DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Herlev
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.45 | 1 | Stig Falkenblad -72 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
2 | 20.31 | 4 | Eva Bak-Jensen -57 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
3 | DNS | Tine Johansen -82 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | ||
4 | 13.72 | 1 | Stig Fog -67 | 100 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
5 | 1.49.09 | 4 | Eva Bak-Jensen -57 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
6 | 1.03.46 | 1 | Jakob Lind Tolborg -72 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
7 | 1.29.67 | 5 | Eli Henriksen -57 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
8 | 2.00.52 | 5 | Randi Klokmose -53 | 400 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
9 | 6.20.97 | 5 | Merete Porsdal -73 | 6.30.0 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 |
10 | 5.39.33 | 5 | Mogens Skjøtt -63 | 5.00.0 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 |
11 | 6.34.84 | 7 | Eli Henriksen -57 | 6.30.0 | 1500 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:00 |
12 | DNS | Søren Traberg -43 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 | ||
13 | DNS | Merete Porsdal -73 | 23.00.0 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 | |
14 | 16.20.33 | 1 | Kristian Bonne Wulff -85 | 16.00.0 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 |
15 | 16.57.58 | 3 | Ronny Sommer Kjær -87 | 17.00.0 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 |
16 | 24.10.99 | 6 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | 24.00.0 | 5000 meter • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:00 |
17 | 1.40 | 4 | Stig Falkenblad -72 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
18 | 0.95 | 10 | Eva Bak-Jensen -57 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
19 | 1.45 | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
20 | 0.95 | 9 | Titi Hasselriis -45 | Højdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
21 | NM | Thomas Christensen -72 | Stangspring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | ||
22 | 4.17 (w:-0.1) | 5 | Stig Falkenblad -72 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
23 | 4.59 (w:+0.0) | 3 | Jakob Lind Tolborg -72 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
24 | DNS | Tine Johansen -82 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | ||
25 | 2.17 (w:-0.7) | 11 | Randi Klokmose -53 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
26 | 3.03 (w:-0.8) | 9 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Længdespring • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:15 | |
27 | 5.51 | 15 | Per Klokmose -56 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
28 | 9.91 | 4 | Thomas Christensen -72 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
29 | 6.69 | 12 | Britt Thuren -61 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
30 | 9.02 | 5 | Carsten Woss Clemmensen -72 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
31 | 6.09 | 13 | Titi Hasselriis -45 | Kuglestød • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 19:30 | |
32 | 26.28 | 7 | Stig Fog -67 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
33 | 30.91 | 6 | Thomas Christensen -72 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
34 | 15.27 | 11 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Diskoskast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:30 | |
35 | 13.93 | 8 | Per Klokmose -56 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
36 | 13.61 | 9 | Randi Klokmose -53 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
37 | 5.49 | 10 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
38 | 22.01 | 6 | Carsten Woss Clemmensen -72 | Hammerkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 17:30 | |
39 | 11.71 | 10 | Per Klokmose -56 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
40 | 36.22 | 3 | Stig Fog -67 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
41 | 17.03 | 7 | Britt Thuren -61 | Spydkast • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 18:00 | |
42 | 2.42.08 | 1 | Herlev 2 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:45 | |
43 | DQ | Herlev 1 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd / Kvinder | Onsdag kl. 20:45 |