Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 437 | 8.78 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
2 | 437 | 8.82 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 |
3 | 434 | DNS | Peter Grevy Ejstrup -04 | 17.82 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
4 | 435 | 15.12 | 1 | Hakeem Ali -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
5 | 438 | 14.90 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 15.13 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 |
6 | 431 | 15.39 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
7 | 435 | 15.06 | 5 | Hakeem Ali -05 | 15.12 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
8 | 438 | 14.92 | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 14.90 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
9 | 431 | 15.10 | 6 | Vitus Rosenkrands -05 | 15.39 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:30 |
10 | 436 | 1.07.87 | 2 | Lucas Ravn -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
11 | 431 | 1.09.77 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
12 | 432 | 1.27.71 | 14 | Sebastian Thulstrup -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
13 | 436 | 2.31.21 | 1 | Lucas Ravn -04 | 2.32.41 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
14 | 435 | 2.54.70 | 7 | Hakeem Ali -05 | 3.25.72 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
15 | 431 | 2.40.14 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 2.46.02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
16 | 434 | 14.43 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 14.40 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
17 | 438 | 11.67 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 11.49 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
18 | 432 | 14.59 | 5 | Sebastian Thulstrup -04 | 13.66 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
19 | 438 | 11.44 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 11.67 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 |
20 | 438 | 1.29 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
21 | 433 | 1.05 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 |
22 | 437 | 4.62 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
23 | 434 | 3.36 | 21 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.44 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
24 | 438 | 4.29 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 4.42 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
25 | 432 | 2.82 | 35 | Sebastian Thulstrup -04 | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
26 | 437 | 8.46 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 9.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
27 | 438 | 8.40 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 8.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
28 | 430 | 5.58 | 20 | Oskar Thers-Sonne -05 | 5.53 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
29 | 431 | 6.29 | 15 | Vitus Rosenkrands -05 | 6.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
30 | 435 | 34.38 | 6 | Hakeem Ali -05 | 33.40 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
31 | 433 | 32.20 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 32.12 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
32 | 430 | 32.08 | 8 | Oskar Thers-Sonne -05 | 32.48 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |