Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 687 | 12.32 | 2 | Ida Karstoft -95 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 | |
2 | 793 | 13.31 | 7 | Thea Haahr -91 | 13.05 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 |
3 | 623 | 12.98 | 4 | Anne Porsholdt -95 | 12.71 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 |
4 | 733 | 12.13 | 1 | Martha Traore -95 | 12.00 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:55 |
5 | 700 | 43.30 | 10 | Julia Maurer -93 | 41.25 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
6 | 750 | 42.31 | 9 | Olivia Thorsgaard -00 | 41.00 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
7 | 804 | 41.94 | 8 | Viktoria Dommer -01 | 41.98 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
8 | 624 | 39.44 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 38.55 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
9 | 751 | 41.28 | 5 | Olivia Tuokila -00 | 41.85 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
10 | 655 | 44.94 | 16 | Elena Johansen -01 | 43.86 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
11 | 792 | 40.50 | 2 | Stephanie Saavedra -89 | 40.80 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:30 |
12 | 743 | DNS | Nanna Leegaard Kruse -87 | 2.31.00 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 19:00 | |
13 | 619 | 2.13.03 | 3 | Anna Mark Helwigh -00 | 2.11.93 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 19:00 |
14 | 655 | 2.18.99 | 4 | Elena Johansen -01 | 2.14.79 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 19:00 |
15 | 782 | 9.25.43 | 1 | Simone Glad -90 | 9.20.42 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 |
16 | 789 | 9.37.37 | 2 | Sophie Søefeldt -00 | 9.42.83 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 |
17 | 793 | 14.69 | 1 | Thea Haahr -91 | 14.23 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:40 |
18 | 769 | DNS | Sandra Böll -94 | 1.75 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
19 | 763 | 1.67 | 2 | Rikke Andersen -98 | 1.80 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 |
20 | 672 | 2.70 | 3 | Emma Vitale -93 | 2.90 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 |
21 | 671 | 5.45 (w:+0.9) | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 6.13 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 |
22 | 707 | 51.35 | 2 | Kathrine Bebe -91 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 645 | 58.22 | 1 | Celina Julin -94 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:10 | |
24 | 715 | DNS | Louise Odgaard -93 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:10 | ||
25 | 612 | 46.76 | 2 | Amanda Rasmussen -97 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:10 | |
26 | 769 | DNS | Sandra Böll -94 | 36.33 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 |