Nordsjællandsmesterskaberne • Hillerød Stadion • Hillerød

15 jun, 2022
Arrangør: FIF Hillerød

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 17:30 Piger 8-9 år 40 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 8-9 år 40 meter (5 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:40 Piger 10-11 år 60 meter (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 17:50 Drenge 10-11 år 60 meter (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 18:05 Piger 12-13 år 80 meter (9 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 18:10 Drenge 12-13 år 80 meter (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 18:20 Piger 14-15 år 100 meter (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 18:20 Piger 16-17 år 100 meter (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:20 Kvinder 100 meter (3 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 18:25 Drenge 14-15 år 100 meter (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 18:25 Drenge 16-17 år 100 meter (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:25 Mænd 100 meter • Indl. (3 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 19:20 Mænd 100 meter • Finale (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 19:10 Piger 8-9 år 800 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 19:10 Drenge 8-9 år 800 meter (5 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 19:25 Piger 10-11 år 1000 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 19:35 Piger 12-13 år 1000 meter (4 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:45 Piger 14-15 år 1000 meter (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:45 Piger 16-17 år 1000 meter (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 19:45 Kvinder 1000 meter (1 - 1 - 0) Afsluttet
1 • 19:25 Drenge 10-11 år 1000 meter (11 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 19:35 Drenge 12-13 år 1000 meter (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 19:45 Drenge 14-15 år 1000 meter (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 19:45 Drenge 16-17 år 1000 meter (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:45 Mænd 1000 meter (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 18:50 Piger 12-13 år Højdespring (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:55 Piger 14-15 år Højdespring (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:55 Piger 16-17 år Højdespring (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 12-13 år Højdespring (2 - 2 - 0) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 14-15 år Højdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 16-17 år Højdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:20 Piger 8-9 år Længdespring (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 18:35 Piger 10-11 år Længdespring (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 12-13 år Længdespring (7 - 4 - 3) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 14-15 år Længdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:20 Drenge 8-9 år Længdespring (5 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:55 Drenge 10-11 år Længdespring (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 18:50 Drenge 12-13 år Længdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 17:50 Drenge 14-15 år Længdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 17:50 Drenge 16-17 år Længdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:35 Piger 8-9 år Kuglestød (2 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 17:50 Piger 10-11 år Kuglestød (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:25 Piger 12-13 år Kuglestød (3 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 18:50 Piger 14-15 år Kuglestød (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:50 Piger 16-17 år Kuglestød (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 18:35 Drenge 8-9 år Kuglestød (5 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 10-11 år Kuglestød (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 19:10 Drenge 12-13 år Kuglestød (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 18:50 Drenge 14-15 år Kuglestød (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 18:50 Drenge 16-17 år Kuglestød (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 19:10 Piger 14-15 år Spydkast (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:10 Piger 16-17 år Spydkast (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 19:10 Drenge 14-15 år Spydkast (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:10 Drenge 16-17 år Spydkast (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 17:30 Kvinder Stangspring (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 17:30 Kvinder Længdespring (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 17:40 Piger 8-9 år Boldkast (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:55 Piger 10-11 år Boldkast (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:40 Drenge 8-9 år Boldkast (5 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:35 Drenge 10-11 år Boldkast (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 18:10 Piger 12-13 år Boldkast (6 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:25 Drenge 12-13 år Boldkast (3 - 3 - 3) Afsluttet
Antal tilmeldte: 249
Antal startende: 229
Antal resultater: 225
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse