DT Masters, Sjælland syd, 2. runde • Greve Stadion • Greve
13 jun, 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Længdespring • Finale • Mænd og Kvinder • Tirsdag kl. 19:15
Forsøg: 4
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 19:15 | |||||||||
1 | 6.08 (w:+0.0) | 733 | Michael Noes Gätke -91 | Hvidovre AM | 5.72 +1.9 | 6.08 +0.0 | 5.48 +0.0 | X | |
2 | SB | 4.77 (w:+1.6) | 734 | Signe Boelsmand -91 | Hvidovre AM | 4.77 +1.6 | X | 4.75 +0.0 | 4.72 +1.0 |
3 | SB | 3.90 (w:+1.6) | 837 | Laila Ankerstjerne -65 | Greve Atletik/Greve Trim | 3.90 +1.6 | 3.88 +0.0 | X | 3.89 +0.2 |
4 | 3.87 (w:+0.4) | 658 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE) | Hvidovre AM | 3.87 +0.4 | 3.68 +1.1 | - | - | |
5 | SB | 3.69 (w:+0.0) | 689 | Jørgen R. Madsen -52 | Slagelse/DIF/HG | 3.59 +2.0 | 3.50 +1.3 | 3.69 +0.0 | 3.69 +0.0 |
6 | SB | 3.66 (w:+0.3) | 631 | Knud Jesper Jørgensen -55 | Sparta | 3.42 +0.1 | 3.48 +0.6 | 3.64 +0.0 | 3.66 +0.3 |
7 | SB | 3.34 (w:+1.2) | 587 | Sven-Erik Dreisig -51 | Glostrup IC/IK Hellas | 2.95 +2.6 | 3.34 +1.2 | - | - |
8 | SB | 3.24 (w:+1.0) | 637 | Anke Hagen -66 | Glostrup IC/IK Hellas | 3.18 +1.7 | 2.93 +0.4 | 2.99 +0.0 | 3.24 +1.0 |
9 | 3.05 (w:+0.9) | 505 | Pernille Hansen -74 | Greve Atletik/Greve Trim | 3.05 +0.9 | 2.84 +2.3 | 2.95 +1.3 | X | |
10 | 2.74 (w:+1.7) | 453 | Dorte Buresø -71 | Greve Atletik/Greve Trim | 2.35 +1.0 | 2.74 +1.7 | - | - | |
HEAT 2 • 20:00 | |||||||||
1 | 4.97 (w:+0.0) | 496 | Christoph Hansen -92 (GER) | Frederiksberg IF | 4.89 +1.7 | 4.97 +0.0 | - | - | |
2 | SB | 4.64 (w:+0.0) | 662 | Stig Falkenblad -72 | Herlev | 3.99 +0.3 | 4.25 +0.0 | 4.22 +0.0 | 4.64 +0.0 |
3 | 4.59 (w:+0.0) | 521 | Martin Leth-Sonne -82 | Herlev | 4.33 +0.6 | 3.88 +0.0 | 4.49 +0.0 | 4.59 +0.0 | |
4 | 4.23 (w:+0.0) | 781 | Mie Kjær -76 | Bagsværd AC | 4.23 +0.0 | 3.69 +0.0 | 3.97 +0.0 | 3.90 +0.0 | |
5 | 4.15 (w:+1.5) | 706 | Knud Erik Pedersen -60 | FIF Hillerød / Langgarverne | 4.15 +1.5 | 4.11 +0.0 | X | 4.01 +0.0 | |
6 | 3.73 (w:+0.0) | 385 | Bo Sterup Abrahamsson -76 | Frederiksberg IF | 3.33 +0.0 | 3.48 +0.0 | 3.44 +0.0 | 3.73 +0.0 | |
7 | SB | 3.27 (w:+0.4) | 692 | Jette Svendsen -62 | FIF Hillerød / Langgarverne | 3.11 +0.0 | 3.26 +0.9 | 3.27 +0.4 | X |
8 | 2.73 (w:+0.0) | 314 | Eli Henriksen -57 | Herlev | 2.13 +1.8 | 2.58 +0.1 | 2.49 +0.0 | 2.73 +0.0 | |
9 | 2.64 (w:+0.0) | 451 | Berit Dehan -68 | FIF Hillerød / Langgarverne | 2.43 +0.6 | 1.89 +0.7 | 2.04 +0.0 | 2.64 +0.0 | |
10 | 2.21 (w:+2.1) | 464 | Randi Klokmose -53 | Herlev | 2.21 +0.1 | 2.21 +2.1 | X | 1.95 +0.0 | |
NM | Bo Fleig Mortensen -60 | Bagsværd AC | |||||||
NM | Helge Tesch -46 | Ben Hur | X |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 19:15 | |||||||
1 | DNS | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 7.15 | |||
2 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre AM | |||||
3 | Dorte Buresø -71 | Greve Atletik/Greve Trim | |||||
4 | DNS | Sabrina Juel Herforth -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||||
5 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE) 🔗 | Hvidovre AM | 4.41 | ||||
6 | Pernille Hansen -74 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | |||||
7 | 3.12 | Sven-Erik Dreisig -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 4.21 | 3.09 | ||
8 | 3.18 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 3.78 | 2.84 | ||
9 | 3.72 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 4.50 | 3.72 | ||
10 | 3.75 | Knud Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | 4.00 | 3.48 | ||
11 | 4.00 | Jørgen R. Madsen -52 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 4.01 | 3.41 | ||
12 | 4.65 | Signe Boelsmand -91 🔗 | Hvidovre AM | 5.03 | 4.65 | ||
HEAT 2 • 20:00 | |||||||
1 | 2.40 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev | 2.40 | 2.04 | ||
2 | 3.00 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 3.69 | 3.13 | ||
3 | 3.00 | Berit Dehan -68 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 264 | |||
4 | 3.25 | DNS | Søren Poulsen -65 🔗 | Ben Hur | 4.26 | 3.25 | |
5 | 3.38 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | 4.00 | 3.38 | ||
6 | 3.81 | Eli Henriksen -57 🔗 | Herlev | 3.81 | |||
7 | 4.20 | Bo Fleig Mortensen -60 🔗 | Bagsværd AC | ||||
8 | 4.40 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 5.57 | |||
9 | 4.50 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | 4.59 | 4.26 | ||
10 | 4.70 | Martin Leth-Sonne -82 🔗 | Herlev | 4.70 | |||
11 | 4.78 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev | 4.78 | ||
12 | 5.00 | Christoph Hansen -92 (GER) 🔗 | Frederiksberg IF | ||||
13 | 5.00 | Bo Sterup Abrahamsson -76 🔗 | Frederiksberg IF | 266 | |||
14 | 5.85 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | 5.85 | 4.31 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.85 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | 5.85 | 4.31 | ||
2 | 5.00 | Bo Sterup Abrahamsson -76 🔗 | Frederiksberg IF | 266 | |||
3 | 5.00 | Christoph Hansen -92 (GER) 🔗 | Frederiksberg IF | ||||
4 | 4.70 | Martin Leth-Sonne -82 🔗 | Herlev | 4.70 | |||
5 | 4.65 | Signe Boelsmand -91 🔗 | Hvidovre AM | 5.03 | 4.65 | ||
6 | 4.50 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | 4.59 | 4.26 | ||
7 | 4.40 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 5.57 | |||
8 | 4.20 | Bo Fleig Mortensen -60 🔗 | Bagsværd AC | ||||
9 | 4.00 | Jørgen R. Madsen -52 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 4.01 | 3.41 | ||
10 | 3.81 | Eli Henriksen -57 🔗 | Herlev | 3.81 | |||
11 | 3.75 | Knud Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | 4.00 | 3.48 | ||
12 | 3.72 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 4.50 | 3.72 | ||
13 | 3.38 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | 4.00 | 3.38 | ||
14 | 3.18 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 3.78 | 2.84 | ||
15 | 3.12 | Sven-Erik Dreisig -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 4.21 | 3.09 | ||
16 | 3.00 | Berit Dehan -68 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 264 | |||
17 | 3.00 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 3.69 | 3.13 | ||
18 | 2.40 | Randi Klokmose -53 🔗 | Herlev | 2.40 | 2.04 | ||
19 | Pernille Hansen -74 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | |||||
20 | Dorte Buresø -71 | Greve Atletik/Greve Trim | |||||
21 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE) 🔗 | Hvidovre AM | 4.41 | ||||
22 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre AM | |||||
23 | 4.78 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev | 4.78 | ||
24 | 3.25 | DNS | Søren Poulsen -65 🔗 | Ben Hur | 4.26 | 3.25 | |
25 | DNS | Sabrina Juel Herforth -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||||
26 | DNS | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 7.15 |