Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 448 | 33.56 | 2 | Irina Senami Tra Bi -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
2 | 462 | DNS | Lili Kirk Petersen -14 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |||
3 | 496 | 40.82 | 6 | Smilla Gram Jensen -14✗ | 39.50 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
4 | 476 | 43.10 | 9 | Martha Schlosshauer Brandt Henvig -14✗ | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | ||
5 | 450 | 33.50 | 1 | Isolde Agerskov Perotti -14✗ | 35.85 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:10 | |
6 | 411 | 40.98 | 8 | August Elias Sonne -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
7 | 426 | 37.20 | 4 | Eigil Niklasson -14✗ | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 13:20 | ||
8 | 454 | PB | 34.51 | 3 | Julia Kjær-Christensen -13✗ | 36.94 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:25 |
9 | 506 | 34.75 | 3 | Vincent Spiegelhauer -13✗ | 34.96 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 13:30 | |
10 | 415 | 32.99 | 1 | Billie Arlien Witt -12✗ | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | ||
11 | 465 | 34.82 | 3 | Liva Palmy Stein -12✗ | 37.85 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | |
12 | 504 | DNS | Victor Filtenborg Bendixen -13 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | |||
13 | 425 | 33.62 | 4 | Dusan Stefanovic -12✗ | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:25 | ||
14 | 430 | 29.18 | 1 | Ellen Vincentsen -11✗ | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 15:30 | |
15 | 403 | PB | 28.10 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10✗ | 28.18 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 |
16 | 453 | 31.34 | 5 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10✗ | 30.67 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:35 | |
17 | 401 | 24.49 | 1 | Alma B. Ravn -09✗ | 24.47 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |
18 | 449 | 24.36 | 5 | Isaiah Ortega Harry -08✗ | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | ||
19 | 489 | 28.83 | 8 | Samuel Grønlund Brix -09✗ | 30.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:50 | |
20 | 486 | Afbud | Pil Johanne Nedergaard -06 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:00 | ||
21 | 406 | 25.44 | 8 | Annika Baun Haldbo -03✗ | 25.76 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
22 | 417 | 25.03 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03✗ | 24.71 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
23 | 562 | DNS | Anna Øbakke Lange -99 | 24.69 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
24 | 490 | DNS | Sandra Fürstenberg Böll -94✗ | 25.23 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | ||
25 | 495 | 26.61 | 17 | Sille Oksbroe Hejselbak -01✗ | 26.80 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 17:25 | |
26 | 472 | 21.85 | 4 | Malte Bank -03✗ | 25.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
27 | 443 | 22.27 | 13 | Hans-Christian Corlin -05✗ | 22.36 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
28 | 468 | 21.91 | 6 | Luis Maillet -04✗ | 22.53 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
29 | 499 | 21.88 | 5 | Sofus Peter Lassen -03✗ | 22.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 | |
30 | 421 | 22.26 | 12 | Dánjal Dahl Ljósheim -00✗ | 22.58 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:45 |