Kronborg Outdoor • Helsingør atletik stadion • Helsingør
24-25 maj, 2014
Arrangør: Helsingør IF
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10 | 9.74 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.88 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
2 | 9 | 11.06 | 2 | Kajsa Salomonsen -05 | 11.09 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
3 | 12 | 11.00 | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.57 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
4 | 11 | 10.46 | 4 | Sofia Thøgersen -05 | 10.02 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
5 | 15 | 9.79 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.79 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
6 | 14 | 10.47 | 1 | Amélie Vejlgaard -05 | 11.32 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
7 | 13 | 11.92 | 2 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 12.90 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
8 | 17 | 11.45 | 4 | Laura Diaz Friis -06 | 11.65 | 60 meter • Indl. | Piger -9 år | Lørdag kl. 10:30 |
9 | 10 | 9.82 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.74 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
10 | 9 | 11.26 | 8 | Kajsa Salomonsen -05 | 11.06 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
11 | 12 | 10.85 | 7 | Signe Juhl Laursen -05 | 11.00 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
12 | 11 | 10.13 | 4 | Sofia Thøgersen -05 | 10.46 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
13 | 15 | 9.67 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 10.11 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
14 | 14 | 10.72 | 6 | Amélie Vejlgaard -05 | 10.47 | 60 meter • Finale | Piger -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
15 | 31 | 10.34 | 2 | Emilie Kirst -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 | |
16 | 24 | 10.25 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
17 | 25 | 9.88 | 3 | Josephine Sofie Houlbjerg -04 | 9.76 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
18 | 29 | 9.70 | 2 | Nanna Schaldemose -04 | 9.62 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
19 | 31 | 10.93 | 7 | Emilie Kirst -04 | 10.34 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
20 | 24 | 10.09 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 10.25 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
21 | 25 | 9.71 | 4 | Josephine Sofie Houlbjerg -04 | 9.88 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
22 | 29 | 9.52 | 1 | Nanna Schaldemose -04 | 9.70 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
23 | 26 | 9.24 | 3 | Annika Haldbo -03 | 9.29 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:30 |
24 | 28 | 9.57 | 5 | Rebekka Schaldemose -03 | 9.65 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:30 |
25 | 30 | 8.91 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:30 |
26 | 27 | 9.26 | 4 | Karla Scharfe -03 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:30 |
27 | 26 | 9.17 | 2 | Annika Haldbo -03 | 9.24 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
28 | 28 | 9.49 | 5 | Rebekka Schaldemose -03 | 9.57 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
29 | 30 | 8.96 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.91 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
30 | 27 | 9.43 | 4 | Karla Scharfe -03 | 9.26 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
31 | 22 | 10.38 | 3 | Conrad Haugsted -05 | 10.19 | 60 meter • Indl. | Drenge -9 år | Lørdag kl. 10:45 |
32 | 18 | 10.08 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.86 | 60 meter • Indl. | Drenge -9 år | Lørdag kl. 10:45 |
33 | 19 | 11.58 | 5 | Frederik Schaldemose -06 | 11.63 | 60 meter • Indl. | Drenge -9 år | Lørdag kl. 10:45 |
34 | 21 | 12.15 | 6 | Oskar Thers-Sonne -05 | 11.80 | 60 meter • Indl. | Drenge -9 år | Lørdag kl. 10:45 |
35 | 22 | 10.30 | 3 | Conrad Haugsted -05 | 10.38 | 60 meter • Finale | Drenge -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
36 | 18 | 10.03 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 10.08 | 60 meter • Finale | Drenge -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
37 | 19 | 11.43 | 6 | Frederik Schaldemose -06 | 11.58 | 60 meter • Finale | Drenge -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
38 | 21 | 12.42 | 8 | Oskar Thers-Sonne -05 | 12.15 | 60 meter • Finale | Drenge -9 år | Lørdag kl. 12:45 |
39 | 37 | 10.56 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 10.55 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:45 |
40 | 39 | 8.98 | 2 | William Wittendorff -03 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
41 | 35 | 10.07 | 5 | Malte Bank-Mikkelsen | 9.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
42 | 32 | 8.78 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
43 | 33 | 9.25 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
44 | 36 | 9.64 | 4 | Jakob H. B. Andersen -03 | 9.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
45 | 34 | DNS | Elias Lunøe -03 | 9.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
46 | 39 | 8.87 | 2 | William Wittendorff -03 | 8.98 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
47 | 35 | 10.05 | 8 | Malte Bank-Mikkelsen | 10.07 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
48 | 32 | 8.73 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
49 | 33 | 9.29 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.25 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |
50 | 36 | 9.63 | 4 | Jakob H. B. Andersen -03 | 9.64 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 |