DT Masters, Sjælland syd, 2. runde • Greve Stadion • Greve
13 jun, 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
100 meter • Finale • Mænd og Kvinder • Tirsdag kl. 17:30
Antal heats: 3
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.4 | ||||
1 | 15.31 | 449 | Thyge Arum -61 | FIF Hillerød / Langgarverne |
2 | 15.93 | 266 | Ole Biering -66 | Glostrup IC/IK Hellas |
3 | 16.18 | 668 | Laila Ankerstjerne -65 | Greve Atletik/Greve Trim |
4 | 20.12 | 417 | Lisbet Hansen -53 | Glostrup IC/IK Hellas |
5 | 21.98 | 78 | Dianga Skovgaard -68 | Greve Atletik/Greve Trim |
HEAT 2 • w:-1.8 | ||||
1 | 14.94 | 422 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM |
2 | 15.12 | 623 | Sten Skovgaard Larsen -54 | Greve Atletik/Greve Trim |
3 | 15.57 | 794 | Gunhild Michelsen -63 | Slagelse/DIF/HG |
4 | 16.57 | 580 | Trille Ipsen -67 | Sparta |
5 | 16.63 | 504 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 | Herlev |
6 | 17.08 | 366 | Kenneth Ljungmann -50 | Herlev |
7 | 17.87 | 507 | Jette Svendsen -62 | FIF Hillerød / Langgarverne |
8 | 17.90 | 320 | Helge Tesch -46 | Ben Hur |
HEAT 3 • w:-1.0 | ||||
1 | 11.77 | 673 | Frederik Regli -90 | Frederiksberg IF |
2 | 11.90 | 640 | Michael Noes Gätke -91 | Hvidovre AM |
3 | 12.93 | 407 | Lukas De Lony Pedersen -93 | FIF Hillerød / Langgarverne |
4 | 13.75 | 952 | Mette B. Jepsen -70 | Hvidovre AM |
5 | 13.96 | 591 | Michael Pilegaard Hansen -67 | Bagsværd AC |
6 | 14.30 | 428 | Stig Falkenblad -72 | Herlev |
7 | 14.46 | 725 | Mie Kjær -76 | Bagsværd AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Thyge Arum -61 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 15.11 | ||||
3 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |||||
4 | 22.11 | Dianga Skovgaard -68 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||||
5 | 19.87 | Lisbet Hansen -53 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 16.40 | |||
6 | 20.0 | DNS | Vagn Kildsig -40 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 17.22 | 19.43 | |
7 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 14.95 | ||||
8 | DNS | Sabrina Juel Herforth -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 17.60 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 15.30 | |||
2 | 16.38 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev | 16.46 | |||
3 | 15.72 | Trille Ipsen -67 🔗 | Sparta | 14.51 | |||
4 | 15.26 | Carsten Damslund -66 🔗 | Hvidovre AM | 13.39 | 15.26 | ||
5 | 15.25 | Sten Skovgaard Larsen -54 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 13.51 | 15.25 | ||
6 | 15.4 | Gunhild Michelsen -63 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 13.88 | |||
7 | 16.23 | Kenneth Ljungmann -50 🔗 | Herlev | 16.23 | |||
8 | 17.18 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | 16.59 | 17.18 | ||
HEAT 3 | |||||||
1 | 14.46 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | 14.00 | |||
2 | 13.72 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | 13.72 | |||
3 | 12.8 | Lukas De Lony Pedersen -93 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 280 | |||
4 | 11.74 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre AM | ||||
5 | 11.62 | Frederik Regli -90 🔗 | Frederiksberg IF | 11.27 | 11.62 | ||
6 | 12.95 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | 12.95 | 14.49 | ||
7 | 13.41 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev | 13.41 | ||
8 | 13.82 | Mette B. Jepsen -70 🔗 | Hvidovre AM | 12.73 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.62 | Frederik Regli -90 🔗 | Frederiksberg IF | 11.27 | 11.62 | ||
2 | 11.74 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre AM | ||||
3 | 12.95 | Stig Falkenblad -72 🔗 | Herlev | 12.95 | 14.49 | ||
4 | 12.8 | Lukas De Lony Pedersen -93 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 280 | |||
5 | 13.72 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | 13.72 | |||
6 | 13.82 | Mette B. Jepsen -70 🔗 | Hvidovre AM | 12.73 | |||
7 | 14.46 | Mie Kjær -76 🔗 | Bagsværd AC | 14.00 | |||
8 | 15.25 | Sten Skovgaard Larsen -54 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 13.51 | 15.25 | ||
9 | 15.26 | Carsten Damslund -66 🔗 | Hvidovre AM | 13.39 | 15.26 | ||
10 | 15.4 | Gunhild Michelsen -63 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 13.88 | |||
11 | 15.72 | Trille Ipsen -67 🔗 | Sparta | 14.51 | |||
12 | 16.23 | Kenneth Ljungmann -50 🔗 | Herlev | 16.23 | |||
13 | 16.38 | Alzhbeta Ella Alexandrova -71 🔗 | Herlev | 16.46 | |||
14 | 17.18 | Helge Tesch -46 🔗 | Ben Hur | 16.59 | 17.18 | ||
15 | 17.60 | Jette Svendsen -62 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 15.30 | |||
16 | 19.87 | Lisbet Hansen -53 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 16.40 | |||
17 | 22.11 | Dianga Skovgaard -68 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||||
18 | Thyge Arum -61 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 15.11 | ||||
19 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |||||
20 | Laila Ankerstjerne -65 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 14.95 | ||||
21 | 13.41 | DNS | Tine Johansen -82 🔗 | Herlev | 13.41 | ||
22 | 20.0 | DNS | Vagn Kildsig -40 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 17.22 | 19.43 | |
23 | 26.11 | DNS | Kirsten Bay -38 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 22.76 | ||
24 | DNS | Sabrina Juel Herforth -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim |