ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
18-19 jan., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 418 | 3.86 | 9 | Linus Lindquist -02 | 4.30 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 456 | 4.33 | 3 | Oswald S Carstensen -02 | 4.23 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 482 | 4.86 | 1 | Vincent Plas -01 | 5.01 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
4 | 346 | 3.77 | 10 | Andreas Christoffersen -01 | 3.94 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
5 | 401 | 3.54 | 13 | Jonathan Thulstrup -01 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
6 | 431 | 4.41 | 5 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
7 | 355 | 3.67 | 11 | Anton Schläger -01 | 3.63 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
8 | 454 | 3.52 | 14 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
9 | 356 | 3.09 | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
10 | 403 | 3.80 | 2 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
11 | 446 | 2.95 | 9 | Naomi Ilima Jensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
12 | 362 | 3.60 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
13 | 407 | 2.83 | 14 | Karoline Sandfeld Hansen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
14 | 411 | 3.21 | 5 | Klara Thers-Sonne -04 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
15 | 474 | 2.88 | 12 | Solvej Schwarzer -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
16 | 479 | 2.88 | 13 | Vigga Fich -04 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 | |
17 | 478 | 3.10 | 7 | Tsinat Krause -04 | 3.27 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
18 | 455 | 3.28 | 13 | Oskar Lundin -99 | 4.83 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
19 | 348 | 5.93 | 2 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 6.00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
20 | 375 | 4.12 | 10 | Egil Tøgern Aasen -99 | 4.06 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
21 | 378 | 5.53 | 3 | Emil Frænde -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
22 | 366 | 5.14 | 4 | Christian Cornelius -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
23 | 386 | 4.25 | 8 | Frederik Engborg Thede -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
24 | 388 | 4.28 | 7 | Gabriel Lausten -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
25 | 398 | DNS | Jens Raabymagle -99 | 5.24 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
26 | 424 | 4.44 | 6 | Lucas Lazarus Bunch -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | |
27 | 429 | DNS | Mads Lund -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
28 | 405 | 4.16 | 3 | Karla Schärfe -03 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:40 |
29 | 354 | 3.92 | 4 | Annika Haldbo -03 | 3.68 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:40 |
30 | 483 | DNS | Virgil Topholm Hartmann -98 | 5.73 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 | |
31 | 463 | 6.43 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 6.27 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
32 | 390 | DNS | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 5.24 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 | |
33 | 480 | 4.49 | 6 | Viktoria Dommer -01 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
34 | 345 | 4.46 | 7 | Améli Kampp -01 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
35 | 389 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
36 | 393 | 4.73 | 3 | Ida Beiter Bomme -01 | 4.58 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
37 | 465 | 3.82 | 10 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
38 | 432 | 3.34 | 14 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
39 | 396 | 3.53 | 12 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | 3.67 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
40 | 376 | 3.73 | 10 | Elias Dahl Lunøe -03 | 3.71 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
41 | 484 | 3.83 | 8 | William Wittendorff -03 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
42 | 472 | 4.36 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 4.54 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
43 | 373 | 3.87 | 7 | Dhruv Mehrotra -03 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
44 | 430 | 3.83 | 9 | Mads Rubek Vitoft -03 | 3.98 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 |
45 | 434 | 3.55 | 17 | Maria Boesdal -02 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
46 | 379 | 3.24 | 22 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 3.25 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
47 | 470 | 4.08 | 3 | Simone Ngongo Iversen -02 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
48 | 416 | 3.74 | 11 | Leonora Ricks -02 | 4.12 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
49 | 419 | 3.69 | 12 | Liv Nedergaard -02 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
50 | 420 | 3.47 | 18 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 3.61 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
51 | 440 | 3.84 | 9 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.61 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
52 | 370 | 4.04 | 5 | Clara Paludan -02 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
53 | 402 | 3.67 | 14 | Josefine Sørensen -02 | 3.80 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 |
54 | 363 | 3.94 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
55 | 464 | 2.86 | 11 | Sebastian Thulstrup -04 | 2.88 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
56 | 425 | 3.77 | 4 | Lucas Ravn -04 | 3.58 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
57 | 457 | 3.22 | 9 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
58 | 481 | 3.85 | 3 | Vilhelm Krüger -04 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
59 | 466 | 3.36 | 7 | Sigurd Sandfeld -04 | 3.01 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
60 | 458 | 3.89 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 3.91 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 |
61 | 423 | 4.21 | 18 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.23 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
62 | 409 | 4.92 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 5.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
63 | 459 | 4.20 | 19 | Rebecca Hounde -99 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
64 | 443 | NM | Nana Birch Krull -99 | 4.22 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
65 | 441 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
66 | 391 | 4.54 | 10 | Hannah Illum Petersen -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
67 | 383 | 4.86 | 3 | Emma Eriksen -00 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
68 | 444 | 4.34 | 14 | Nanna Andersen -00 | 4.52 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
69 | 461 | 3.98 | 22 | Sara Vardar -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
70 | 397 | 4.29 | 16 | Jasmin Pedersen -99 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
71 | 469 | 4.70 | 7 | Simone Hjort -99 | 4.89 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
72 | 400 | NM | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
73 | 406 | 4.84 | 4 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
74 | 349 | 4.61 | 8 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
75 | 360 | DNS | Benedicte Heegaard -97 | 5.30 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
76 | 460 | 5.09 | 3 | Rikke Andersen -98 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |