DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 382 | DNS | Josephine Koch Jacobsen -03 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | ||
2 | 439 | 28.34 | 15 | Victoria Lendal -02 | 27.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
3 | 376 | PB | 27.35 | 9 | Ida Lyngby -02 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
4 | 405 | PB | 26.94 | 8 | Marie Høgh Larsen -03 | 27.31 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
5 | 344 | 28.03 | 14 | Annika Eppers -02 | 28.11 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
6 | 432 | PB | 26.54 | 5 | Sofie Spiegelhauer -02 | 26.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
7 | 346 | PB | 26.72 | 7 | Annika Haldbo -03 | 27.14 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
8 | 367 | 28.90 | 19 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | 27.94 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
9 | 416 | 25.17 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 25.63 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
10 | 417 | DNS | Olivia Tuokila -00 | 25.52 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | ||
11 | 379 | 27.65 | 7 | Johanne W Simonsen -99 | 27.84 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:00 | |
12 | 375 | 24.60 | 1 | Ida Karstoft -95 | 24.45 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 | |
13 | 418 | 24.68 | 9 | Osadeba Isaac -02 | 23.97 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
14 | 436 | 22.97 | 1 | Tazana Kamanga-Dyrbak -02 | 22.54 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | |
15 | 363 | DNS | Elias Dahl Lunøe -03 | 26.22 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
16 | 438 | 21.64 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 21.35 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
17 | 365 | PB | 22.40 | 2 | Emil Frænde -00 | 22.63 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
18 | 338 | 23.98 | 10 | Anders Hørby Madsen -01 | 23.57 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
19 | 409 | PB | 22.48 | 3 | Mikkel Ramlow -00 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
20 | 424 | 23.94 | 10 | Sam Marcus -99 | 23.48 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
21 | 399 | 23.47 | 7 | Marc Hanselmann -99 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
22 | 380 | DNS | Jonathan Aquino -99 | 22.10 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | ||
23 | 372 | 22.08 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.31 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:10 | |
24 | 400 | SB | 22.86 | 5 | Marcus G Larsen -97 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 |
25 | 371 | PB | 21.52 | 2 | Frederik Schou -96 | 21.79 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 |
26 | 428 | 21.98 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 21.80 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:50 |