ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 388 | 11.77 | 3 | Anders Hørby Madsen -01 | 11.62 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
2 | 388 | 11.74 | 5 | Anders Hørby Madsen -01 | 11.77 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
3 | 388 | PB | 23.57 | 5 | Anders Hørby Madsen -01 | 24.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
4 | 388 | PB | 6.63 (w:+1.2) | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 6.33 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 |
5 | 286 | 3.60 | 1 | Christian Munch Skylv -01 | 3.60 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
6 | 326 | 4.22.85 | 3 | Conrad Lind -01 | 4.17.44 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | |
7 | 326 | 17.43.89 | 2 | Conrad Lind -01 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 | ||
8 | 306 | 11.46 | 2 | Emil Frænde -00 | 11.26 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
9 | 306 | 11.27 | 2 | Emil Frænde -00 | 11.46 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
10 | 306 | 22.70 | 3 | Emil Frænde -00 | 22.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | |
11 | 306 | 6.77 (w:+0.0) | 1 | Emil Frænde -00 | 6.84 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
12 | 287 | 3.30 | 2 | Frederik Thede -00 | 3.90 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
13 | 291 | 1.80 | 3 | Jacob Rosenlund -01 | 1.81 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
14 | 336 | 11.25 | 1 | Mads Lund -00 | 11.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
15 | 336 | 11.28 | 3 | Mads Lund -00 | 11.25 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
16 | 336 | PB | 14.58 | 1 | Mads Lund -00 | 14.72 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 |
17 | 336 | 15.55 | 1 | Mads Lund -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
18 | 308 | DNS | Mikkel Ramlow -00 | 11.49 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
19 | 325 | PB | 1.59.17 | 1 | Morten Bach -00 | 2.00.14 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:25 |
20 | 325 | PB | 4.04.57 | 2 | Morten Bach -00 | 4.07.96 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
21 | DNS | Sparta I D17 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | ||||
22 | 2.03.67 | 1 | Sparta I D17 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | |||
23 | DNS | Sparta II D17 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | ||||
24 | DNS | Sparta II D17 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:40 | ||||
25 | 563 | 12.02 | 4 | Thomas M Bengtsson -00 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
26 | 563 | 12.28 | 7 | Thomas M Bengtsson -00 | 12.02 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
27 | 304 | 12.01 | 4 | Thomas Sally -00 | 12.14 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
28 | 304 | DNS | Thomas Sally -00 | 12.01 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
29 | 304 | DNS | Thomas Sally -00 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | ||
30 | 300 | DNS | Tobias G Larsen -00 | 10.84 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
31 | 300 | 22.23 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 22.35 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | |
32 | 302 | DNS | Vincent Plas -01 | 11.32 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
33 | 302 | DNS | Vincent Plas -01 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | ||
34 | 327 | 4.01.75 | 1 | William Devantier -00 | 4.07.45 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |