DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre

11-12 sep, 2021
Arrangør: Hvidovre AM

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 10:00 Piger 14-15 år 300 meter hæk • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 10:00 Piger 14-15 år Længdespring • Finale (30 - 29 - 29) Officiel
1 • 10:00 Drenge 14-15 år Spydkast • Finale (9 - 7 - 7) Officiel
1 • 10:00 Drenge 16-17 år Spydkast • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:10 Drenge 14-15 år 300 meter hæk • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:25 Piger 16-17 år 400 meter hæk • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:25 Piger 18-19 år 400 meter hæk • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 10:25 Piger 20-22 år 400 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 10:40 Drenge 16-17 år 400 meter hæk • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 10:45 Drenge 18-19 år 400 meter hæk • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:45 Drenge 20-22 år 400 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:00 Piger 16-17 år 1500 meter • Finale (11 - 8 - 8) Officiel
1 • 11:00 Piger 18-19 år 1500 meter • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:00 Piger 20-22 år 1500 meter • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:10 Drenge 16-17 år 1500 meter • Finale (13 - 11 - 11) Officiel
1 • 11:20 Drenge 18-19 år 1500 meter • Finale (12 - 10 - 10) Officiel
1 • 11:20 Drenge 14-15 år Stangspring • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 11:20 Drenge 16-17 år Stangspring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 11:25 Piger 16-17 år Spydkast • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:25 Piger 18-19 år Spydkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 11:25 Piger 20-22 år Spydkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 11:30 Drenge 20-22 år 1500 meter • Finale (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:50 Piger 14-15 år 100 meter • Indl. (41 - 38 - 38) Officiel
1 • 12:05 Drenge 16-17 år Trespring • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
1 • 12:05 Drenge 18-19 år Trespring • Finale (3 - 3 - 2) Officiel
1 • 12:15 Drenge 14-15 år 100 meter • Indl. (26 - 24 - 24) Officiel
1 • 12:30 Piger 16-17 år Højdespring • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:35 Piger 16-17 år 100 meter • Indl. (16 - 14 - 14) Officiel
1 • 12:45 Drenge 16-17 år 100 meter • Indl. (21 - 19 - 19) Officiel
1 • 12:50 Drenge 14-15 år Hammerkast • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:50 Drenge 16-17 år Hammerkast • Finale (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 12:55 Piger 14-15 år Spydkast • Finale (21 - 21 - 21) Officiel
1 • 13:10 Piger 14-15 år 100 meter • Semi (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 13:20 Drenge 18-19 år 100 meter • Indl. (14 - 12 - 12) Officiel
1 • 13:30 Drenge 14-15 år 100 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:35 Piger 16-17 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 13:40 Drenge 20-22 år 100 meter • Indl. (13 - 11 - 11) Officiel
1 • 13:40 Drenge 18-19 år Stangspring • Finale (5 - 4 - 3) Officiel
1 • 13:40 Drenge 20-22 år Stangspring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 13:40 Drenge 14-15 år Længdespring • Finale (17 - 16 - 16) Officiel
1 • 13:45 Drenge 16-17 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:55 Piger 14-15 år 1500 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 14:05 Drenge 14-15 år 1500 meter • Finale (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 14:10 Piger 18-19 år Højdespring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 14:10 Piger 20-22 år Højdespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:10 Piger 14-15 år Hammerkast • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 14:10 Piger 16-17 år Hammerkast • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:20 Piger 14-15 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:25 Piger 18-19 år 100 meter • Finale (10 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:25 Drenge 18-19 år Spydkast • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:25 Drenge 20-22 år Spydkast • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:30 Drenge 18-19 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 14:35 Piger 20-22 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:40 Drenge 20-22 år 100 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 15:05 Piger 14-15 år 2000 meter forh. • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:05 Piger 16-17 år 2000 meter forh. • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:20 Piger 18-19 år 3000 meter forh. • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:20 Piger 20-22 år 3000 meter forh. • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:20 Piger 14-15 år Højdespring • Finale (18 - 18 - 18) Officiel
1 • 15:30 Piger 16-17 år Trespring • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 15:30 Piger 18-19 år Trespring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:30 Piger 20-22 år Trespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:40 Drenge 14-15 år 2000 meter forh. • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:40 Drenge 16-17 år 2000 meter forh. • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 15:45 Drenge 18-19 år Hammerkast • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:45 Drenge 20-22 år Hammerkast • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:55 Drenge 20-22 år 3000 meter forh. • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 16:10 Piger 14-15 år 300 meter • Finale (17 - 13 - 13) Officiel
1 • 16:30 Piger 14-15 år Trespring • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 16:30 Drenge 14-15 år Trespring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 16:35 Drenge 14-15 år 300 meter • Finale (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 16:45 Piger 16-17 år 400 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 16:50 Drenge 16-17 år 400 meter • Finale (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 17:00 Piger 18-19 år 400 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 17:05 Drenge 18-19 år 400 meter • Finale (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 17:15 Piger 20-22 år 400 meter • Finale (4 - 4 - 3) Officiel
1 • 17:15 Piger 18-19 år Hammerkast • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 17:15 Piger 20-22 år Hammerkast • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
1 • 17:20 Drenge 20-22 år 400 meter • Finale (6 - 3 - 3) Officiel
1 • 17:35 Piger 14-15 år 4 x 100 meter stafet • Finale (6 - 5 - 3) Afsluttet
1 • 17:45 Drenge 14-15 år 4 x 100 meter stafet • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 17:45 Drenge 16-17 år 4 x 100 meter stafet • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 17:55 Piger 16-17 år 4 x 100 meter stafet • Finale (5 - 3 - 3) Officiel
1 • 17:55 Piger 18-19 år 4 x 100 meter stafet • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 17:55 Piger 20-22 år 4 x 100 meter stafet • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 18:05 Drenge 18-19 år 4 x 100 meter stafet • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 18:05 Drenge 20-22 år 4 x 100 meter stafet • Finale (3 - 0 - 0) Officiel
2 • 10:00 Piger 14-15 år Stangspring • Finale (9 - 9 - 8) Officiel
2 • 10:00 Drenge 14-15 år Kuglestød • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:00 Drenge 20-22 år 3000 meter kapgang • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 10:20 Piger 16-17 år Længdespring • Finale (18 - 18 - 18) Officiel
2 • 10:25 Drenge 14-15 år 100 meter hæk • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:35 Piger 18-19 år 100 meter hæk • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:35 Piger 20-22 år 100 meter hæk • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 11:05 Piger 14-15 år 80 meter hæk • Indl. (19 - 19 - 19) Officiel
2 • 11:05 Drenge 14-15 år Diskoskast • Finale (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 11:05 Drenge 16-17 år Diskoskast • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 11:15 Drenge 18-19 år Kuglestød • Finale (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 11:15 Drenge 20-22 år Kuglestød • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 11:20 Drenge 16-17 år 110 meter hæk • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 11:20 Drenge 20-22 år 110 meter hæk • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 11:45 Drenge 18-19 år 110 meter hæk • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 11:45 Drenge 16-17 år Længdespring • Finale (13 - 12 - 12) Officiel
2 • 12:00 Piger 16-17 år 100 meter hæk • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:10 Piger 14-15 år 80 meter hæk • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:15 Piger 16-17 år Stangspring • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:15 Piger 18-19 år Stangspring • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:15 Piger 20-22 år Stangspring • Finale (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:25 Piger 14-15 år 800 meter • Finale (16 - 16 - 15) Officiel
2 • 12:35 Piger 16-17 år 800 meter • Finale (12 - 9 - 8) Officiel
2 • 12:40 Piger 18-19 år 800 meter • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:40 Piger 20-22 år 800 meter • Finale (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:40 Drenge 16-17 år Kuglestød • Finale (10 - 10 - 10) Officiel
2 • 12:40 Drenge 18-19 år Diskoskast • Finale (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 12:40 Drenge 20-22 år Diskoskast • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:45 Drenge 14-15 år 800 meter • Finale (15 - 14 - 14) Officiel
2 • 13:00 Drenge 16-17 år 800 meter • Finale (14 - 13 - 13) Officiel
2 • 13:00 Drenge 18-19 år Længdespring • Finale (8 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:00 Drenge 20-22 år Længdespring • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 13:10 Drenge 18-19 år 800 meter • Finale (11 - 10 - 10) Officiel
2 • 13:15 Drenge 20-22 år 800 meter • Finale (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:30 Drenge 14-15 år 200 meter • Finale (27 - 21 - 20) Officiel
2 • 13:50 Piger 20-22 år 200 meter • Finale (9 - 7 - 7) Officiel
2 • 14:00 Piger 14-15 år 200 meter • Finale (32 - 24 - 24) Officiel
2 • 14:00 Piger 14-15 år Kuglestød • Finale (22 - 20 - 20) Officiel
2 • 14:05 Drenge 16-17 år Højdespring • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 14:10 Piger 16-17 år Diskoskast • Finale (7 - 7 - 6) Officiel
2 • 14:10 Piger 18-19 år Diskoskast • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:10 Piger 20-22 år Diskoskast • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 14:20 Piger 18-19 år Længdespring • Finale (16 - 13 - 13) Officiel
2 • 14:25 Piger 16-17 år 200 meter • Finale (23 - 21 - 21) Officiel
2 • 14:40 Drenge 18-19 år 200 meter • Finale (16 - 15 - 14) Officiel
2 • 14:50 Drenge 20-22 år 200 meter • Finale (11 - 7 - 7) Officiel
2 • 15:00 Drenge 16-17 år 200 meter • Finale (20 - 14 - 13) Officiel
2 • 15:00 Drenge 18-19 år Højdespring • Finale (3 - 2 - 1) Officiel
2 • 15:00 Drenge 20-22 år Højdespring • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:15 Piger 18-19 år 200 meter • Finale (10 - 7 - 7) Officiel
2 • 15:30 Piger 14-15 år 3000 meter • Finale (7 - 6 - 5) Officiel
2 • 15:30 Piger 16-17 år 3000 meter • Finale (10 - 9 - 8) Officiel
2 • 15:45 Piger 16-17 år Kuglestød • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 15:45 Piger 18-19 år Kuglestød • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:45 Piger 20-22 år Kuglestød • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:45 Piger 14-15 år Diskoskast • Finale (13 - 13 - 12) Officiel
2 • 15:55 Drenge 14-15 år 3000 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 15:55 Drenge 14-15 år Højdespring • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 16:10 Piger 20-22 år Længdespring • Finale (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 16:15 Piger 18-19 år 5000 meter • Finale (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 16:15 Piger 20-22 år 5000 meter • Finale (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 16:15 Drenge 16-17 år 5000 meter • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 16:15 Drenge 18-19 år 5000 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 16:15 Drenge 20-22 år 5000 meter • Finale (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 16:45 Piger 14-15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (10 - 8 - 8) Officiel
2 • 16:55 Piger 16-17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 17:05 Drenge 14-15 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 17:05 Drenge 16-17 år 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 17:15 Piger 20-22 år 4 x 400 meter stafet • Finale (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 17:25 Drenge 18-19 år 4 x 400 meter stafet • Finale (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 17:25 Drenge 20-22 år 4 x 400 meter stafet • Finale (2 - 1 - 1) Officiel
Antal tilmeldte: 1224
Antal startende: 1085
Antal resultater: 1069
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse