DM Ungdom 2022 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

10-11 sep, 2022
Arrangør: Hvidovre AM

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 13:10 Piger 15 år 100 meter • Indl. (41 - 36 - 36) Officiel
1 • 14:30 Piger 15 år 100 meter • Semi (16 - 13 - 13) Officiel
1 • 16:00 Piger 15 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 13:30 Piger 15 år 200 meter • Finale (35 - 31 - 30) Officiel
1 • 17:15 Piger 15 år 300 meter • Finale (14 - 10 - 10) Officiel
2 • 12:10 Piger 15 år 800 meter • Finale (9 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:25 Piger 15 år 1500 meter • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 15:10 Piger 15 år 3000 meter • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
1 • 16:30 Piger 15 år 2000 meter forh. • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:50 Piger 15 år 80 meter hæk • Indl. (17 - 14 - 14) Officiel
2 • 11:50 Piger 15 år 80 meter hæk • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 10:30 Piger 15 år 300 meter hæk • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 16:30 Piger 15 år Højdespring • Finale (18 - 15 - 14) Officiel
2 • 10:10 Piger 15 år Stangspring • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:45 Piger 15 år Længdespring • Finale (28 - 26 - 26) Officiel
1 • 17:35 Piger 15 år Trespring • Finale (12 - 12 - 12) Officiel
2 • 11:30 Piger 15 år Kuglestød • Finale (16 - 15 - 15) Officiel
2 • 10:00 Piger 15 år Diskoskast • Finale (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 15:15 Piger 15 år Hammerkast • Finale (12 - 12 - 12) Officiel
1 • 13:40 Piger 15 år Spydkast • Finale (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 18:40 Piger 15 år 4 x 100 meter stafet • Finale (7 - 7 - 6) Officiel
2 • 17:10 Piger 15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
1 • 13:40 Piger 17 år 100 meter • Indl. (17 - 17 - 17) Officiel
1 • 14:55 Piger 17 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 14:15 Piger 17 år 200 meter • Finale (18 - 17 - 17) Officiel
1 • 17:35 Piger 17 år 400 meter • Finale (9 - 9 - 9) Officiel
2 • 12:15 Piger 17 år 800 meter • Finale (11 - 9 - 9) Officiel
1 • 11:50 Piger 17 år 1500 meter • Finale (4 - 4 - 3) Officiel
2 • 15:10 Piger 17 år 3000 meter • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 16:30 Piger 17 år 2000 meter forh. • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:25 Piger 17 år 100 meter hæk • Indl. (11 - 11 - 9) Officiel
2 • 11:35 Piger 17 år 100 meter hæk • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:00 Piger 17 år 400 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:20 Piger 17 år Højdespring • Finale (10 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:35 Piger 17 år Stangspring • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:15 Piger 17 år Længdespring • Finale (12 - 10 - 9) Officiel
1 • 12:55 Piger 17 år Trespring • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:50 Piger 17 år Kuglestød • Finale (10 - 10 - 10) Officiel
2 • 13:55 Piger 17 år Diskoskast • Finale (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 13:50 Piger 17 år Hammerkast • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:25 Piger 17 år Spydkast • Finale (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 19:00 Piger 17 år 4 x 100 meter stafet • Finale (4 - 2 - 2) Officiel
2 • 17:20 Piger 17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (7 - 5 - 5) Officiel
1 • 15:50 Piger 18-19 år 100 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:40 Piger 18-19 år 200 meter • Finale (11 - 8 - 8) Officiel
1 • 17:55 Piger 18-19 år 400 meter • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:20 Piger 18-19 år 800 meter • Finale (12 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:00 Piger 18-19 år 1500 meter • Finale (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 15:50 Piger 18-19 år 5000 meter • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:10 Piger 18-19 år 100 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:00 Piger 18-19 år 400 meter hæk • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:20 Piger 18-19 år Højdespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:35 Piger 18-19 år Stangspring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:40 Piger 18-19 år Længdespring • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:55 Piger 18-19 år Trespring • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:30 Piger 18-19 år Kuglestød • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:55 Piger 18-19 år Diskoskast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 18:00 Piger 18-19 år Hammerkast • Finale (7 - 7 - 6) Officiel
1 • 14:55 Piger 18-19 år Spydkast • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 19:20 Piger 18-19 år 4 x 100 meter stafet • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 17:50 Piger 18-19 år 4 x 400 meter stafet • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 16:10 Piger 20-22 år 100 meter • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 15:00 Piger 20-22 år 200 meter • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 18:10 Piger 20-22 år 400 meter • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:15 Piger 20-22 år 800 meter • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:00 Piger 20-22 år 1500 meter • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 15:50 Piger 20-22 år 5000 meter • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 10:10 Piger 20-22 år 100 meter hæk • Finale (3 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:00 Piger 20-22 år 400 meter hæk • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:35 Piger 20-22 år Stangspring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:40 Piger 20-22 år Længdespring • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:30 Piger 20-22 år Kuglestød • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 13:55 Piger 20-22 år Diskoskast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 18:00 Piger 20-22 år Hammerkast • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:55 Piger 20-22 år Spydkast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 19:20 Piger 20-22 år 4 x 100 meter stafet • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 17:50 Piger 20-22 år 4 x 400 meter stafet • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:45 Drenge 15 år 100 meter • Indl. (34 - 32 - 32) Officiel
1 • 15:45 Drenge 15 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 13:10 Drenge 15 år 200 meter • Finale (30 - 29 - 29) Officiel
1 • 17:25 Drenge 15 år 300 meter • Finale (14 - 12 - 12) Officiel
2 • 12:25 Drenge 15 år 800 meter • Finale (22 - 22 - 22) Officiel
1 • 15:35 Drenge 15 år 1500 meter • Finale (13 - 12 - 12) Officiel
2 • 15:30 Drenge 15 år 3000 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 16:45 Drenge 15 år 2000 meter forh. • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:00 Drenge 15 år 100 meter hæk • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
1 • 10:40 Drenge 15 år 300 meter hæk • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 15:00 Drenge 15 år Højdespring • Finale (11 - 9 - 8) Officiel
1 • 12:00 Drenge 15 år Stangspring • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 16:00 Drenge 15 år Længdespring • Finale (18 - 16 - 16) Officiel
1 • 13:50 Drenge 15 år Trespring • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:15 Drenge 15 år Kuglestød • Finale (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 11:30 Drenge 15 år Diskoskast • Finale (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 13:50 Drenge 15 år Hammerkast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 10:30 Drenge 15 år Spydkast • Finale (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 18:30 Drenge 15 år 4 x 100 meter stafet • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 17:30 Drenge 15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:55 Drenge 17 år 100 meter • Indl. (26 - 24 - 24) Officiel
1 • 15:15 Drenge 17 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 13:55 Drenge 17 år 200 meter • Finale (22 - 19 - 19) Officiel
1 • 17:45 Drenge 17 år 400 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 12:40 Drenge 17 år 800 meter • Finale (14 - 12 - 12) Officiel
1 • 12:10 Drenge 17 år 1500 meter • Finale (16 - 16 - 16) Officiel
2 • 16:15 Drenge 17 år 5000 meter • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
1 • 17:00 Drenge 17 år 2000 meter forh. • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 11:10 Drenge 17 år 110 meter hæk • Finale (4 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:20 Drenge 17 år 400 meter hæk • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:10 Drenge 17 år Højdespring • Finale (7 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:30 Drenge 17 år Stangspring • Finale (4 - 3 - 2) Officiel
2 • 10:00 Drenge 17 år Længdespring • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:50 Drenge 17 år Trespring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:55 Drenge 17 år Kuglestød • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 15:20 Drenge 17 år Diskoskast • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:50 Drenge 17 år Hammerkast • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:20 Drenge 17 år Spydkast • Finale (10 - 10 - 9) Officiel
1 • 18:50 Drenge 17 år 4 x 100 meter stafet • Finale (4 - 3 - 2) Officiel
2 • 17:40 Drenge 17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:45 Drenge 18-19 år 100 meter • Indl. (15 - 15 - 15) Officiel
1 • 16:05 Drenge 18-19 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 14:30 Drenge 18-19 år 200 meter • Finale (12 - 10 - 10) Officiel
1 • 18:05 Drenge 18-19 år 400 meter • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:50 Drenge 18-19 år 800 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:20 Drenge 18-19 år 1500 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 16:40 Drenge 18-19 år 5000 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:20 Drenge 18-19 år 110 meter hæk • Finale (4 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:20 Drenge 18-19 år 400 meter hæk • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:40 Drenge 18-19 år Højdespring • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 11:10 Drenge 18-19 år Længdespring • Finale (4 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:50 Drenge 18-19 år Trespring • Finale (3 - 1 - 1) Officiel
2 • 13:55 Drenge 18-19 år Kuglestød • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:35 Drenge 18-19 år Diskoskast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 16:50 Drenge 18-19 år Hammerkast • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
1 • 15:50 Drenge 18-19 år Spydkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 19:10 Drenge 18-19 år 4 x 100 meter stafet • Finale (2 - 0 - 0) Officiel
1 • 15:05 Drenge 20-22 år 100 meter • Indl. (14 - 14 - 14) Officiel
1 • 16:15 Drenge 20-22 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 14:50 Drenge 20-22 år 200 meter • Finale (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 18:15 Drenge 20-22 år 400 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 12:55 Drenge 20-22 år 800 meter • Finale (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:30 Drenge 20-22 år 1500 meter • Finale (12 - 10 - 10) Officiel
2 • 16:40 Drenge 20-22 år 5000 meter • Finale (9 - 7 - 7) Officiel
2 • 11:20 Drenge 20-22 år 110 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 13:40 Drenge 20-22 år Højdespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:30 Drenge 20-22 år Stangspring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 11:10 Drenge 20-22 år Længdespring • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:55 Drenge 20-22 år Kuglestød • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:35 Drenge 20-22 år Diskoskast • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 16:50 Drenge 20-22 år Hammerkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 15:50 Drenge 20-22 år Spydkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 19:10 Drenge 20-22 år 4 x 100 meter stafet • Finale (2 - 1 - 0) Officiel
2 • 17:50 Drenge 20-22 år 4 x 400 meter stafet • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
Antal tilmeldte: 1202
Antal startende: 1077
Antal resultater: 1064
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse