Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
23-25 sep, 2022
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestød4 x 60 meter hæk stafet100m frame running200m frame running800m frame runningHammerkastVægtkastBoldkastDiskoskastSpydkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet
3-kamp • Finale • Drenge 6-7 år • Søndag kl. 11:45
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 1401 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas |
2 | 1297 | Johan Kruse -15 | Helsingør |
3 | 1131 | Sebastian Vargas -16 | Sparta |
4 | 1095 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta |
5 | 785 | Louis Darimont -15 | Sparta |
6 | 726 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta |
7 | 723 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF |
8 | 687 | Julius Meng -15 | Greve Atletik |
9 | 659 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik |
10 | 39 | Otto Lange -16 | Sparta |
11 | 29 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik |
12 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | |
12 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta |
Navn | 40 meter | Boldkast | Længdespring | Points |
---|---|---|---|---|
Ludvig Lysemose Nielsen -15 | 8.25 672p -1.5 |
18.98 312p |
2.58 417p +0.0 |
1401 |
Johan Kruse -15 | 8.17 699p -1.5 |
14.57 181p |
2.58 417p +0.7 |
1297 |
Sebastian Vargas -16 | 8.40 619p -1.1 |
15.56 210p |
2.34 302p +0.1 |
1131 |
Marley Elmerkjær -15 | 8.79 473p -1.1 |
16.19 229p |
2.53 393p +0.0 |
1095 |
Louis Darimont -15 | 9.16 323p -1.1 |
14.33 174p |
2.31 288p +1.2 |
785 |
Max Asperud Bjerre -16 | 9.33 251p -1.1 |
17.13 257p |
2.16 218p +0.7 |
726 |
Herman WA Frederiksen -15 | 8.57 557p -1.5 |
8.71 2p |
2.04 164p +1.4 |
723 |
Julius Meng -15 | 9.36 238p -1.5 |
14.07 166p |
2.30 283p +0.0 |
687 |
Arthur Stougaard -15 | 9.24 289p -1.5 |
11.92 101p |
2.27 269p +0.9 |
659 |
Otto Lange -16 | 11.92 -1.1 |
9.90 39p |
1.46 +0.0 |
39 |
Jonathan Foch -16 | 10.70 -1.5 |
9.58 29p |
1.62 +1.8 |
29 |
Lukas Ørndrup -18 | 13.57 -1.1 |
4.87 |
0.89 +1.2 |
|
Aurèle Roumain de la Touche -15 | 10.36 -1.5 |
5.63 |
1.66 +0.0 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Julius Meng -15 | Greve Atletik | |
2 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik | |
3 | Otto Lange -16 | Sparta | |
4 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | |
5 | Louis Darimont -15 | Sparta | |
6 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta | |
7 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | |
8 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | |
9 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |
10 | Johan Kruse -15 | Helsingør | |
11 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik | |
12 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta | |
13 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Julius Meng -15 | Greve Atletik | |
2 | Arthur Stougaard -15 | Greve Atletik | |
3 | Lukas Ørndrup -18 | Greve Atletik | |
4 | Jonathan Foch -16 | Greve Atletik | |
5 | Johan Kruse -15 | Helsingør | |
6 | Ludvig Lysemose Nielsen -15 | IK Hellas | |
7 | Otto Lange -16 | Sparta | |
8 | Louis Darimont -15 | Sparta | |
9 | Marley Elmerkjær -15 | Sparta | |
10 | Max Asperud Bjerre -16 | Sparta | |
11 | Sebastian Vargas -16 | Sparta | |
12 | Aurèle Roumain de la Touche -15 | Sparta | |
13 | Herman WA Frederiksen -15 | Trongården IF |