Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 9.10 | 11 | Alexander Andersen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
2 | 6 | 11.64 | 7 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 8.12 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 |
3 | 7 | 5.93 | 12 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 3.68 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:40 |
4 | 8 | 9.05 | 5 | Amalie Zemanova -10 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
5 | 11 | 27.25 | 7 | Anna Bjaaland Andersen -06 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 15 | 26.00 | 7 | August Cudrio Thomsen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
7 | 16 | DNS | Balder Tølbøll Sørensen -09 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | ||
8 | 18 | 29.65 | 12 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 37.17 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
9 | 23 | 8.97 | 15 | Ellen Frahm Overgaard -08 | 12.85 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
10 | 24 | 1.85 | 22 | Elliot Malkov -09 | 9.63 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
11 | 26 | 4.12 | 14 | Emma Brandt -10 | 5.90 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:40 |
12 | 29 | 4.62 | 4 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:40 | |
13 | 31 | 11.79 | 11 | Flora Høgh Sander -09 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
14 | 33 | 7.93 | 18 | Gro Arvedsen -09 | 7.67 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
15 | 39 | 8.45 | 17 | Ida Lund -09 | 5.67 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
16 | 43 | 24.85 | 8 | Jonas Gretlund -09 | 22.82 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
17 | 52 | 22.12 | 2 | Line Svare -08 | 22.60 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
18 | 55 | 5.22 | 13 | Liva Gleerup Bangsgaard -11 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
19 | 58 | 6.34 | 17 | Lucas Fredslund Groves -11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
20 | 59 | 21.10 | 16 | Lucas Zwicki -08 | 20.10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
21 | 61 | 24.20 | 10 | Magnus Wulff -08 | 21.08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 |
22 | 65 | DNS | Max Ferry Bekker Adler -06 | 21.86 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
23 | 66 | 6.36 | 16 | Maximilliam Mohr Hermansen -11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
24 | 68 | 15.61 | 24 | Mikala Jessen -07 | 15.66 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
25 | 71 | DNS | Nicoline Krogh Dissing -13 | Boldkast • Finale | Piger 4-5 år | Søndag kl. 11:40 | ||
26 | 73 | 10.76 | 9 | Noah Alexander Bejlegaard -10 | 9.52 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 |
27 | 74 | 16.07 | 3 | Nor Sommer Demant -10 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
28 | 78 | 28.82 | 13 | Oscar Frimann -07 | 25.66 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
29 | 80 | 22.25 | 1 | Otto Svare Qvist -10 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
30 | 82 | 40.60 | 5 | Rolf Riisager -06 | 45.54 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 |
31 | 85 | 4.89 | 3 | Sebastian Gretlund -12 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:40 | |
32 | 87 | 3.66 | 15 | Sia Arvedsen -11 | 3.29 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:40 |
33 | 88 | 16.01 | 5 | Silke Madsen -08 | 17.74 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
34 | 91 | 6.88 | 14 | Stellan Johan Luth-Svan -10 | 7.47 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 |
35 | 92 | 15.41 | 6 | Susanna Ring -08 | 17.20 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 |
36 | 96 | 9.51 | 10 | Vagn Bjørn -10 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
37 | 98 | 18.84 | 18 | Victoria Jensen -06 | 19.55 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 |
38 | 100 | 6.61 | 15 | Viktor Kallenberg -11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 | |
39 | 102 | 15.79 | 4 | William Kühn Bjerre -10 | 14.33 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 |
40 | 103 | 4.27 | 20 | William Stæhr Fischer -11 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:40 |