DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 382 | 12.89 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.66 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
2 | 439 | PB | 13.10 | 2 | Victoria Lendal -02 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 376 | PB | 13.22 | 5 | Ida Lyngby -02 | 13.29 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
4 | 405 | PB | 12.87 | 3 | Marie Høgh Larsen -03 | 13.23 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
5 | 344 | 13.61 | 8 | Annika Eppers -02 | 13.60 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
6 | 432 | PB | 13.08 | 4 | Sofie Spiegelhauer -02 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
7 | 346 | PB | 12.77 | 1 | Annika Haldbo -03 | 13.25 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
8 | 381 | 13.82 | 7 | Josefine Sørensen -02 | 13.49 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 367 | 13.58 | 6 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | 13.18 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
10 | 418 | .098 | 12.10 | 4 | Osadeba Isaac -02 | 11.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
11 | 436 | 11.42 | 1 | Tazana Kamanga-Dyrbak -02 | 11.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
12 | 361 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 12.57 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
13 | 402 | 13.58 | 7 | Maria Skov Kragh -01 | 13.14 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
14 | 403 | DNS | Marie Dahi -01 | 13.02 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
15 | 417 | 12.79 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 12.72 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
16 | 373 | 13.12 | 5 | Hannah Illum Petersen -00 | 13.44 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
17 | 438 | 10.76 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 10.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
18 | 365 | PB | 11.08 | 1 | Emil Frænde -00 | 11.27 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
19 | 338 | 11.75 | 5 | Anders Hørby Madsen -01 | 11.62 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
20 | 437 | PB | 12.01 | 5 | Thomas Moraes Bengtsson -01 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
21 | 399 | 11.76 | 5 | Marc Hanselmann -99 | 11.58 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
22 | 380 | 11.22 | 3 | Jonathan Aquino -99 | 11.03 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
23 | 372 | PB | 11.11 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 11.31 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 |
24 | 412 | 11.18 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 11.05 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
25 | 371 | 10.68 | 2 | Frederik Schou -96 | 10.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:05 | |
26 | 360 | DNS | Daniel Henriksen -96 | 11.29 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
27 | 428 | PB | 10.85 | 2 | Sebastian Pedersen -97 | 10.86 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:05 |
28 | 382 | 13.08 | 6 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.89 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
29 | 405 | PB | 12.97 | 3 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.87 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
30 | 346 | PB | 13.06 | 4 | Annika Haldbo -03 | 12.77 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
31 | 418 | 12.07 | 6 | Osadeba Isaac -02 | 12.10 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
32 | 436 | 11.41 | 1 | Tazana Kamanga-Dyrbak -02 | 11.42 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
33 | 417 | DNS | Olivia Tuokila -00 | 12.79 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
34 | 438 | 10.78 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 10.76 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
35 | 365 | PB | 11.19 | 2 | Emil Frænde -00 | 11.08 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
36 | 338 | 11.91 | 6 | Anders Hørby Madsen -01 | 11.75 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | |
37 | 393 | 14.14 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
38 | 380 | DNS | Jonathan Aquino -99 | 11.22 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
39 | 372 | DNS | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 11.11 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
40 | 412 | 11.19 | 4 | Nicolai Lind Andersen -98 | 11.18 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
41 | 375 | 12.21 | 1 | Ida Karstoft -95 | 12.19 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:15 | |
42 | 371 | 10.60 | 2 | Frederik Schou -96 | 10.68 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
43 | 428 | 11.00 | 5 | Sebastian Pedersen -97 | 10.85 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 |