Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 799 | 9.76 | 2 | Tobias Zeberg -07 | 9.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
2 | 798 | 9.90 | 4 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 9.65 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
3 | 802 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | 10.28 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
4 | 790 | 9.11 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
5 | 630 | 10.27 | 3 | Asger Abraham -06 | 10.33 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
6 | 790 | 9.26 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 9.11 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 |
7 | 802 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | ||
8 | 757 | 15.77 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
9 | 656 | 14.45 | 1 | Eli Riege -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
10 | 616 | 15.77 | 3 | Anders Silleborg -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
11 | 790 | 15.03 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 15.66 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 |
12 | 757 | 16.17 | 8 | Oswald Lindquist -06 | 15.77 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
13 | 656 | 14.56 | 1 | Eli Riege -06 | 14.45 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
14 | 616 | 15.80 | 6 | Anders Silleborg -07 | 15.77 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
15 | 790 | 14.88 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 15.03 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
16 | 798 | 1.18.17 | 15 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 1.20.31 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 |
17 | 808 | 1.13.50 | 8 | William Hvass -06 | 1.23.62 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 |
18 | 790 | 1.09.51 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 1.09.70 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:30 |
19 | 808 | 2.47.56 | 4 | William Hvass -06 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
20 | 757 | DNS | Oswald Lindquist -06 | 2.56.89 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
21 | 695 | 2.33.56 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 3.00.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 |
22 | 616 | 2.49.71 | 5 | Anders Silleborg -07 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:30 | |
23 | 808 | 13.10 | 4 | William Hvass -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
24 | 695 | DNS | Joel Frederik von de Ahé -06 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
25 | 630 | 12.97 | 3 | Asger Abraham -06 | 12.95 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
26 | 808 | 12.97 | 6 | William Hvass -06 | 13.10 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
27 | 630 | 12.76 | 5 | Asger Abraham -06 | 12.97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
28 | 802 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
29 | 656 | 1.36 | 1 | Eli Riege -06 | 1.31 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
30 | 630 | 1.23 | 3 | Asger Abraham -06 | 1.23 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
31 | 799 | 3.57 (w:-0.9) | 16 | Tobias Zeberg -07 | 3.49 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
32 | 798 | 3.46 (w:-0.9) | 18 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
33 | 802 | DNS | Victor Visan Bahn -07 | 3.42 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
34 | 790 | 4.07 (w:-0.5) | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 3.94 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
35 | 802 | 5.34 | 8 | Victor Visan Bahn -07 | 6.11 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 |
36 | 695 | DNS | Joel Frederik von de Ahé -06 | 6.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
37 | 630 | 8.63 | 2 | Asger Abraham -06 | 7.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 |
38 | 802 | 27.81 | 16 | Victor Visan Bahn -07 | 30.67 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
39 | 757 | 25.31 | 19 | Oswald Lindquist -06 | 14.86 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
40 | 656 | 33.41 | 8 | Eli Riege -06 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
41 | 616 | 29.67 | 11 | Anders Silleborg -07 | 29.01 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
42 | 790 | 27.67 | 17 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 30.86 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
43 | 630 | 38.60 | 6 | Asger Abraham -06 | 35.81 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |