Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
9-10 jun., 2018
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 618 | DNS | Vilhelm Krüger -04 | 11.97 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 559 | 12.60 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 555 | 12.41 | 3 | Luis Maillet -04 | 12.27 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 615 | DNS | Victor Vedby Meiniche -03 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 | ||
5 | 518 | 12.35 | 2 | Frederik T Sørensen -04 | 12.10 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 559 | DNS | Mads Rubek Vitoft -03 | 12.60 | 100 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:55 | |
7 | 555 | 12.46 | 4 | Luis Maillet -04 | 12.41 | 100 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:55 |
8 | 518 | 12.50 | 5 | Frederik T Sørensen -04 | 12.35 | 100 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:55 |
9 | 555 | 24.00 | 1 | Luis Maillet -04 | 24.06 | 200 Metres • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 13:00 |
10 | 501 | 24.41 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 25.38 | 200 Metres • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 13:00 |
11 | 518 | DNS | Frederik T Sørensen -04 | 24.70 | 200 Metres • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 13:00 | |
12 | 555 | 38.22 | 1 | Luis Maillet -04 | 39.85 | 300 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 17:40 |
13 | 518 | DNS | Frederik T Sørensen -04 | 300 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 17:40 | ||
14 | 555 | 52.89 | 2 | Luis Maillet -04 | 55.06 | 400 Metres • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 16:20 |
15 | 563 | DNS | Marcus Rølling -03 | 10.00.65 | 3000 Metres • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 14:35 | |
16 | 603 | 14.02 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 14.39 | 100 Metres Hurdles • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:05 |
17 | 501 | 14.35 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 14.91 | 100 Metres Hurdles • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:05 |
18 | 603 | 40.88 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 42.85 | 300 Metres Hurdles • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 10:35 |
19 | 612 | 1.65 | 1 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 1.75 | High Jump • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 9:00 |
20 | 596 | NM | Sebastian Thulstrup -04 | Pole Vault • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 12:20 | ||
21 | 559 | 3.12 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 3.50 | Pole Vault • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 12:20 |
22 | 618 | 6.09 (w:+0.5) | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 6.23 | Long Jump • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:50 |
23 | 603 | 6.01 (w:+0.0) | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 6.13 | Long Jump • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:50 |
24 | 615 | DNS | Victor Vedby Meiniche -03 | Long Jump • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:50 | ||
25 | 501 | 5.42 (w:+0.0) | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.65 | Long Jump • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 13:50 |
26 | 501 | 11.82 (w:+0.7) | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 12.45 | Triple Jump • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 14:10 |
27 | 559 | 14.27 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 14.21 | Shot Put • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 12:30 |
28 | 612 | 12.57 | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Shot Put • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 12:30 | |
29 | 559 | 45.52 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 46.71 | Discus Throw • Finale | Boys 15 years | Søndag kl. 10:50 |
30 | 596 | 20.27 | 15 | Sebastian Thulstrup -04 | 20.38 | Javelin Throw • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:45 |
31 | 612 | 44.98 | 3 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Javelin Throw • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:45 | |
32 | 47.03 | 1 | Sparta | 4 x 100 Metres Relay • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 14:25 |