Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug., 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Sparta Atletik og løb
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.79 (w:+0.0) | 3 | Queen Riege -08✗ | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:00 |
2 | DNS | Esther Falck -08 | 5.20 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:00 | |
3 | 4.69 (w:-0.3) | 4 | Amalie Sofie Nielsen -07✗ | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:00 |
4 | 3.84 (w:+0.1) | 9 | Sigrid Trojahn Kristiansen -08✗ | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:00 |
5 | 3.84 | 10 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08✗ | 4.56 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 |
6 | 4.36 | 8 | Oliver Someya Elklint -08✗ | 4.73 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 5.77 (w:+0.2) | 1 | Oliver Mikkelsen -08✗ | 6.16 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 10:00 |
8 | 6.45 (w:+0.1) | 1 | Anyel Weis✗ | Længdespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 14:20 | |
9 | 5.14 (w:-0.8) | 2 | Kasper Schimmel Smith -05✗ | Længdespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 14:20 | |
10 | 3.74 (w:+0.2) | 5 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ | 3.90 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:30 |
11 | 3.86 | 4 | Ellen Vincentsen -11✗ | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:30 |
12 | 2.90 | 10 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:30 | |
13 | 2.84 (w:+0.1) | 12 | Lovisa Grosso -12✗ | 2.82 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:30 |
14 | 3.79 (w:+2.2) | 10 | Carmen Veje Vintersborg -10✗ | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
15 | 4.50 (w:+1.5) | 5 | Wilma Caroline Nielsen -10✗ | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
16 | 4.07 (w:+1.6) | 7 | Tara Rose -10✗ | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
17 | 4.36 (w:+1.7) | 6 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
18 | 4.81 (w:+1.0) | 3 | Johanne Hansen-Møller -10✗ | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 3.83 (w:+0.1) | 9 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
20 | DNS | Cecilie Zachariae -09✗ | 4.32 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
21 | 5.70 (w:+1.8) | 1 | Alma Børregaard Ravn -09✗ | 5.68 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
22 | 4.40 (w:+1.1) | 5 | Clara Lund-Bretlau -09✗ | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
23 | 4.11 (w:-1.8) | 1 | Albert Arrey Sørensen -12✗ | 4.14 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 |
24 | 4.88 (w:+1.6) | 2 | Sofus Houman-Prassé -09✗ | 4.75 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:25 |
25 | 4.37 (w:+1.7) | 6 | Samuel G Brix -09✗ | 4.54 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:25 |