Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 228 | 11.92 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.27 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
2 | 213 | 11.16 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
3 | 183 | 12.16 | 4 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.09 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
4 | 218 | 13.23 | 6 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 12.64 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
5 | 225 | 11.71 | 5 | Liv Nedergaard -02 | 11.83 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
6 | 212 | 12.19 | 3 | Mie Hylling Axelsson -02 | 12.25 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
7 | 229 | 13.42 | 6 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.60 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
8 | 5 | 12.45 | 5 | Alberthe W Simonsen -02 | 12.58 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
9 | 220 | 12.48 | 6 | Mathilde Juel Gertz -02 | 12.41 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
10 | 242 | DNS | Ida Ellehøj Pedersen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
11 | 226 | 12.28 | 5 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.30 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
12 | 216 | 12.79 | 8 | Ellen Lawaetz -02 | 12.99 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
13 | 215 | 12.39 | 5 | Josefine Sørensen -02 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
14 | 213 | 11.62 | 3 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.16 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:35 |
15 | 228 | DNS | Clara Elvira Paludan -02 | 29.54 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
16 | 213 | 29.42 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 29.19 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
17 | 183 | 31.59 | 10 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 31.45 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
18 | 218 | DNS | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
19 | 225 | 30.50 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 30.60 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
20 | 229 | 34.89 | 19 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
21 | 226 | 31.90 | 13 | Juliette Wessel Leroy -02 | 31.46 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
22 | 216 | 33.72 | 17 | Ellen Lawaetz -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
23 | 215 | 32.59 | 15 | Josefine Sørensen -02 | 31.90 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
24 | 161 | DNS | Caroline Crabtree -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
25 | 277 | DNS | Clara Jørgensen -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
26 | 212 | 2.03.22 | 10 | Mie Hylling Axelsson -02 | 2.07.50 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 |
27 | 229 | 2.19.12 | 12 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | |
28 | 167 | DNS | Mie Johansen -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
29 | 166 | DNS | Mathilde Holck -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
30 | 163 | DNF | Karoline Nygaard -02 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
31 | 214 | 1.50.62 | 3 | Nikoline H Ørum-Nielsen -02 | 1.51.01 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:10 |
32 | 278 | DNS | Mathilde Holck Hansen -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
33 | 161 | DNS | Caroline Crabtree -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
34 | 212 | 3.46.33 | 6 | Mie Hylling Axelsson -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | |
35 | 167 | DNS | Mie Johansen -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
36 | 166 | DNS | Mathilde Holck -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
37 | 163 | DNS | Karoline Nygaard -02 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 | ||
38 | 214 | 3.23.50 | 1 | Nikoline H Ørum-Nielsen -02 | 3.16.19 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:00 |
39 | 227 | 13.14 | 3 | Alberthe W Simonsen -02 | 12.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
40 | 213 | 11.79 | 2 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.33 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
41 | 218 | DNS | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 13.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 | |
42 | 212 | 13.08 | 4 | Mie Hylling Axelsson -02 | 12.83 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
43 | 229 | 14.38 | 4 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.55 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
44 | 216 | 12.82 | 3 | Ellen Lawaetz -02 | 12.56 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 13:05 |
45 | 227 | DQ | Alberthe W Simonsen -02 | 13.14 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 | |
46 | 213 | 12.05 | 4 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.79 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 |
47 | 212 | 13.48 | 5 | Mie Hylling Axelsson -02 | 13.08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 |
48 | 229 | DNS | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 14.38 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 | |
49 | 216 | DNS | Ellen Lawaetz -02 | 12.82 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:10 | |
50 | 228 | 1.21 | 3 | Clara Elvira Paludan -02 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:15 |
51 | 220 | 1.06 | 6 | Mathilde Juel Gertz -02 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:15 |
52 | 228 | 4.30 | 5 | Clara Elvira Paludan -02 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
53 | 227 | 3.63 | 15 | Alberthe W Simonsen -02 | 3.77 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
54 | 213 | 4.68 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
55 | 212 | 3.84 | 12 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.90 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
56 | 242 | 3.76 | 13 | Ida Ellehøj Pedersen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | |
57 | 226 | 3.92 | 10 | Juliette Wessel Leroy -02 | 3.81 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
58 | 216 | DNS | Ellen Lawaetz -02 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | |
59 | 215 | 3.91 | 11 | Josefine Sørensen -02 | 3.98 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
60 | 183 | 6.80 | 8 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 7.79 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
61 | 218 | DNS | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 6.93 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 | |
62 | 225 | 7.92 | 5 | Liv Nedergaard -02 | 8.12 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
63 | 226 | 6.53 | 11 | Juliette Wessel Leroy -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
64 | 215 | 5.72 | 12 | Josefine Sørensen -02 | 5.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
65 | 228 | 13.68 | 12 | Clara Elvira Paludan -02 | 16.57 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
66 | 213 | 21.40 | 3 | Victoria Lee Lendal -02 | 24.14 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
67 | 183 | 15.75 | 9 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 16.73 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
68 | 218 | 11.52 | 15 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 13.51 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
69 | 212 | 11.24 | 16 | Mie Hylling Axelsson -02 | 7.50 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
70 | 229 | 12.77 | 13 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 | |
71 | 220 | 9.47 | 17 | Mathilde Juel Gertz -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 | |
72 | 215 | 14.65 | 10 | Josefine Sørensen -02 | 12.87 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
73 | 214 | 18.36 | 7 | Nikoline H Ørum-Nielsen -02 | 19.22 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |