ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 523 | DNS | Peter Moll Berg -00 | 11.45 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
2 | 432 | 14.19 | 5 | Christoffer Bernsen -00 | 13.16 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
3 | 489 | DNS | Lucas Bunch -00 | 11.46 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
4 | 453 | 11.10 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 11.21 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
5 | 440 | 10.73 | 1 | Emil Frænde -00 | 10.73 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
6 | 441 | DNS | Emil Jessen -00 | 11.65 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 | |
7 | 453 | 10.94 | 4 | Gabriel Lausten -00 | 11.10 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 |
8 | 440 | 10.78 | 2 | Emil Frænde -00 | 10.73 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 |
9 | 523 | 29.57 | 4 | Peter Moll Berg -00 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 |
10 | 432 | DNS | Christoffer Bernsen -00 | 34.13 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | |
11 | 403 | 33.21 | 8 | Alexander Haugeby -00 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | |
12 | 453 | 28.51 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 28.34 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 |
13 | 440 | DNS | Emil Frænde -00 | 26.52 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | |
14 | 528 | 1.43.26 | 2 | Sebastian Nielsen -00 | 1.42.86 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
15 | 432 | 2.05.33 | 6 | Christoffer Bernsen -00 | 2.04 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
16 | 528 | 3.10.44 | 2 | Sebastian Nielsen -00 | 3.11.10 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 |
17 | 432 | 3.44.66 | 5 | Christoffer Bernsen -00 | 3.40 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:00 |
18 | 492 | 12.83 | 1 | Mads Lund -00 | 12.59 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
19 | 489 | DNS | Lucas Bunch -00 | 14.96 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | |
20 | 403 | DNS | Alexander Haugeby -00 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
21 | 440 | 13.10 | 2 | Emil Frænde -00 | 12.55 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 |
22 | 440 | DNS | Emil Frænde -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 | |
23 | 449 | 2.20 | 2 | Frederik Engborg Thede -00 | 2.20 | Stangspring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:55 |
24 | 523 | 4.58 | 4 | Peter Moll Berg -00 | 4.75 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
25 | 492 | 5.21 | 1 | Mads Lund -00 | 5.25 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
26 | 489 | DNS | Lucas Bunch -00 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 | |
27 | 453 | 4.48 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
28 | 440 | DNS | Emil Frænde -00 | 5.39 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 | |
29 | 441 | 4.38 | 7 | Emil Jessen -00 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
30 | 449 | 4.40 | 6 | Frederik Engborg Thede -00 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
31 | 492 | 10.67 | 1 | Mads Lund -00 | 10.87 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 |
32 | 453 | 6.91 | 5 | Gabriel Lausten -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:05 | |
33 | 492 | 38.16 | 1 | Mads Lund -00 | 34.95 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
34 | 528 | 36.97 | 1 | Sebastian Nielsen -00 | 36.49 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 |
35 | 492 | 33.87 | 2 | Mads Lund -00 | 32.94 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 |
36 | 403 | DNS | Alexander Haugeby -00 | 22.77 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 | |
37 | 441 | 28.91 | 4 | Emil Jessen -00 | 26.06 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:15 |
38 | 539 | 42.18 | 1 | Sparta II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 | |
39 | 538 | DNS | Sparta I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 |