Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 776 | 4.74 | 8 | Klara Eigtved -99 | 4.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
2 | 775 | 4.43 | 15 | Rita Wilcke -99 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
3 | 771 | 2.89 | 25 | Constance Christiansen | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
4 | 772 | 3.27 | 24 | Bella Vad Pedersen | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
5 | 765 | 3.66 | 22 | Ya Chernoh Kamara | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
6 | 770 | 3.55 | 23 | Julie Rasmussen | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
7 | 767 | 4.02 | 18 | Annesofie Nielsen | 3.93 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
8 | 764 | 3.84 | 21 | Josephine Amaloo | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
9 | 774 | 5.00 | 4 | Sofie Rasmussen | 5.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
10 | 796 | 4.69 | 6 | Camilla F. R. Nissen -90 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
11 | 798 | 5.83 | 1 | Jessie Ipsen -83 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:00 | |
12 | 785 | 5.04 | 4 | Mads Ringsted -99 | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
13 | 789 | DNS | Malthe Aabye -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
14 | 695 | DNS | Jakob Molander -83 | 5.49 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
15 | 703 | 2.89 | 5 | Elisabeth Elsner -06 | 3.12 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 |
16 | 700 | 2.13 | 10 | Ellen Vad Nørgaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 | |
17 | 701 | DNS | Ellen Østrup-Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:45 | ||
18 | 705 | 2.49 | 10 | Malou Basson -05 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
19 | 706 | DNS | Asta Jensen -05 | 2.22 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:00 | |
20 | 717 | 3.15 | 13 | Anne-Katrine D. Bentsen -04 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
21 | 716 | 2.74 | 20 | Magda K. Hundsbæk -04 | 2.68 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
22 | 718 | 3.23 | 11 | Vera Dalsgaard -04 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 |
23 | 720 | 2.91 | 16 | Bianca Gad -03 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
24 | 724 | 2.57 | 18 | Julie B. Nielsen -03 | 2.55 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
25 | 719 | 3.25 | 14 | Nanna Elmer -03 | 3.39 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
26 | 723 | 3.46 | 11 | Alberte N. Ulrik -03 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
27 | 729 | 2.42 | 19 | Ida Fuglsang -03 | 2.85 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
28 | 722 | DNS | Iben Østrup-Møller -03 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 | |
29 | 731 | 2.61 | 17 | Emma Stenius -03 | 2.50 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:20 |
30 | 745 | DNS | Sofia Lange -02 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 | |
31 | 750 | 4.01 | 9 | Mariam Idris -02 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
32 | 748 | 3.43 | 17 | Mathilde W. Grejsen -02 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:20 |
33 | 754 | 4.22 | 8 | Vibha Soren -01 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
34 | 753 | 3.89 | 10 | Yasmine Abbouch -01 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
35 | 758 | 4.77 | 2 | Louise B. Moore -01 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
36 | 759 | 3.92 | 9 | Frederikke von Benzon -01 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
37 | 757 | 4.54 | 6 | Astrid Søndergaard -01 | 4.59 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:45 |
38 | 708 | 1.78 | 14 | Hannibal Lindbæk -06 | 1.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:40 |
39 | 710 | 3.43 | 1 | Samson Tommerup -05 | 3.17 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
40 | 714 | 2.83 | 7 | Julius Loshak -05 | 2.83 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
41 | 713 | DNS | Linus Myllerup -05 | 2.51 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 | |
42 | 711 | 3.39 | 4 | Vitus Bang -05 | 3.16 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:40 |
43 | 732 | 3.25 | 8 | William Madsen -04 | 3.41 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
44 | 734 | 3.20 | 9 | Tobias Bjerre -04 | 3.80 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
45 | 733 | 2.63 | 14 | Tobias R. Kjær -04 | 2.95 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:15 |
46 | 735 | 3.47 | 19 | Mads Emil Svensson -03 | 3.31 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
47 | 742 | 3.31 | 20 | Gustav Bøtter-Roth -03 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
48 | 741 | 3.80 | 17 | William Elsner -03 | 3.88 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
49 | 739 | 3.91 | 13 | Neloo Falck -03 | 4.29 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
50 | 737 | 3.83 | 16 | Mik Lønborg -03 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:45 |
51 | 761 | 3.53 | 12 | Philip Z. Ellefsen -01 | 3.75 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:00 |