DT kvalifikation - mænd • Tårnby Stadion • Tårnby
6 sep., 2015
Arrangør: Amager AC
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 45 | 1.08.43 | 5 | Emil Jespersen -94 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
2 | 49 | 12.25 | 2 | Johan Thomsen -97 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
3 | 83 | 11.41 | 5 | Oscar Applegren -94 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
4 | 50 | 11.00 | 5 | Frederik Carlsson -97 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
5 | 51 | 10.27 | 7 | Christoffer Olsen -96 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:00 |
6 | 34 | 10.57 | 1 | Frederik Thomsen -93 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
7 | 35 | 10.91 | 3 | Lukas Bredo -97 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:30 |
8 | 44 | 1.79 | 2 | Kristian Ipsen -93 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:40 |
9 | 46 | 1.64 | 3 | Bruce Buasri -95 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:40 |
10 | 41 | 17.15.10 | 2 | Per H Christensen -66 | 5000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:55 |
11 | 42 | 17.48.94 | 5 | Kristian Carstensen -01 | 5000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:55 |
12 | 52 | DNS | Uffe Jensen -66 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:15 | |
13 | 50 | 32.40 | 6 | Frederik Carlsson -97 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:15 |
14 | 36 | 2.11.09 | 5 | Christian Dirksen -99 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:50 |
15 | 79 | 45.19 | 3 | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:20 |
16 | 34 | 7.10 | 2 | Frederik Thomsen -93 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
17 | 55 | 6.44 | 3 | Emil Ipsen -99 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
18 | 47 | 4.84 | 1 | Andreas Rønning -93 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
19 | 48 | 4.44 | 2 | Oliver Durafour -97 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
20 | 52 | NM | Uffe Jensen -66 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 | |
21 | 50 | 37.60 | 3 | Frederik Carlsson -97 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:45 |
22 | 37 | 24.48 | 5 | Sam Buasri -95 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 |
23 | 35 | 22.64 | 1 | Lukas Bredo -97 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 |
24 | 43 | 11.56.36 | 4 | Torben Riis -69 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 |
25 | 41 | 11.00.67 | 2 | Per H Christensen -66 | 3000 meter forh. • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:15 |
26 | 44 | 16.84 | 3 | Kristian Ipsen -93 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:50 |
27 | 53 | 55.76 | 1 | Michael Nielsen -66 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
28 | 51 | 47.76 | 3 | Christoffer Olsen -96 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
29 | 54 | 54.27 | 4 | Lukas Jensen -97 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 |
30 | 40 | 4.29.14 | 8 | Henrik K Jørgensen -61 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
31 | 39 | 4.21.36 | 5 | Joachim Rønsholt -99 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:45 |
32 | 79 | 3.32.78 | 2 | Ballerup AK | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:20 |