ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
20-21 jan., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 422 | 10.04 | 3 | Queen Riege -08 | 10.23 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
2 | 348 | 10.27 | 4 | Clara Vejlgaard -08 | 10.02 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
3 | 391 | 10.04 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
4 | 402 | 8.87 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 8.86 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
5 | 321 | 9.62 | 3 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 9.65 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
6 | 347 | 9.98 | 5 | Christine Emilie Næsby -07 | 9.97 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
7 | 383 | 9.78 | 4 | Karla Olivia Haynes -07 | 9.70 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
8 | 402 | 8.93 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 8.87 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
9 | 321 | 9.70 | 6 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 9.62 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
10 | 383 | 9.75 | 7 | Karla Olivia Haynes -07 | 9.78 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
11 | 388 | DNS | Laura Diaz Friis -06 | 9.75 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:55 | ||
12 | 363 | 10.10 | 5 | Freja Abraham -06 | 10.19 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:55 | |
13 | 342 | 10.15 | 7 | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | 10.08 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:55 | |
14 | 329 | 9.55 | 3 | Anna Liboriussen -06 | 9.55 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:55 | |
15 | 329 | 9.60 | 6 | Anna Liboriussen -06 | 9.55 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:50 | |
16 | 330 | 9.70 | 6 | Anna Tikjøb Rasmussen -05 | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
17 | 432 | 9.11 | 3 | Sofia Thøgersen -05 | 9.15 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
18 | 393 | 9.96 | 7 | Louise Busekist -05 | 9.95 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
19 | 352 | 10.57 | 6 | Dua Atif Ilyas -05 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | ||
20 | 359 | 8.51 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 8.50 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
21 | 429 | 9.37 | 4 | Signe Juhl Laursen -05 | 9.35 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
22 | 369 | 10.13 | 8 | Inaya Atif Ilyas -05 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | ||
23 | 382 | 9.03 | 2 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
24 | 339 | 8.89 | 1 | Bolette Nimskov -05 | 8.93 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
25 | 370 | 9.24 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
26 | 328 | 9.44 | 5 | Anna E B Pedersen -05 | 9.43 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
27 | 322 | 9.26 | 3 | Amélie Vejlgaard -05 | 9.31 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
28 | 432 | 9.18 | 5 | Sofia Thøgersen -05 | 9.11 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
29 | 359 | 8.52 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 8.51 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
30 | 429 | 9.48 | 7 | Signe Juhl Laursen -05 | 9.37 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
31 | 382 | 8.84 | 3 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 9.03 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
32 | 339 | 8.92 | 2 | Bolette Nimskov -05 | 8.89 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
33 | 370 | DNS | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.24 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
34 | 322 | 9.39 | 7 | Amélie Vejlgaard -05 | 9.26 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
35 | 359 | 8.46 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 8.52 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
36 | 382 | 8.95 | 4 | Karla Bundgaard Langvik -05 | 8.84 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
37 | 339 | 8.96 | 5 | Bolette Nimskov -05 | 8.92 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:05 | |
38 | 338 | 8.92 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 8.95 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
39 | 380 | DNS | Josephine Koch Jacobsen -03 | 8.05 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
40 | 336 | 9.28 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.21 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
41 | 439 | 9.16 | 3 | Tsinat Krause -04 | 9.03 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
42 | 416 | 9.53 | 5 | Olivia Emily Helleskov -03 | 9.23 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
43 | 332 | 8.17 | 1 | Annika Baun Haldbo -04 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
44 | 407 | 8.11 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 8.44 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
45 | 338 | 8.83 | 8 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 8.92 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
46 | 332 | 8.14 | 2 | Annika Baun Haldbo -04 | 8.17 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
47 | 407 | 8.07 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 8.11 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
48 | 332 | 8.15 | 3 | Annika Baun Haldbo -04 | 8.14 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
49 | 407 | 8.07 | 2 | Marie Høgh Larsen -03 | 8.07 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
50 | 405 | 8.29 | 3 | Maria Skov Kragh -01 | 8.30 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
51 | 433 | 8.41 | 1 | Sofie Spigelhauer -02 | 8.25 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
52 | 440 | 8.45 | 3 | Victoria Lendal -02 | 8.25 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
53 | 390 | 8.68 | 5 | Liv Nedergaard -02 | 8.42 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
54 | 367 | 8.15 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 8.19 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
55 | 409 | 8.83 | 7 | Mathilda Gertz -02 | 8.92 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
56 | 319 | DNS | Alberthe W Simonsen -02 | 8.95 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
57 | 392 | 8.43 | 4 | Louise Bach Moore -01 | 8.30 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
58 | 368 | 8.42 | 2 | Ida Lyngby -02 | 8.44 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
59 | 333 | 8.63 | 5 | Annika Eppers -02 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
60 | 379 | 8.73 | 6 | Josefine Sørensen -02 | 8.74 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | |
61 | 405 | 8.30 | 5 | Maria Skov Kragh -01 | 8.29 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
62 | 433 | 8.39 | 6 | Sofie Spigelhauer -02 | 8.41 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
63 | 367 | 8.15 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 8.15 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
64 | 368 | 8.44 | 8 | Ida Lyngby -02 | 8.42 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
65 | 365 | 8.28 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.21 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
66 | 417 | 8.16 | 1 | Olivia Thorsgaard | 8.20 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
67 | 375 | 696 | 8.70 | 4 | Johanne W Simonsen -99 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
68 | 387 | 8.23 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.29 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
69 | 418 | DNS | Olivia Tuokila | 8.11 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
70 | 365 | 8.29 | 3 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.28 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
71 | 417 | 8.08 | 1 | Olivia Thorsgaard | 8.16 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
72 | 387 | 8.24 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.23 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
73 | 376 | 10.77 | 4 | Johannes Helweg-Ovesen -08 | 10.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 | |
74 | 374 | 9.75 | 2 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 | |
75 | 447 | 10.43 | 4 | William Thøgersen -08 | 10.31 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 9:20 | |
76 | 374 | 9.56 | 5 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 9.75 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:55 | |
77 | 447 | 10.47 | 7 | William Thøgersen -08 | 10.43 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:55 | |
78 | 438 | 9.59 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
79 | 354 | 8.74 | 1 | Eli Riege -06 | 8.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
80 | 349 | 9.68 | 6 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 10.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
81 | 435 | 9.17 | 1 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 8.90 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
82 | 445 | 9.94 | 6 | William Hvass -06 | 9.81 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
83 | 354 | 8.73 | 1 | Eli Riege -06 | 8.74 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |
84 | 435 | 8.96 | 4 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 9.17 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |
85 | 335 | 8.88 | 3 | Asger Liboriussen -05 | 8.92 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | |
86 | 443 | DNS | Vitus Rosenkrands -05 | 8.44 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
87 | 335 | 8.93 | 6 | Asger Liboriussen -05 | 8.88 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:50 | |
88 | 340 | DNS | Carl Johan Zachariae -04 | 8.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
89 | 442 | 7.70 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
90 | 400 | DNS | Mads Rubek Vitoft -03 | 8.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
91 | 427 | 10.72 | 7 | Sebastian Thulstrup -04 | 10.77 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
92 | 395 | 7.91 | 3 | Luis Maillet -04 | 7.97 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
93 | 437 | 8.07 | 4 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 8.42 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
94 | 362 | DNS | Frederik Thorup Sørensen -04 | 7.82 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
95 | 351 | 7.85 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 7.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
96 | 434 | 7.59 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 7.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
97 | 442 | 7.68 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 7.70 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
98 | 395 | 8.03 | 4 | Luis Maillet -04 | 7.91 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
99 | 437 | 8.07 | 5 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 8.07 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
100 | 351 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 7.85 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
101 | 434 | 7.53 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 7.59 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
102 | 419 | DNS | Osadeba Isaac -02 | 7.74 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
103 | 337 | 7.68 | 3 | Bertram Costa -02 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
104 | 394 | 7.57 | 3 | Lucas Soulier -02 | 7.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
105 | 323 | 7.50 | 1 | Anders Madsen -01 | 7.44 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
106 | 420 | 7.79 | 5 | Oswald Carstensen -01 | 7.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
107 | 325 | 7.66 | 2 | Andreas Christoffersen -01 | 7.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
108 | 337 | DNS | Bertram Costa -02 | 7.68 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
109 | 394 | 7.61 | 4 | Lucas Soulier -02 | 7.57 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
110 | 323 | DNS | Anders Madsen -01 | 7.50 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
111 | 325 | 7.63 | 5 | Andreas Christoffersen -01 | 7.66 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
112 | 344 | 7.60 | 4 | Christian Gundersen -99 | 7.77 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
113 | 372 | 7.26 | 3 | Jacob Hvorup -99 | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
114 | 436 | 7.02 | 1 | Tobias G Larsen | 7.01 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
115 | 415 | 7.30 | 1 | Oliver Chabert -99 | 7.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
116 | 358 | 7.12 | 2 | Emil Frænde | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
117 | 377 | DNS | Jonathan Aquino -99 | 7.10 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
118 | 424 | 7.54 | 3 | Sam Marcus -99 | 7.50 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
119 | 399 | 7.36 | 3 | Mads Lund -00 | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | |
120 | 411 | DNS | Mikkel Ramlow | 7.36 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
121 | 372 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 7.26 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
122 | 436 | 6.99 | 1 | Tobias G Larsen | 7.02 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | |
123 | 415 | 7.22 | 5 | Oliver Chabert -99 | 7.30 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | |
124 | 358 | 7.08 | 3 | Emil Frænde | 7.12 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 | |
125 | 399 | DNS | Mads Lund -00 | 7.36 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:35 |