Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 203 | 29.83 | 3 | Anders Bang -02 | 29.50 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:45 |
2 | 115 | 27.79 | 5 | Andrea Steen Sørensen -99 | 27.95 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
3 | 115 | 28.11 | 4 | Andrea Steen Sørensen -99 | 27.79 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
4 | 116 | 26.73 | 3 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 27.35 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
5 | 116 | 27.09 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 26.73 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
6 | 849 | DNS | Christian Laugesen -86 | 22.75 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
7 | 228 | DNS | Clara Elvira Paludan -02 | 29.54 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
8 | 216 | 33.72 | 17 | Ellen Lawaetz -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
9 | 229 | 34.89 | 19 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
10 | 170 | 25.94 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 25.80 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
11 | 232 | 28.63 | 9 | Emma Vitale -93 | 28.24 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
12 | 250 | DNS | Frederik Schou-Nielsen -96 | 22.28 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
13 | 123 | 25.53 | 11 | Fuad Ahmad Raga -96 | 24.77 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
14 | 257 | 28.48 | 3 | Gertrud Rose Jensen -01 | 27.64 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
15 | 112 | 28.03 | 7 | Helena Nicolaisen -95 | 27.07 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
16 | 112 | 28.27 | 5 | Helena Nicolaisen -95 | 28.03 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
17 | 249 | DNS | Jean Aime Emme Niyokindi -88 | 23.45 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 | |
18 | 215 | 32.59 | 15 | Josefine Sørensen -02 | 31.90 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
19 | 252 | 27.77 | 4 | Julia H. Maurer -93 | 27.21 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
20 | 252 | 27.66 | 3 | Julia H. Maurer -93 | 27.77 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
21 | 226 | 31.90 | 13 | Juliette Wessel Leroy -02 | 31.46 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
22 | 67 | 27.20 | 5 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.51 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
23 | 172 | 26.44 | 3 | Laura Tølløse -97 | 26.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
24 | 114 | 28.33 | 7 | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:05 |
25 | 225 | 30.50 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 30.60 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
26 | 218 | DNS | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 | |
27 | 199 | 27.95 | 3 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 27.53 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 |
28 | 125 | 24.18 | 8 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 25.12 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
29 | 125 | 24.44 | 5 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 24.18 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 |
30 | 120 | DNS | Mathilde Brix-Priesner | 29.73 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 | |
31 | 196 | 28.04 | 4 | Mikkel Christophersen -01 | 27.52 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 |
32 | 173 | 23.72 | 5 | Nicolai Lind Andersen -98 | 23.90 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
33 | 183 | 31.59 | 10 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 31.45 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
34 | 119 | DNS | Olivia Tuokila | 26.41 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 | |
35 | 122 | 22.73 | 2 | Philip Reynolds -96 | 22.82 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 11:10 |
36 | 122 | DNS | Philip Reynolds -96 | 22.73 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 12:35 | |
37 | 121 | 28.41 | 8 | Sarah Sveistrup Dahl | 29.06 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 11:00 |
38 | 121 | 28.82 | 6 | Sarah Sveistrup Dahl | 28.41 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 |
39 | 224 | 33.61 | 12 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 33.49 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
40 | 175 | 23.68 | 4 | Simon Traoré -98 | 24.23 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
41 | 213 | 29.42 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 29.19 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
42 | 222 | 28.54 | 4 | Viktoria Dommer -01 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 |
43 | 206 | DNS | Vincent Plas -01 | 25.68 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 |