ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
23-24 jan., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 482 | 7.56 | 9 | Simone Iversen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
2 | 409 | 9.98 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 9.95 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 389 | 7.21 | 14 | Emilie Bank -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
4 | 433 | 8.06 | 7 | Liv Nedergaard -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
5 | 434 | 7.32 | 13 | Liva Vilhelmsen -02 | 7.87 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
6 | 456 | 7.41 | 11 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
7 | 467 | 10.00 | 4 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 9.21 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:15 |
8 | 503 | 10.61 | 3 | Annika Grønholdt Truelsen -03 | 9.28 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:15 |
9 | 471 | 8.00 | 8 | Sara Flindt Grønning -03 | 5.96 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:15 |
10 | 372 | 8.59 | 9 | Caroline T. Hansen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
11 | 393 | 13.27 | 2 | Emilie R.Hansen -99 | 13.28 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 |
12 | 424 | 10.65 | 3 | Karoline Mangor -98 | 11.92 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 |
13 | 365 | 11.99 | 1 | Ayoe B. Røbel -98 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 | |
14 | 390 | 8.63 | 3 | Emilie Kirst -04 | 8.38 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:00 |
15 | 427 | 10.68 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 10.15 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:00 |
16 | 489 | 6.03 | 12 | Tsinat Krause -04 | 5.55 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:00 |
17 | 362 | 6.89 | 9 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 6.47 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:00 |
18 | 451 | 6.86 | 10 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 6.49 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:00 |
19 | 487 | 6.38 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 4.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
20 | 415 | 7.30 | 1 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 6.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
21 | 405 | DNS | Gustav Lindeholm Fogtmann -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
22 | 407 | 7.24 | 5 | Hakeem Ali -05 | 7.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
23 | 492 | 6.92 | 5 | Vilhelm Krüger -04 | 7.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
24 | 371 | 7.04 | 4 | Carl Johan Zachariae -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | |
25 | 385 | 8.03 | 5 | Elias Dahl Lunøe -03 | 7.07 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
26 | 485 | 9.10 | 2 | Sofus Lassen -03 | 8.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 440 | 12.36 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 11.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 |
28 | 466 | 5.98 | 2 | Pil Nedergaard -06 | 5.54 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:00 |
29 | 411 | 6.43 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 6.62 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 |
30 | 422 | 6.40 | 5 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 6.35 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 |
31 | 421 | 7.36 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 5.37 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 |
32 | 474 | 13.04 | 1 | Sebastian Larsen -01 | 12.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
33 | 463 | 7.35 | 9 | Oswald Carstensen -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
34 | 370 | 11.52 | 6 | Bjørn Van Overeem -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 | |
35 | 350 | 11.50 | 7 | Alexander Haugeby -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 | |
36 | 439 | DNS | Mads Lund -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 | ||
37 | 363 | 12.63 | 3 | August Hallberg -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
38 | 406 | 10.61 | 6 | Gustav Lundholm Nilsen -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
39 | 454 | 12.20 | 4 | Nikolaj Graves -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 |