Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 425 | 10.06 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 10.08 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
2 | 426 | 11.27 | 4 | Filippa Grunnet Nouri -06 | 11.16 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
3 | 421 | 10.40 | 1 | Ella Julie Fischer -07 | 10.21 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
4 | 428 | DNS | Sophie Hengstenberg -06 | 11.67 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
5 | 427 | 11.05 | 3 | Helene Salomonsen -07 | 10.77 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
6 | 429 | 10.98 | 3 | Freja Abraham -06 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
7 | 422 | 10.93 | 3 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 11.04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 |
8 | 425 | 9.85 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 10.06 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
9 | 421 | 10.22 | 3 | Ella Julie Fischer -07 | 10.40 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
10 | 429 | 11.18 | 8 | Freja Abraham -06 | 10.98 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
11 | 422 | 10.87 | 7 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 10.93 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:10 |
12 | 446 | 9.35 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
13 | 449 | 9.46 | 2 | Emilie Kirst -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
14 | 445 | 9.96 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.89 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
15 | 447 | 10.00 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.90 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
16 | 440 | 10.01 | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
17 | 448 | 11.13 | 5 | Kajsa Salomonsen -05 | 10.85 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
18 | 441 | 10.32 | 4 | Amélie Vejlgaard -05 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
19 | 444 | 9.63 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 9.72 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
20 | 450 | 9.62 | 3 | Vigga Fich -04 | 9.75 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
21 | 443 | 9.51 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.52 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
22 | 446 | 9.28 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.35 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
23 | 449 | 9.55 | 7 | Emilie Kirst -04 | 9.46 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
24 | 416 | 11.16 | 4 | Anders Silleborg -07 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
25 | 418 | 11.79 | 5 | William Hvass -06 | 11.99 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
26 | 420 | 11.55 | 5 | Asger Abraham -06 | 11.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
27 | 415 | DNS | Tobias Zeberg -07 | 10.43 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 | |
28 | 417 | 10.66 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 10.34 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
29 | 413 | 9.94 | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
30 | 414 | 10.27 | 1 | Oswald Lindquist -06 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:50 |
31 | 413 | 9.60 | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 9.94 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
32 | 414 | 9.94 | 3 | Oswald Lindquist -06 | 10.27 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
33 | 437 | 8.78 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
34 | 437 | 8.82 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 |