Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Amager Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 865 | 4.04 | 21 | Selma Nattestad -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
2 | 717 | DNS | Frederikke Høgberg -02 | 3.43 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
3 | 722 | 4.66 | 7 | Helena Ring -02 | 4.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
4 | 727 | DNS | Jacob Rasmussen -00 | 4.66 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
5 | 768 | 6.02 | 1 | Peter Rasmussen -98 | 5.98 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:30 |
6 | 754 | 1.68 | 2 | Matilde Birger Larsen -11 | 1.49 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:35 |
7 | 774 | 1.37 | 3 | Sia Arvedsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
8 | 789 | 1.81 | 19 | Vilma Vestergaard Jensen -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
9 | 743 | 1.70 | 21 | Liva Schärfe -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
10 | 713 | 1.28 | 27 | Emma Brandt -10 | 1.11 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
11 | 714 | 2.02 | 13 | Emma Flindt Eskildsen -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
12 | 846 | 1.63 | 24 | Sille May Bekker Adler -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
13 | 709 | 1.73 | 20 | Edith Riisager -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
14 | 720 | 1.97 | 15 | Gro Arvedsen -09 | 1.92 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
15 | 740 | 1.44 | 26 | Lili Clausen -09 | 1.41 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
16 | 699 | 1.96 | 16 | Alva Wagner Toftdahl -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
17 | 854 | 2.00 | 14 | Julie Flindt Eskildsen -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
18 | 725 | 1.60 | 25 | Ida Røddik Lund -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
19 | 760 | 2.34 | 8 | Mona Bjørneboe -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
20 | 762 | 1.94 | 17 | Natasia Hatting -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
21 | 739 | 2.30 | 10 | Lea Johanne Larsen -09 | 2.46 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
22 | 778 | 2.52 | 21 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.68 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
23 | 755 | 1.98 | 24 | Mathilde Thilqvist -08 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
24 | 741 | 2.72 | 16 | Line Svare -08 | 2.52 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
25 | 735 | 3.62 | 17 | Katja Falk Lorentzen -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
26 | 786 | 2.43 | 42 | Victoria Jensen -06 | 2.34 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
27 | 696 | 3.63 | 16 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 3.17 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
28 | 737 | 3.36 | 29 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
29 | 701 | 3.15 | 33 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 2.79 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
30 | 716 | 4.03 | 7 | Filippa Cecilia Cameron H -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
31 | 733 | 3.80 | 37 | Julie Svare -03 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
32 | 710 | 2.06 | 14 | Emil Rendtorff -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
33 | 729 | 3.10 | 1 | Jonas Gretlund -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
34 | 703 | 2.10 | 12 | Balder Tølbøll Sørensen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
35 | 777 | 2.06 | 15 | Simon Juhl Urup -10 | 1.99 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
36 | 745 | 2.20 | 10 | Lucas von Eyben -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
37 | 779 | 1.85 | 18 | Stellan Luth-Svan -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
38 | 784 | 2.35 | 7 | Tobias Frimann Bergstrøm -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
39 | 719 | 1.98 | 17 | Gabriel F Trondheim -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
40 | 764 | 1.69 | 20 | Noah Alexander Bejlegaard -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
41 | 698 | 2.69 | 4 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 2.01 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
42 | 826 | 1.76 | 19 | Otto Qvist -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
43 | 790 | 2.20 | 9 | William Kühn Bjerre -10 | 1.78 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
44 | 751 | 3.17 | 11 | Magnus Wulff -08 | 2.04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
45 | 750 | 2.33 | 26 | Magnus Svanhardt -08 | 1.63 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
46 | 746 | 2.62 | 22 | Lucas Zwicki -08 | 2.64 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
47 | 747 | 3.24 | 10 | Mads Varnike Schiff -07 | 3.42 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
48 | 705 | 3.97 | 2 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 3.89 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
49 | 697 | 3.46 | 26 | Alex Gebuhr -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
50 | 770 | 3.80 | 12 | Rolf Riisager -06 | 3.49 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
51 | 732 | 3.28 | 31 | Julian Leivsgarð -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
52 | 783 | 3.46 | 27 | Thor Vincent Hansen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
53 | 766 | 3.84 | 11 | Oliver Larsen -05 | 3.64 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
54 | 749 | 4.26 | 18 | Magnus Herche -03 | 4.03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
55 | 721 | DNS | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 4.09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
56 | 773 | 5.10 | 4 | Sebastian Monneret -03 | 4.79 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
57 | 787 | 4.62 | 14 | Viktor Bech Petersen -03 | 4.21 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
58 | 765 | DNS | Oliver Baasch -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
59 | 724 | 2.41 | 40 | Hussein Ali -03 | 2.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
60 | 728 | 4.60 | 15 | Johan Christian Holst -03 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |