Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
20-21 aug., 2016
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 346 | 8.82 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 |
2 | 349 | 9.57 | 1 | Thomas Massa -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
3 | 335 | 9.92 | 2 | Asger Pape Liboriussen -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 | |
4 | 326 | 8.85 | 2 | Hakeem Ali -05 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:40 |
5 | 346 | 8.94 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 8.82 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
6 | 349 | 9.53 | 3 | Thomas Massa -05 | 9.57 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
7 | 335 | 9.83 | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 9.92 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
8 | 326 | 9.09 | 2 | Hakeem Ali -05 | 8.85 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
9 | 353 | 1.11.31 | 5 | Gustav Herold -05 | 1.14.12 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 |
10 | 346 | 1.03.23 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 1.04.07 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 |
11 | 343 | 1.10.07 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 1.11.52 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 |
12 | 349 | DNS | Thomas Massa -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
13 | 335 | 1.13.25 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
14 | 347 | 1.19.27 | 11 | Oswald Lindquist -06 | 1.15.84 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 |
15 | 326 | DNF | Hakeem Ali -05 | 1.02.86 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
16 | 328 | 1.20.31 | 13 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 1.20.83 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 |
17 | 344 | DNS | Joel Frederik von de Ahé -06 | 1.06.00 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
18 | 353 | 3.30.42 | 4 | Gustav Herold -05 | 3.31.40 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
19 | 343 | 3.35.27 | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 3.49.95 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
20 | 329 | 3.39.56 | 6 | Kasper Schimmell Smith -05 | 3.40.12 | 1000 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
21 | 329 | 1.18 | 4 | Kasper Schimmell Smith -05 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
22 | 351 | 1.18 | 5 | Asger Abraham -06 | 1.17 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
23 | 329 | 3.87 | 4 | Kasper Schimmell Smith -05 | 3.78 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 |
24 | 335 | 4.20 | 3 | Asger Pape Liboriussen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 | |
25 | 326 | DNS | Hakeem Ali -05 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 | |
26 | 346 | 7.93 | 4 | Vitus Rosenkrands -05 | 7.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
27 | 343 | 6.61 | 8 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 6.38 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 |
28 | 326 | DNS | Hakeem Ali -05 | 8.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
29 | 329 | 38.74 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 40.78 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
30 | 335 | 32.28 | 12 | Asger Pape Liboriussen -05 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
31 | 351 | 32.99 | 11 | Asger Abraham -06 | 35.81 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
32 | 326 | 40.56 | 4 | Hakeem Ali -05 | 40.24 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
33 | 339 | 34.98 | 7 | Oskar Thers-Sonne -05 | 36.60 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |