8 | Ida Lyngby -02 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:30 |
39 | 570 | 10.96 | 2 | Ellen Lawaetz -02 | 10.90 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |
40 | 573 | 11.54 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 11.37 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |
41 | 576 | 11.43 | 4 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 10.89 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |
42 | 568 | 8.97 | 5 | Liv Nedergaard -02 | 9.82 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
43 | 573 | 8.34 | 6 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 8.88 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |
44 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 7.10 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | |
45 | 569 | 8.09 | 7 | Josefine Sørensen -02 | 7.83 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 |