ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 442 | 12.45 | 4 | Leonora Ricks -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 | |
2 | 400 | 11.55 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.48 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
3 | 463 | 12.41 | 5 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.59 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
4 | 407 | 13.60 | 6 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.72 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
5 | 430 | 12.36 | 4 | Josefine Sørensen -02 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
6 | 434 | 12.33 | 5 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.30 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
7 | 445 | 11.80 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 11.83 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
8 | 479 | 12.09 | 3 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.29 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:45 |
9 | 400 | 11.42 | 1 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.55 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
10 | 463 | 12.64 | 7 | Mathilda Juel Gertz -02 | 12.41 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
11 | 430 | 12.54 | 8 | Josefine Sørensen -02 | 12.36 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
12 | 434 | 12.30 | 7 | Juliette Wessel Leroy -02 | 12.33 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
13 | 445 | 11.67 | 3 | Liv Nedergaard -02 | 11.80 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
14 | 479 | 12.23 | 6 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.09 | 80 meter • Semi | Piger 12 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 400 | 11.27 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 11.42 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
16 | 445 | 11.92 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 11.67 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 16:10 |
17 | 400 | 29.56 | 3 | Clara Elvira Paludan -02 | 29.85 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
18 | 430 | 32.26 | 11 | Josefine Sørensen -02 | 32.03 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
19 | 434 | 31.56 | 8 | Juliette Wessel Leroy -02 | 31.51 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
20 | 445 | 30.89 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 30.75 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
21 | 446 | 33.03 | 14 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
22 | 466 | 32.78 | 13 | Mie Hylling Axelsson -02 | 31.76 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
23 | 478 | 1.51.20 | 1 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 1.53.34 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
24 | 478 | 3.16.19 | 1 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 3.19.95 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:00 |
25 | 407 | 13.55 | 5 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
26 | 371 | 12.46 | 3 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 15.52 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
27 | 446 | 13.23 | 4 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 13.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
28 | 466 | 12.98 | 3 | Mie Hylling Axelsson -02 | 13.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
29 | 371 | 12.03 | 5 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 12.46 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 |
30 | 466 | 13.08 | 7 | Mie Hylling Axelsson -02 | 12.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 |
31 | 400 | 1.25 | 2 | Clara Elvira Paludan -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
32 | 463 | 1.10 | 6 | Mathilda Juel Gertz -02 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
33 | 400 | 4.03 | 5 | Clara Elvira Paludan -02 | 4.37 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
34 | 407 | 3.25 | 17 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
35 | 371 | 3.65 | 13 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 15.52 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
36 | 430 | 3.87 | 10 | Josefine Sørensen -02 | 3.98 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
37 | 466 | 3.61 | 14 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:20 |
38 | 463 | 5.49 | 14 | Mathilda Juel Gertz -02 | 6.05 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
39 | 407 | 6.47 | 11 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 6.28 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
40 | 430 | 5.23 | 15 | Josefine Sørensen -02 | 5.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
41 | 434 | 6.61 | 10 | Juliette Wessel Leroy -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
42 | 445 | 7.17 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 8.12 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
43 | 479 | 6.73 | 9 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:05 |
44 | 445 | 14.88 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 15.59 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:20 |
45 | 407 | 23.50 | 3 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Hammerkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
46 | 445 | 25.33 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 14.69 | Hammerkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 |
47 | 442 | 11.01 | 8 | Leonora Ricks -02 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
48 | 400 | 16.57 | 6 | Clara Elvira Paludan -02 | 14.50 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
49 | 478 | 17.30 | 4 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 19.17 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
50 | 430 | DNS | Josefine Sørensen -02 | 11.40 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 | |
51 | 479 | 16.76 | 5 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 14.86 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:55 |
52 | 512 | 45.77 | 1 | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 | |
53 | 520 | 47.39 | 2 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 17:00 |