DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
5-6 mar., 2016
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 241 | 9.65 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 9.73 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
2 | 232 | 10.44 | 5 | Oswald Carstensen -02 | 10.52 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
3 | 232 | PB | 2.40 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 2.20 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
4 | 230 | PB | 3.20 | 2 | Christain Munch Skylv -01 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
5 | 241 | 9.76 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 9.65 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
6 | 238 | PB | 2.09.51 | 2 | Conrad Lind -01 | 2.10.67 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
7 | 234 | DNS | Anders Bang -02 | 2.15.37 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
8 | 235 | PB | 2.14.34 | 4 | Noah Grunnet Nouri -02 | 2.22.58 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
9 | 229 | 23.63 | 2 | Vincent Plas -01 | 23.47 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
10 | 242 | DNS | Bertram Costa -02 | 27.63 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
11 | 233 | 25.74 | 7 | Sebastian Larsen -01 | 25.26 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
12 | 237 | PB | 9.45.88 | 4 | Linus Lindquist -02 | 10.19.20 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:00 |
13 | 236 | PB | 10.01.28 | 5 | Christian Lindgreen -02 | 10.27.26 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:00 |
14 | 229 | 7.48 | 1 | Vincent Plas -01 | 7.45 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
15 | 242 | 8.34 | 5 | Bertram Costa -02 | 8.29 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
16 | 233 | 8.04 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 7.99 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
17 | 240 | 7.88 | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 7.91 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
18 | 239 | 7.99 | 3 | Osadeba Isaac -02 | 8.03 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | |
19 | 242 | 4.57 | 10 | Bertram Costa -02 | 4.68 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
20 | 233 | NM | Sebastian Larsen -01 | 2.47 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
21 | 240 | PB | 5.83 | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 5.82 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
22 | 229 | 7.49 | 2 | Vincent Plas -01 | 7.48 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
23 | 240 | 7.85 | 4 | Anders Hørby Madsen -01 | 7.88 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
24 | 239 | 8.02 | 7 | Osadeba Isaac -02 | 7.99 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
25 | 233 | 12.89 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 13.04 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
26 | 238 | PB | 4.16.34 | 3 | Conrad Lind -01 | 4.24.35 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
27 | 237 | PB | 4.32.25 | 6 | Linus Lindquist -02 | 4.35.64 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
28 | 236 | PB | 4.34.91 | 7 | Christian Lindgreen -02 | 4.45.14 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
29 | 235 | PB | 4.39.73 | 8 | Noah Grunnet Nouri -02 | 4.46.33 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
30 | 231 | 1.58 | 4 | Jacob Rosenlund -01 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | |
31 | 243 | 1.40.74 | 1 | Team Sparta | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:45 |