Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 487 | 4.74 | 5 | Ida Beiter Bomme -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
2 | 483 | 5.14 | 1 | Victoria Lendal -02 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
3 | 491 | 4.62 | 8 | Annika Eppers -02 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
4 | 488 | 4.44 | 13 | Lili Kökeny -01 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
5 | 484 | 4.72 | 6 | Josefine Sørensen -02 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
6 | 490 | 4.47 | 12 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
7 | 834 | 5.55 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.60 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 |
8 | 514 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 | |
9 | 510 | 5.03 | 6 | Simone Hjort -99 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:20 |
10 | 552 | 5.18 | 2 | Anne Porsholdt -95 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | |
11 | 497 | 4.63 | 7 | Andreas Christoffersen -01 | 4.55 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
12 | 501 | 5.39 | 3 | Nikolai Lysholdt Petersen -01 | 4.90 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
13 | 498 | 6.03 | 1 | Anders Hørby Madsen -01 | 5.83 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
14 | 526 | 5.92 | 4 | Christian Cornelius -00 | 5.96 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
15 | 525 | DNS | Gabriel Lausten -00 | 5.85 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
16 | 572 | 7.20 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.18 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
17 | 570 | 6.99 | 2 | Jannick Hansen -92 | 7.14 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:30 |
18 | 384 | 2.26 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | Længdespring • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
19 | 389 | 2.73 | 2 | Helena Bang-Löwgren -09 | 2.22 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
20 | 390 | 1.67 | 22 | Sofia Geill Kjær -09 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
21 | 387 | 2.62 | 3 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 2.20 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
22 | 388 | DNS | Vigga Marie Lund Singer -10 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | ||
23 | 392 | 2.53 | 4 | Theresa Dommer -09 | 2.39 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
24 | 385 | 3.65 | 1 | Alma Ravn -09 | 3.33 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
25 | 386 | 2.02 | 12 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.63 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
26 | 393 | 2.47 | 5 | Cecilie Zachariae -09 | 2.41 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
27 | 391 | 2.31 | 9 | Elvira Kirstine Ramsgaard -09 | 2.15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 |
28 | 412 | 2.88 | 12 | Karla Haynes -07 | 2.98 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
29 | 403 | 3.47 | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 3.52 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
30 | 406 | 3.46 | 5 | Helene Salomonsen -07 | 3.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
31 | 410 | 3.79 | 2 | Ella Julie Fischer -07 | 3.82 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
32 | 407 | 2.00 | 23 | Salma Mittag -08 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
33 | 402 | 3.32 | 6 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
34 | 413 | DNS | Emily Osula -08 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
35 | 405 | 2.74 | 15 | Christine Emilie Næsby -07 | 2.71 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 404 | 3.04 | 8 | Clara Vejlgaard -08 | 3.04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
37 | 409 | 2.87 | 13 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
38 | 408 | 2.89 | 11 | Luna Berg Torsbake -08 | 2.83 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
39 | 432 | 3.86 | 11 | Ingrid Gram Jensen -05 | 3.96 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
40 | 433 | 3.89 | 9 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
41 | 434 | 2.94 | 38 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 2.82 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
42 | 427 | 3.76 | 12 | Signe Juhl Laursen -05 | 3.69 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
43 | 426 | 4.12 | 5 | Sofia Thøgersen -05 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
44 | 438 | 4.32 | 2 | Emilie B. Voigt -05 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
45 | 429 | 3.75 | 13 | Amélie Vejlgaard -05 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
46 | 428 | 2.68 | 41 | Laura Diaz Friis -06 | 2.90 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
47 | 430 | 3.38 | 26 | Anna E B Pedersen -05 | 3.24 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
48 | 450 | 3.68 | 41 | Elvira Helleskov Batko -04 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
49 | 454 | 3.97 | 29 | Rebekka Schaldemose -03 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
50 | 451 | 3.96 | 30 | Olivia Helleskov Batko -03 | 4.05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
51 | 453 | 4.18 | 25 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
52 | 461 | 4.32 | 18 | Emilie Kirst -04 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
53 | 465 | 4.55 | 8 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
54 | 399 | 2.35 | 6 | Jacob Kjær-Christensen -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
55 | 395 | DNS | Álvaro Morales Csaplár -10 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | ||
56 | 394 | 2.36 | 5 | Hampus Simonsen -09 | 2.25 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
57 | 400 | DNS | Barnabas Manoa Reinseth -09 | 1.31 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
58 | 397 | 2.30 | 8 | Benjamin Bordado Sköld -09 | 2.22 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
59 | 398 | 2.70 | 3 | Sofus Houman-Prassé -09 | 2.48 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
60 | 396 | 2.01 | 16 | Christian Linde -09 | 1.97 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 |
61 | 401 | 2.09 | 13 | Benjamin Nanoq Itzchaky -09 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:00 | |
62 | 419 | 2.87 | 16 | Anton Thers-Sonne -07 | 2.72 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
63 | 422 | 3.26 | 9 | Mads Vincentsen -07 | 3.23 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
64 | 417 | DNS | Oscar Bo Herskind -07 | 1.69 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
65 | 415 | 3.34 | 8 | Victor Visan Bahn -07 | 3.03 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
66 | 418 | 3.70 | 3 | Anders Silleborg -07 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
67 | 414 | 2.85 | 17 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 3.00 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
68 | 416 | 2.35 | 25 | Bertram Rasmus Clausen -08 | 2.32 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
69 | 421 | 2.91 | 14 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 2.87 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
70 | 423 | 2.73 | 20 | Valdemar Willer Oldenborg -08 | 2.65 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
71 | 425 | 2.62 | 21 | Carl-Frederik Kirst -08 | 2.61 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 |
72 | 862 | 3.47 | 25 | Thomas Massa -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
73 | 441 | 4.08 | 6 | Eli Riege -06 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
74 | 445 | 3.51 | 24 | Oswald Lindquist -06 | 3.25 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
75 | 447 | 3.04 | 36 | William Hvass -06 | 2.78 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
76 | 477 | 4.08 | 23 | Elias Dahl Lunøe -03 | 4.52 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
77 | 472 | 3.80 | 30 | Christian Veselinovski -04 | 3.94 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
78 | 471 | 4.72 | 9 | Oliver Veselinovski -03 | 4.50 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
79 | 470 | 4.69 | 11 | Vilhelm Krüger -04 | 5.03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
80 | 474 | 5.13 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
81 | 469 | 5.44 | 1 | Sofus Lassen -03 | 5.22 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
82 | 475 | 4.88 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 4.96 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |