Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 449 | 32.97 | 32 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 33.51 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
2 | 450 | 32.53 | 31 | Elvira Helleskov Batko -04 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 | |
3 | 458 | 27.63 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 28.32 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
4 | 465 | 31.16 | 18 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 | |
5 | 457 | 29.40 | 8 | Annika Haldbo -03 | 29.43 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
6 | 452 | 32.21 | 30 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 33.32 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
7 | 462 | 30.50 | 13 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 31.42 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:05 |
8 | 483 | 28.33 | 6 | Victoria Lendal -02 | 28.15 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
9 | 491 | 29.20 | 11 | Annika Eppers -02 | 28.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
10 | 488 | 28.36 | 7 | Lili Kökeny -01 | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
11 | 484 | 30.50 | 17 | Josefine Sørensen -02 | 29.88 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
12 | 478 | 28.56 | 8 | Liv Nedergaard -02 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
13 | 514 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 28.07 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 | |
14 | 510 | 29.01 | 12 | Simone Hjort -99 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
15 | 513 | 27.65 | 7 | Betty-Marie Njor Boisen -00 | 27.42 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
16 | 515 | 26.42 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 26.76 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
17 | 512 | 26.34 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 26.12 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:15 |
18 | 472 | 32.56 | 19 | Christian Veselinovski -04 | 32.43 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
19 | 471 | 29.27 | 10 | Oliver Veselinovski -03 | 29.22 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
20 | 473 | 30.50 | 15 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 31.86 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
21 | 468 | 35.06 | 21 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 35.70 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
22 | 474 | 29.58 | 12 | Carl Johan Zachariae -04 | 29.68 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
23 | 469 | 26.59 | 1 | Sofus Lassen -03 | 27.04 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
24 | 525 | DNS | Gabriel Lausten -00 | 24.88 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
25 | 524 | 22.90 | 2 | Jonathan Aquino -99 | 23.30 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 |
26 | 523 | DNS | Marc Hanselmann-Nielsen -99 | 23.22 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
27 | 527 | 26.27 | 9 | Thomas Gregorio Sally -00 | 26.58 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 |