Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
5-6 maj, 2018
Arrangør: Amager AC
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 150 | 11.24 | 4 | Soham Patel -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
2 | 627 | 12.19 | 5 | Marius Quist Christiansen -10 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
3 | 137 | 12.31 | 7 | Malthe K Hermansen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
4 | 107 | 11.50 | 4 | Arthur Gibson -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
5 | 154 | 11.86 | 6 | Tobias Bech Justesen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:35 | |
6 | 150 | 11.14 | 6 | Soham Patel -09 | 11.24 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:55 |
7 | 627 | 1.41.62 | 19 | Marius Quist Christiansen -10 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
8 | 137 | 1.40.65 | 18 | Malthe K Hermansen -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
9 | 101 | DNS | Aksel Steenbeck -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | ||
10 | 107 | 1.38.07 | 16 | Arthur Gibson -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
11 | 100 | 1.30.71 | 8 | Aksel Kragh Winther -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
12 | 154 | 1.38.19 | 17 | Tobias Bech Justesen -09 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:40 | |
13 | 150 | 2.43 (w:+0.0) | 18 | Soham Patel -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
14 | 627 | 2.76 (w:+0.1) | 12 | Marius Quist Christiansen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
15 | 137 | 2.26 (w:+0.0) | 21 | Malthe K Hermansen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
16 | 101 | 2.43 (w:+0.1) | 19 | Aksel Steenbeck -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
17 | 107 | 2.58 (w:+0.0) | 15 | Arthur Gibson -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
18 | 100 | 3.08 (w:+0.0) | 3 | Aksel Kragh Winther -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
19 | 154 | 2.18 (w:+0.3) | 22 | Tobias Bech Justesen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 107 | 4.20 | 6 | Arthur Gibson -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 154 | 3.92 | 8 | Tobias Bech Justesen -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:00 | |
22 | 150 | 20.70 | 7 | Soham Patel -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
23 | 627 | 17.38 | 10 | Marius Quist Christiansen -10 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
24 | 137 | 13.12 | 15 | Malthe K Hermansen -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
25 | 101 | 11.60 | 16 | Aksel Steenbeck -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
26 | 107 | 21.91 | 6 | Arthur Gibson -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 | |
27 | 100 | 19.21 | 8 | Aksel Kragh Winther -09 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:05 |