Øst-inde 2023 • Ballerup Super Arena • Ballerup
28-29 jan., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Sparta Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 197 | 4.25 | 2 | Asger Lund-Bretlau -11 | 4.48 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
2 | 277 | 3.55 | 4 | Amin Ahmed -10 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
3 | 249 | 3.25 | 5 | Sia Due Pedersen -12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 205 | 2.72 | 10 | Clara Skou -12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
5 | 240 | 3.49 | 1 | Nova Abenth -12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
6 | 229 | 3.02 | 8 | Liva Palmy Stein -12 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 |
7 | 225 | 3.26 | 4 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 |
8 | 251 | 3.31 | 3 | Solveig Skytte Khan -12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
9 | 230 | 2.78 | 9 | Lovisa Grosso -12 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 |
10 | 248 | 3.24 | 5 | Sara Winther Glamoclija -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
11 | 213 | DNS | Ileana Konstantiou Vendelø -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
12 | 239 | 3.44 | 2 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
13 | 219 | 2.00 | 11 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
14 | 222 | 2.95 | 8 | Julia Kjær-Christensen -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
15 | 244 | DNS | Pablo Orellana -09 | 4.41 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
16 | 245 | 4.49 | 4 | Raphaël Stefani -09 | 4.31 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
17 | 216 | 5.07 | 2 | Isaiah Harry -08 | 4.78 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
18 | 236 | 4.44 | 5 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 4.56 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
19 | 242 | 4.27 | 9 | Oliver Someya Elklint -08 | 4.73 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
20 | 250 | 4.51 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 4.88 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
21 | 241 | 6.18 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 6.22 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
22 | 247 | 4.37 | 7 | Samuel Grønlund Brix -09 | 4.38 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
23 | 196 | 6.91 | 1 | Anyel Weis -06 | 6.77 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
24 | 238 | 6.14 | 3 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 6.40 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
25 | 257 | 7.08 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 7.23 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
26 | 227 | 2.67 | 10 | Lasse Kroman Hansen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
27 | 243 | 2.88 | 6 | Otto Hartung -13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
28 | 253 | 2.69 | 9 | Theodor Johan Stær -13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
29 | 188 | 4.13 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 4.45 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 |
30 | 231 | 2.63 | 10 | Lukas Degnemark -12 | 2.63 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 |
31 | 189 | 3.36 | 5 | Alfred Hartung -12 | 3.33 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 |
32 | 232 | 4.41 | 5 | Luna Rose Gunsel -10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
33 | 259 | 4.61 | 4 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
34 | 220 | 4.90 | 2 | Johanne Hansen-Møller -10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
35 | 194 | 4.39 | 6 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
36 | 274 | 3.52 | 10 | Maia Hylling Axelsson -10 | 2.95 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
37 | 215 | 4.54 | 7 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 4.65 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
38 | 191 | 4.73 | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
39 | 207 | 4.78 | 5 | Emilie B. Voigt -05 | 5.25 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
40 | 211 | 4.50 | 3 | Frida Gram Jensen -11 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 |
41 | 206 | 4.65 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 |
42 | 228 | DNS | Lilje Mai Birkelund Thomsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:00 | ||
43 | 209 | DNS | Esther Falck -08 | 4.99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |