Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
20-21 aug., 2016
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 597 | DNS | Adam Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 568 | 4.50 | 9 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
3 | 424 | 2.85 | 13 | Aliya Ilima Jensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
4 | 287 | 3.51 | 1 | Alma Ravn -09 | 3.65 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 296 | 1.99 | 12 | Álvaro Morales Csaplár -10 | 2.54 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
6 | 413 | 3.17 | 5 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 3.63 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
7 | 331 | 3.83 | 11 | Amélie Vejlgaard -05 | 3.96 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
8 | 562 | 5.80 | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 6.17 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
9 | 419 | 3.62 | 4 | Anders Silleborg -07 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
10 | 337 | 3.60 | 15 | Anna E B Pedersen -05 | 3.72 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
11 | 280 | 2.19 | 11 | Anna-Bianca Cordt -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
12 | 370 | DNS | Anne Porsholdt -95 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:45 | ||
13 | 432 | 3.87 | 23 | Annika G. Truelsen -03 | 4.09 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
14 | 380 | 4.57 | 7 | Annika Haldbo -03 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
15 | 593 | 1.85 | 13 | Anton Bloch -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
16 | 417 | 2.98 | 9 | Anton Thers-Sonne -07 | 3.06 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
17 | 335 | 4.20 | 3 | Asger Pape Liboriussen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 | |
18 | 297 | 2.71 | 3 | Asger Viggo Flensborg Rev -10 | 2.54 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
19 | 390 | 3.91 | 18 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
20 | 350 | 3.45 | 11 | Audrey Eva Nøddebo Twort -06 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
21 | 603 | DNS | August Raoust Hansen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
22 | 596 | 1.72 | 17 | Aviva Grace -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
23 | 295 | 2.43 | 6 | Benjamin Bordado Sköld -09 | 2.30 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
24 | 300 | 2.57 | 4 | Benjamin Chalmer -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
25 | 302 | DNS | Benjamin Nanoq Itzchaky -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
26 | 557 | DNS | Bertram Costa -02 | 5.15 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
27 | 393 | 4.80 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
28 | 381 | 4.94 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 5.13 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
29 | 599 | 1.85 | 15 | Caroline Rosenmejer -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
30 | 279 | 2.57 | 5 | Cecilie Zachariae -09 | 2.47 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
31 | 301 | 2.15 | 11 | Christian Linde -09 | 2.22 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
32 | 588 | 2.21 | 10 | Christian Schneider -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
33 | 429 | DNS | Christine Emilie Næsby -07 | 2.74 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
34 | 415 | 3.03 | 2 | Clara Vejlgaard -08 | 3.04 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 |
35 | 595 | 2.28 | 10 | David R. Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
36 | 383 | 4.86 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.14 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
37 | 354 | 4.24 | 2 | Eli Riege (udtales ilaj) -06 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
38 | 392 | 4.53 | 7 | Elias Lunøe -03 | 4.71 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
39 | 291 | 2.64 | 3 | Ella Falkener Vittrup-Ber -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
40 | 375 | 4.08 | 14 | Elvira Helleskov Batko -04 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
41 | 283 | 2.33 | 9 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 2.37 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
42 | 552 | DNS | Emil Frænde -00 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
43 | 338 | 4.38 | 1 | Emilie B. Voigt -05 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
44 | 404 | 4.44 | 7 | Emilie Kirst -04 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
45 | 403 | 3.71 | 25 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
46 | 290 | 1.98 | 14 | Emma Holmgaard -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
47 | 336 | 3.46 | 10 | Emma-Elise Cordt -06 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | |
48 | 327 | 3.49 | 8 | Emmeline Steinmetz -06 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
49 | 285 | 2.02 | 13 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.63 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
50 | 348 | 3.02 | 18 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
51 | 384 | 4.69 | 5 | Flora Chalmer -03 | 4.60 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
52 | 326 | DNS | Hakeem Ali -05 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 | |
53 | 293 | DNS | Hampus Argir Simonsen -09 | 2.48 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
54 | 288 | 2.64 | 4 | Helena Bang-Löwgren -09 | 2.76 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
55 | 420 | 3.23 | 4 | Helene Salomonsen -07 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
56 | 423 | 2.55 | 7 | Holly Elise Nøddebo-Twort -08 | 2.24 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 |
57 | 649 | 4.11 | 13 | Ida Lyngby -02 | 4.58 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
58 | 342 | 4.14 | 5 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
59 | 286 | 2.86 | 2 | Isabella Zeberg Jensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
60 | 298 | 2.24 | 9 | Jacob August Kjær-Christe -10 | 2.35 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
61 | 590 | 2.49 | 5 | Jacob Donev -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
62 | 594 | 2.36 | 7 | Jacob Emdahl Fogt -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | |
63 | 379 | DNS | Jakob H. B. Andersen -03 | 4.33 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
64 | 426 | 3.39 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |
65 | 560 | 4.60 | 8 | Josefine Sørensen -02 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
66 | 394 | 4.45 | 6 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 4.61 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
67 | 289 | 1.82 | 16 | Julie Toftemand Lind Voss -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | |
68 | 345 | 3.94 | 9 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 3.70 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
69 | 281 | 2.12 | 12 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 2.04 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
70 | 340 | 3.87 | 10 | Karla B. Langvik -05 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
71 | 637 | 2.34 | 8 | Karla Lyng Toft -08 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 | |
72 | 329 | 3.87 | 4 | Kasper Schimmell Smith -05 | 3.78 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 |
73 | 320 | 4.99 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -00 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
74 | 443 | 2.90 | 17 | Kaya Fischer Holm -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
75 | 334 | 3.27 | 13 | Laura Diaz Friis -06 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
76 | 582 | 2.02 | 11 | Leonora Bouteiller -08 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 | |
77 | 623 | 4.71 | 5 | Lili Kökeny -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
78 | 410 | 2.98 | 9 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 |
79 | 565 | 4.70 | 4 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
80 | 604 | DNS | Lucas Raoust Hansen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
81 | 598 | 3.22 | 3 | Lukas Mikkelsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
82 | 600 | DNS | Lærke Høj Alexandersen -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
83 | 411 | 2.93 | 7 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |
84 | 321 | 6.84 | 2 | Mads Lund -00 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
85 | 442 | 3.69 | 13 | Mads Street -04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
86 | 428 | DNS | Mads Vincentsen -07 | 3.53 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
87 | 284 | 2.30 | 10 | Maia Hylling Axelsson -10 | 2.10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
88 | 589 | DNS | Malthe Schmidt Laursen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
89 | 561 | 5.16 | 1 | Maria Skov Kragh -01 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
90 | 430 | 2.68 | 6 | Martha Demidoff Nielsen -08 | 2.79 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 |
91 | 558 | 4.34 | 11 | Mathilda Gertz -02 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
92 | 621 | DNS | Matilde Stritich -06 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 | ||
93 | 299 | 1.45 | 14 | Max Backman Christiansen -10 | 1.52 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
94 | 591 | DNS | Max pinlig -07 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
95 | 577 | 6.19 | 5 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 | |
96 | 585 | 7.61 | 1 | Morten Jensen -82 | 7.70 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
97 | 580 | 2.74 | 12 | Moses Forberg Axelsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 | |
98 | 400 | 4.18 | 12 | Nanna Schaldemose -04 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:30 |
99 | 309 | 4.35 | 10 | Nicola Malling -01 | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
100 | 574 | 6.76 | 4 | Nicolai L. Andersen -98 | 6.37 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
101 | 433 | DNS | Nikolai Lysholdt Petersen -01 | 5.67 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
102 | 389 | 4.54 | 6 | Oliver Veselinovski -03 | 4.72 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
103 | 376 | 4.12 | 13 | Olivia Helleskov Batko -03 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
104 | 371 | 3.58 | 15 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.78 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
105 | 332 | 3.08 | 17 | Pil Nedergaard -06 | 3.13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:00 |
106 | 431 | DNS | Queen Riege -08 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
107 | 401 | 3.90 | 22 | Rebekka Schaldemose -03 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
108 | 399 | 4.10 | 14 | Regitze Steenberg -03 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 | |
109 | 581 | 3.67 | 14 | Samuel Tiger Richmond -04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
110 | 567 | 4.51 | 5 | Sara Vardar -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
111 | 425 | 3.09 | 4 | Sebastian Falkener Vittru -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 | |
112 | 382 | 3.24 | 20 | Sebastian Thulstrup -04 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
113 | 421 | 3.01 | 4 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 |
114 | 308 | 4.18 | 12 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
115 | 341 | 3.82 | 12 | Signe Juhl Laursen -05 | 3.87 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
116 | 441 | 3.27 | 19 | Sigurd Forberg Axelsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
117 | 559 | 4.95 | 3 | Simone Hjort -99 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
118 | 548 | 4.04 | 14 | Simone Iversen -02 | 4.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
119 | 601 | 1.76 | 12 | Sofia Marta Dravecka -08 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:00 | |
120 | 330 | 4.16 | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
121 | 292 | 2.98 | 2 | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.98 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 11:00 |
122 | 373 | 5.38 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 5.44 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |
123 | 343 | 3.67 | 5 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 |
124 | 422 | 3.09 | 8 | Tobias Zeberg Jensen -07 | 3.37 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
125 | 620 | NM | Ulrikke Juul -05 | 3.37 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
126 | 412 | 3.20 | 7 | Victor Visan Bahn -07 | 3.34 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:45 |
127 | 563 | 4.98 | 2 | Victoria Lendal -02 | 5.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
128 | 385 | 4.99 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 5.04 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
129 | 414 | 2.96 | 6 | William Thøgersen -08 | 2.75 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |
130 | 282 | 2.56 | 6 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 2.64 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:00 |
131 | 587 | 2.88 | 8 | Zacharias Kuhn -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 12:00 |