Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 565 | 28.68 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 28.32 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
2 | 580 | 31.70 | 19 | Annika G Truelsen -03 | 32.51 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
3 | 561 | DNS | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 33.51 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
4 | 575 | DNS | Rebekka Schaldemose -03 | 31.13 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
5 | 571 | 30.05 | 10 | Karla Schärfe -03 | 30.31 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
6 | 564 | DNS | Annika Haldbo -03 | 30.29 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
7 | 567 | 31.61 | 17 | Regitze Steenberg -03 | 30.73 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
8 | 572 | 32.14 | 20 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 31.10 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
9 | 566 | 29.45 | 8 | Flora Chalmer -03 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | ||
10 | 574 | 30.72 | 11 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 30.13 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |
11 | 570 | 30.69 | 10 | Ellen Lawaetz -02 | 33.72 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
12 | 577 | DNS | Annika Eppers -02 | 28.83 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | ||
13 | 568 | 29.15 | 4 | Liv Nedergaard -02 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
14 | 573 | 30.61 | 9 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 30.79 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
15 | 579 | 30.21 | 7 | Mie Hylling Axelsson -02 | 29.93 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
16 | 578 | 29.06 | 3 | Victoria Lendal -02 | 28.96 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
17 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |||
18 | 569 | 31.12 | 12 | Josefine Sørensen -02 | 31.00 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:45 | |
19 | 435 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 29.05 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | ||
20 | 596 | 26.24 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 26.12 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | |
21 | 613 | 29.23 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 28.25 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | |
22 | 595 | 26.73 | 4 | Olivia Thorsgaard -00 | 26.29 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | |
23 | 465 | DNS | Simone Hjort -99 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | ||
24 | 597 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 26.85 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | ||
25 | 550 | 31.41 | 8 | Jakob H B Andersen -03 | 31.21 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 | |
26 | 559 | 32.12 | 10 | Holger Riis -03 | 31.38 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 | |
27 | 544 | 29.51 | 6 | Oliver Veselinovski -03 | 30.43 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 | |
28 | 547 | 27.34 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 27.04 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 | |
29 | 545 | 31.82 | 9 | Robert Christiansen -03 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:35 | ||
30 | 557 | 27.98 | 4 | Bertram Bing Costa -02 | 28.68 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
31 | 555 | 29.56 | 10 | Oswald S Carstensen -02 | 29.84 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:00 | |
32 | 622 | 23.43 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 23.05 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
33 | 600 | 25.61 | 6 | Samuel Marcus -99 | 24.61 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
34 | 602 | 24.63 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 24.59 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |
35 | 601 | PB | 23.22 | 2 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 24.25 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
36 | 623 | DQ | Nicolai Lind Andersen -98 | 23.13 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
37 | 626 | 24.12 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |