Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 82 | 7.14 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 7.04 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 |
2 | 95 | 7.52 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 7.85 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 |
3 | 87 | 7.81 | 2 | Samuel Skov Bailey -06 | 7.54 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 |
4 | 264 | 8.51 | 6 | Anton Grønborg -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | |
5 | 90 | DNS | August Molge -06 | 8.08 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 149 | DNS | Sebastian Vittrup-Bertheu -08 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
7 | 262 | 7.81 | 2 | Noah Bjørk J Gade -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | |
8 | 263 | 9.06 | 5 | Mads Bastholm -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | |
9 | 81 | 8.47 | 5 | Elias Regan Emborg -06 | 8.00 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 |
10 | 261 | 7.53 | 2 | Mads Galst -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 | |
11 | 93 | 7.91 | 4 | Frederik Schaldemose -06 | 7.74 | 40 meter • Indl. | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:30 |
12 | 82 | 7.13 | 4 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 7.14 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 |
13 | 95 | 7.33 | 5 | Oswald Lindquist -06 | 7.52 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 |
14 | 261 | DNS | Mads Galst -06 | 7.53 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:40 | |
15 | 82 | 24.22 | 7 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 19.51 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |
16 | 92 | 24.99 | 6 | Louis Svandborg -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
17 | 85 | 16.30 | 13 | Andreas Hartmann Stæger -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
18 | 264 | 12.26 | 16 | Anton Grønborg -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
19 | 86 | 7.83 | 17 | William Hvass -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
20 | 90 | 15.00 | 15 | August Molge -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
21 | 23 | DNS | Johan Dahl Kokkegård -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
22 | 262 | 20.62 | 11 | Noah Bjørk J Gade -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
23 | 263 | 21.51 | 10 | Mads Bastholm -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
24 | 261 | 28.00 | 3 | Mads Galst -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
25 | 93 | 17.05 | 12 | Frederik Schaldemose -06 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
26 | 24 | 27.04 | 4 | Anton Thers-Sonne -07 | 28.30 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |
27 | 92 | DNS | Louis Svandborg -06 | Højdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
28 | 90 | DNS | August Molge -06 | Højdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
29 | 81 | 0.81 | 2 | Elias Regan Emborg -06 | 0.96 | Højdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:00 |
30 | 82 | 1.13.34 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 1.13.47 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 |
31 | 92 | 1.30.27 | 8 | Louis Svandborg -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 | |
32 | 95 | 1.31.14 | 9 | Oswald Lindquist -06 | 1.23.73 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 |
33 | 87 | 1.27.71 | 7 | Samuel Skov Bailey -06 | 1.23.96 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 |
34 | 264 | 1.36.68 | 11 | Anton Grønborg -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 | |
35 | 86 | 1.38.12 | 12 | William Hvass -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 | |
36 | 81 | 1.38.43 | 13 | Elias Regan Emborg -06 | 1.35.45 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 |
37 | 261 | 1.25.72 | 6 | Mads Galst -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 | |
38 | 93 | 1.34.00 | 10 | Frederik Schaldemose -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 14:30 | |
39 | 82 | 2.53.26 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 800 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:45 | |
40 | 95 | 3.21.53 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 800 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:45 | |
41 | 87 | 3.11.65 | 2 | Samuel Skov Bailey -06 | 800 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:45 | |
42 | 82 | 3.52 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 3.66 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
43 | 85 | 2.70 | 8 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 2.52 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
44 | 87 | 2.11 | 13 | Samuel Skov Bailey -06 | 2.59 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
45 | 91 | 2.55 | 11 | Halfdan Jespersen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
46 | 149 | DNS | Sebastian Vittrup-Bertheu -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | ||
47 | 262 | 2.57 | 10 | Noah Bjørk J Gade -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
48 | 263 | 2.51 | 12 | Mads Bastholm -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
49 | 81 | 2.76 | 7 | Elias Regan Emborg -06 | 2.73 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
50 | 261 | 2.81 | 6 | Mads Galst -06 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 | |
51 | 93 | 2.65 | 9 | Frederik Schaldemose -06 | 2.60 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
52 | 82 | 5.39 | 3 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 5.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 |
53 | 85 | 4.00 | 7 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 4.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 |
54 | 81 | 3.58 | 8 | Elias Regan Emborg -06 | 3.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 |
55 | 93 | 4.25 | 6 | Frederik Schaldemose -06 | 4.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 12:45 |