Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 259 | 8.29 | 5 | Laust Kristian Andersen -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
2 | 84 | 10.41 | 6 | Kalle Ranstorp -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
3 | 258 | 7.24 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
4 | 94 | 7.96 | 5 | Sylvester W. B. Redsted -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:55 | |
5 | 88 | 7.01 | 1 | Hakeem Ali -05 | 6.72 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:55 |
6 | 258 | 7.15 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 7.24 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:10 |
7 | 94 | 7.96 | 7 | Sylvester W. B. Redsted -05 | 7.96 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:10 |
8 | 88 | 7.02 | 1 | Hakeem Ali -05 | 7.01 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:10 |
9 | 259 | DNS | Laust Kristian Andersen -05 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
10 | 258 | 1.18.69 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:35 | |
11 | 88 | 1.21.70 | 2 | Hakeem Ali -05 | 1.23.85 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:35 |
12 | 83 | 1.28.17 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 1.27.82 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:35 |
13 | 259 | DNF | Laust Kristian Andersen -05 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:45 | ||
14 | 258 | 2.59.59 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
15 | 94 | 3.30.82 | 5 | Sylvester W. B. Redsted -05 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
16 | 83 | 3.02.25 | 3 | Kasper Schimmell Smith -05 | 800 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:45 | |
17 | 83 | 0.91 | 2 | Kasper Schimmell Smith -05 | 0.95 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:00 |
18 | 83 | 3.27 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 2.89 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
19 | 94 | 5.39 | 2 | Sylvester W. B. Redsted -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 | |
20 | 83 | 4.67 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 4.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 |
21 | 89 | 5.53 | 1 | Oskar Thers-Sonne -05 | 5.04 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:45 |
22 | 84 | 23.63 | 7 | Kalle Ranstorp -05 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:15 | |
23 | 94 | NM | Sylvester W. B. Redsted -05 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
24 | 88 | 32.58 | 1 | Hakeem Ali -05 | 33.40 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:15 |
25 | 83 | 32.12 | 2 | Kasper Schimmell Smith -05 | 29.54 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:15 |
26 | 89 | 29.33 | 3 | Oskar Thers-Sonne -05 | 26.32 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:15 |
27 | 904 | 28.99 | 1 | Sparta D9 H1 -06 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:50 | |
28 | 905 | 30.73 | 2 | Sparta D9 H2 -06 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:50 |