Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
19-20 aug., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 315 | 31.54 | 19 | Amélie Vejlgaard -05 | 31.63 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
2 | 208 | 24.35 | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 23.57 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
3 | 206 | 25.63 | 4 | Andreas Christoffersen -01 | 28.51 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
4 | 321 | 31.54 | 18 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 30.52 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
5 | 333 | 29.09 | 9 | Betty Marie R Jensen -04 | 30.43 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
6 | 327 | 29.16 | 8 | Carl Johan Zachariae -04 | 29.43 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |
7 | 328 | 30.48 | 11 | Elvira Helleskov Batko -04 | 30.27 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
8 | 337 | 27.73 | 3 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 28.04 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
9 | 316 | 26.43 | 3 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 26.20 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |
10 | 332 | DNS | Hakeem Ali -05 | 28.16 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 | |
11 | 205 | 27.57 | 9 | Ida Lyngby -02 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
12 | 204 | 29.20 | 11 | Josefine Sørensen -02 | 29.26 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
13 | 566 | DNS | Louis Kamph -04 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 | ||
14 | 211 | 27.36 | 7 | Louise Bach Moore -01 | 27.88 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
15 | 319 | 26.09 | 2 | Luis Maillet -04 | 25.60 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |
16 | 212 | DNS | Marie Paule Dahi -01 | 28.08 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
17 | 585 | 23.04 | 1 | Mikkel Ramlow -00 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 |
18 | 568 | 34.35 | 16 | Noah Kastor-Andrew -04 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 | |
19 | 504 | DNS | Olivia Thorsgaard | 25.83 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
20 | 503 | 26.11 | 1 | Olivia Tuokila | 25.58 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
21 | 313 | DNS | Samuel Tiger Richmond -04 | 28.19 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 | |
22 | 340 | 33.21 | 24 | Signe Juhl Laursen -05 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 |
23 | 581 | 27.33 | 6 | Sofie Spigelhauer -02 | 26.94 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
24 | 575 | 29.35 | 9 | Sofus O Vølund -04 | 28.34 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |
25 | 508 | DNS | Thomas Sally -00 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:30 | |
26 | 335 | 30.56 | 12 | Tsinat Krause -04 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
27 | 591 | 26.36 | 2 | Viktoria Dommer -01 | 26.58 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
28 | 317 | 25.68 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 25.82 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |
29 | 329 | 27.41 | 4 | Vitus Rosenkrands -05 | 26.98 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 |