Øst-ungdom ude 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup

8-9 jun., 2024
Arrangør: Ballerup AK • Info side

Piger 10 år
Piger 11 år
Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
2 • 9:50 Drenge 10 år Kuglestød • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 9:50 Drenge 11 år Kuglestød • Finale (14 - 14 - 14) Officiel
2 • 9:35 Drenge 11 år 60 meter • Finale (14 - 14 - 14) Officiel
2 • 9:30 Drenge 10 år 60 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 9:30 Drenge 12 år Højdespring • Finale (5 - 5 - 4) Officiel
2 • 9:30 Drenge 13 år Højdespring • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 16:50 Drenge 14-15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 16:50 Drenge 16-17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 16:45 Piger 16-17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 16:40 Piger 14-15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 16:25 Drenge 12 år 4 x 80 meter stafet • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 16:25 Drenge 13 år 4 x 80 meter stafet • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 16:20 Piger 13 år 4 x 80 meter stafet • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 16:05 Drenge 13 år 1000 meter kapgang • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:50 Drenge 18-19 år 400 meter hæk • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:40 Piger 16-17 år 400 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:40 Piger 14-15 år Vægtkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 15:40 Piger 16-17 år Vægtkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 15:40 Piger 20-22 år Vægtkast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:20 Drenge 16-17 år Længdespring • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 15:20 Drenge 18-19 år Længdespring • Finale (4 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:20 Drenge 20-22 år Længdespring • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 15:10 Piger 14-15 år 300 meter hæk • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 15:10 Drenge 18-19 år Højdespring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:10 Drenge 20-22 år Højdespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:40 Drenge 13 år 1000 meter • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 14:30 Drenge 12 år 1000 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 14:20 Piger 12 år 1000 meter • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:20 Piger 13 år 1000 meter • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 14:20 Piger 14-15 år Diskoskast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:20 Drenge 14-15 år Vægtkast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:20 Drenge 16-17 år Vægtkast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:20 Drenge 18-19 år Vægtkast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:00 Drenge 10 år 3-kamp • Finale (6 - 6 - 0) Officiel
2 • 14:00 Drenge 11 år 3-kamp • Finale (14 - 14 - 0) Officiel
2 • 13:55 Drenge 16-17 år 5000 meter • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:55 Drenge 18-19 år 5000 meter • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:45 Piger 14-15 år Længdespring • Finale (24 - 19 - 19) Officiel
2 • 13:30 Piger 16-17 år 3000 meter • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 13:30 Drenge 14-15 år 3000 meter • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:25 Drenge 14-15 år Højdespring • Finale (5 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:25 Piger 12 år Kuglestød • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 13:25 Piger 13 år Kuglestød • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:50 Drenge 16-17 år Diskoskast • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:50 Drenge 18-19 år Diskoskast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:50 Drenge 20-22 år Diskoskast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:45 Drenge 12 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:40 Piger 12 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:30 Piger 16-17 år 800 meter • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:30 Piger 16-17 år Længdespring • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:30 Piger 18-19 år Længdespring • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:20 Piger 14-15 år 800 meter • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:10 Drenge 18-19 år 800 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 12:10 Drenge 20-22 år 800 meter • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:10 Drenge 12 år Kuglestød • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:10 Drenge 13 år Kuglestød • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:05 Drenge 16-17 år 800 meter • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:05 Drenge 14-15 år Diskoskast • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:05 Piger 12 år Spydkast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:05 Piger 13 år Spydkast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:00 Drenge 14-15 år 800 meter • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 11:40 Piger 12 år 80 meter • Indl. (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 11:35 Piger 13 år 80 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:20 Drenge 12 år 80 meter • Indl. (11 - 11 - 11) Officiel
2 • 11:20 Drenge 16-17 år Højdespring • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:15 Drenge 13 år 80 meter • Finale (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 11:10 Drenge 10 år Længdespring • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:10 Drenge 11 år Længdespring • Finale (14 - 14 - 13) Officiel
2 • 11:10 Piger 14-15 år Kuglestød • Finale (10 - 9 - 9) Officiel
2 • 11:00 Drenge 14-15 år 200 meter • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:40 Piger 14-15 år 200 meter • Finale (13 - 13 - 13) Officiel
2 • 10:40 Piger 16-17 år Diskoskast • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:40 Piger 18-19 år Diskoskast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:40 Drenge 12 år Spydkast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:40 Drenge 13 år Spydkast • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:30 Drenge 20-22 år 200 meter • Finale (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:30 Piger 12 år Højdespring • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:30 Piger 13 år Højdespring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 10:30 Piger 14-15 år Stangspring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:30 Piger 16-17 år Stangspring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 10:30 Drenge 13 år Stangspring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 10:30 Drenge 14-15 år Stangspring • Finale (1 - 1 - 0) Officiel
2 • 10:25 Drenge 18-19 år 200 meter • Finale (7 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:15 Drenge 16-17 år 200 meter • Finale (11 - 11 - 11) Officiel
2 • 10:10 Piger 18-19 år 200 meter • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:10 Piger 20-22 år 200 meter • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 10:00 Piger 16-17 år 200 meter • Finale (8 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:00 Drenge 14-15 år Længdespring • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
Antal tilmeldte: 421
Antal startende: 382
Antal resultater: 379
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse