Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 516 | 13.98 | 5 | Mie Hylling Axelsson -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 822 | 13.40 | 4 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 76 | 11.96 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 75 | 13.39 | 3 | Annika Haldbo -03 | 13.92 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 72 | 9.37 | 1 | Clara E Paludan -02 | 9.02 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
6 | 77 | 9.65 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 9.61 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
7 | 822 | 10.12 | 4 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
8 | 76 | 9.41 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.99 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
9 | 75 | 9.80 | 2 | Annika Haldbo -03 | 10.17 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
10 | 85 | DNS | Maria Boesdal -02 | 10.04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
11 | 516 | 3.53 | 12 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.62 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
12 | 72 | 3.74 | 7 | Clara E Paludan -02 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
13 | 81 | DNS | Karla Schärfe -03 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
14 | 86 | DNS | Rebekka Dahl Kokkegård -03 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
15 | 85 | DNS | Maria Boesdal -02 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
16 | 516 | 14.16 | 7 | Mie Hylling Axelsson -02 | 13.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
17 | 822 | 13.01 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 13.40 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
18 | 76 | 11.75 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 11.96 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
19 | 75 | 12.98 | 4 | Annika Haldbo -03 | 13.39 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
20 | 72 | 6.36 | 5 | Clara E Paludan -02 | 6.27 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
21 | 77 | 6.24 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 6.41 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
22 | 81 | DNS | Karla Schärfe -03 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 86 | DNS | Rebekka Dahl Kokkegård -03 | 5.20 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
24 | 822 | 5.85 | 8 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 6.22 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
25 | 85 | DNS | Maria Boesdal -02 | 6.59 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
26 | 72 | 9.20 | 1 | Clara E Paludan -02 | 9.37 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:55 |
27 | 77 | 10.07 | 8 | Liv Nedergaard -02 | 9.65 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:55 |
28 | 76 | 9.23 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 9.41 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:55 |
29 | 516 | 1.23.43 | 13 | Mie Hylling Axelsson -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
30 | 76 | 1.06.79 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
31 | 76 | 28.52 | 3 | Marie Falkebo Jensen -03 | 20.10 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 |
32 | 85 | 23.41 | 8 | Maria Boesdal -02 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
33 | 72 | 14.57 | 1 | Clara E Paludan -02 | 14.91 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
34 | 77 | 15.95 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
35 | 78 | 16.72 | 6 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
36 | 76 | 14.76 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
37 | 85 | DNS | Maria Boesdal -02 | 16.65 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
38 | 72 | 14.60 | 1 | Clara E Paludan -02 | 14.57 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
39 | 77 | 16.27 | 7 | Liv Nedergaard -02 | 15.95 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
40 | 76 | 14.79 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 14.76 | 100 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
41 | 78 | 2.44.93 | 2 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
42 | 76 | 2.39.54 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.44.39 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
43 | 72 | 1.16 | 2 | Clara E Paludan -02 | 0.95 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |
44 | 85 | 1.10 | 3 | Maria Boesdal -02 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 |