DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 402 | 7.69 | 4 | Philip Reynolds -96 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
2 | 364 | 7.19 | 1 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 7.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
3 | 408 | 7.92 | 5 | Sebastian Pedersen -97 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
4 | 364 | 7.12 | 1 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 7.19 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 | |
5 | 402 | 23.96 | 4 | Philip Reynolds -96 | 24.02 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
6 | 408 | 25.26 | 15 | Sebastian Pedersen -97 | 25.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
7 | 338 | 24.16 | 7 | Albert Kuhlmann -97 | 24.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
8 | 338 | PB | 52.61 | 3 | Albert Kuhlmann -97 | 53.41 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
9 | 366 | PB | 4.17.76 | 4 | Gustav Krøll -96 | 4.18.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 |
10 | 370 | 4.15.60 | 3 | Joakim Engelbrecht -96 | 4.13.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
11 | 404 | 4.33.03 | 7 | Remi Rosseau -97 | 4.26.43 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
12 | 366 | 10.01.24 | 9 | Gustav Krøll -96 | 9.33.37 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
13 | 370 | DNS | Joakim Engelbrecht -96 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
14 | 404 | PB | 10.00.60 | 7 | Remi Rosseau -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
15 | 408 | 9.34 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 9.23 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
16 | 338 | 9.31 | 2 | Albert Kuhlmann -97 | 9.16 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
17 | 408 | 9.56 | 8 | Sebastian Pedersen -97 | 9.34 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
18 | 338 | 9.21 | 3 | Albert Kuhlmann -97 | 9.31 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
19 | 408 | 1.60 | 5 | Sebastian Pedersen -97 | 1.72 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
20 | 338 | 1.77 | 4 | Albert Kuhlmann -97 | 1.77 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
21 | 394 | PB | 6.25 | 2 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 5.87 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
22 | 408 | 5.51 | 9 | Sebastian Pedersen -97 | 5.89 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
23 | 394 | PB | 12.13 | 7 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 11.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
24 | 385 | PB | 13.44 | 5 | Mads Bæk-Larsen -96 | 12.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
25 | 386 | DNS | Mads Christiansen -97 | 13.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | ||
26 | 338 | PB | 11.86 | 9 | Albert Kuhlmann -97 | 11.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
27 | 412 | 1.35.78 | 1 | Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:40 |