DMU hold, ØST indledende • Ballerup Stadion • Ballerup

25 maj, 2019
Arrangør: ØST klubberne

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 10:00 Piger 12-15 år 80 meter hæk (17 - 16 - 16) Officiel
1 • 10:00 Piger 16-19 år Højdespring (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 10:00 Drenge 12-15 år Stangspring (6 - 6 - 2) Officiel
1 • 10:00 Drenge 16-19 år Længdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:00 Drenge 16-19 år Kuglestød (5 - 5 - 3) Officiel
1 • 10:00 Drenge 12-15 år Hammerkast (12 - 12 - 10) Officiel
1 • 10:15 Drenge 12-15 år 100 meter hæk (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 10:15 Piger 12-15 år Spydkast (14 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:30 Piger 16-19 år 100 meter hæk (7 - 5 - 5) Officiel
1 • 10:45 Drenge 16-19 år 110 meter hæk (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 11:00 Piger 12-15 år 100 meter (22 - 21 - 21) Officiel
1 • 11:00 Drenge 12-15 år Længdespring (15 - 15 - 15) Officiel
1 • 11:00 Piger 16-19 år Kuglestød (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:00 Drenge 16-19 år Hammerkast (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 11:15 Drenge 12-15 år 100 meter (14 - 13 - 13) Officiel
1 • 11:15 Piger 12-15 år Højdespring (19 - 19 - 17) Officiel
1 • 11:30 Piger 16-19 år 100 meter (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:30 Drenge 16-19 år Stangspring (5 - 5 - 4) Officiel
1 • 11:45 Drenge 16-19 år 100 meter (7 - 7 - 6) Officiel
1 • 11:45 Drenge 12-15 år Spydkast (13 - 13 - 11) Officiel
1 • 12:00 Piger 16-19 år Længdespring (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 12:00 Piger 12-15 år Hammerkast (15 - 15 - 13) Officiel
1 • 12:05 Piger 12-15 år 3000 meter (16 - 14 - 14) Officiel
1 • 12:25 Drenge 12-15 år 3000 meter (12 - 12 - 12) Officiel
1 • 12:25 Drenge 16-19 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 12:45 Piger 16-19 år 5000 meter (6 - 5 - 4) Officiel
1 • 13:00 Piger 12-15 år Længdespring (20 - 20 - 18) Officiel
1 • 13:00 Drenge 12-15 år Kuglestød (16 - 16 - 14) Officiel
1 • 13:00 Piger 16-19 år Hammerkast (7 - 7 - 6) Officiel
1 • 13:00 Drenge 16-19 år Spydkast (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:15 Drenge 16-19 år 5000 meter (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:30 Piger 12-15 år Stangspring (12 - 12 - 10) Officiel
1 • 13:45 Drenge 12-15 år 300 meter (14 - 13 - 13) Officiel
1 • 13:45 Drenge 12-15 år Højdespring (12 - 12 - 11) Officiel
1 • 14:00 Piger 12-15 år 300 meter (19 - 19 - 19) Officiel
1 • 14:00 Piger 12-15 år Diskoskast (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 14:15 Piger 16-19 år 400 meter (7 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:15 Piger 16-19 år Spydkast (8 - 8 - 7) Officiel
1 • 14:30 Drenge 16-19 år 400 meter (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:30 Drenge 16-19 år Trespring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 14:30 Piger 12-15 år Kuglestød (17 - 17 - 16) Officiel
1 • 14:45 Drenge 12-15 år Diskoskast (12 - 12 - 12) Officiel
1 • 15:00 Piger 12-15 år 800 meter (19 - 16 - 16) Officiel
1 • 15:00 Piger 16-19 år Stangspring (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 15:15 Drenge 12-15 år 800 meter (14 - 11 - 11) Officiel
1 • 15:35 Piger 16-19 år 1500 meter (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:35 Piger 16-19 år Diskoskast (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:50 Drenge 16-19 år 1500 meter (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 16:15 Drenge 16-19 år Diskoskast (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 16:15 Piger 12-15 år 4 x 100 meter stafet (20 - 19 - 17) Officiel
1 • 16:30 Piger 16-19 år 4 x 100 meter stafet (8 - 5 - 5) Officiel
1 • 16:40 Drenge 12-15 år 4 x 100 meter stafet (11 - 10 - 9) Officiel
1 • 16:55 Drenge 16-19 år 4 x 100 meter stafet (6 - 6 - 6) Officiel
Antal tilmeldte: 554
Antal startende: 527
Antal resultater: 497
Starter team