Copenhagen Open 2023 - WRC D-godkendt • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 305 | PB | 13.43 | 3 | Klara Hatini -08✗ | 13.79 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
2 | 327 | 12.84 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09✗ | 12.97 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
3 | 307 | 13.70 | 4 | Laura Kjær Hansen -09✗ | 14.39 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
4 | 305 | 13.46 | 3 | Klara Hatini -08✗ | 13.43 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
5 | 327 | 12.61 | 4 | Sophie Filtenborg Brandt -09✗ | 12.84 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
6 | 307 | 13.61 | 4 | Laura Kjær Hansen -09✗ | 13.70 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
7 | 326 | PB | 12.70 | 2 | Sophia Bonde -07✗ | 12.88 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
8 | 318 | PB | 13.35 | 4 | Mille Elmer -07✗ | 13.37 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
9 | 326 | 12.64 | 2 | Sophia Bonde -07✗ | 12.70 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:25 | |
10 | 318 | 13.40 | 2 | Mille Elmer -07✗ | 13.35 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:25 | |
11 | 289 | DNS | Annette Juma Nielsen -96 | 12.52 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | ||
12 | 294 | 11.90 | 1 | Celina Hagihara -06✗ | 12.02 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
13 | 331 | 12.64 | 4 | Tinna Berg Jørgensen -99✗ | 12.78 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:50 | |
14 | 294 | 11.94 | 1 | Celina Hagihara -06✗ | 11.90 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
15 | 331 | 12.64 | 4 | Tinna Berg Jørgensen -99✗ | 12.64 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
16 | 292 | DNS | August Juhl -07 | 11.85 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
17 | 304 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07✗ | 12.85 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
18 | 286 | 11.25 | 3 | Adam Skytte -06✗ | 11.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
19 | 323 | 11.39 | 4 | Samuel Kærhøg -07✗ | 11.71 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
20 | 304 | DNS | Jonathan Mansfeldt -07 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |||
21 | 286 | 11.21 | 4 | Adam Skytte -06✗ | 11.25 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
22 | 323 | DNS | Samuel Kærhøg -07 | 11.39 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
23 | 314 | Afbud | Marius Glenner-Frandsen -95 | 10.88 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | ||
24 | 306 | 11.92 | 8 | Kristoffer Bonde Pedersen -91✗ | 11.61 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
25 | 333 | 11.90 | 8 | Troels Kaas -95✗ | 11.62 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 | |
26 | 306 | DNS | Kristoffer Bonde Pedersen -91 | 11.92 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 | ||
27 | 333 | 11.62 | 3 | Troels Kaas -95✗ | 11.90 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:20 |