DT Masters, Sjælland syd, 2. runde • Greve Stadion • Greve
13 jun, 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
5000 meter • Finale • Mænd og Kvinder • Tirsdag kl. 18:30
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 18:30 | |||||
1 | SB | 16.28.39 | 601 | Kristian Bonne Wulff -85 | Herlev |
2 | 18.45.18 | 556 | Morten Christiansen -72 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
3 | 19.04.53 | 780 | Bo Antvorskov -61 | Amager AC | |
4 | 19.10.23 | 821 | Roald Ammentorp -59 | Glostrup IC/IK Hellas | |
5 | SB | 19.20.58 | 797 | Johnny Møller -59 | Slagelse/DIF/HG |
6 | 19.37.86 | 557 | Niels Hansen -67 | Greve Atletik/Greve Trim | |
7 | 19.51.06 | 553 | Roberto Schmidt -66 | Herlev | |
8 | 19.51.46 | 529 | Dan Bodal -67 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
9 | 20.00.80 | 653 | Melissa Valverde -91 | Greve Atletik/Greve Trim | |
10 | 20.29.33 | 1042 | Kerstin Thiele -61 | Sparta | |
11 | SB | 20.45.23 | 775 | Lars Juel Jensen -53 | Ben Hur |
12 | PB | 20.53.10 | 432 | Heino Wohlert -66 | FIF Hillerød / Langgarverne |
13 | 20.56.18 | 1024 | Tove Schultz-Lorentzen -60 | Glostrup IC/IK Hellas | |
14 | 21.08.03 | 741 | Christina Hedegård Bruhn -75 | Frederiksberg IF | |
15 | 21.09.38 | 724 | Ea Wils Petersen -76 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
16 | 22.00.05 | 359 | Paul Andersen -64 | Bagsværd AC | |
17 | 22.00.11 | 751 | Tina Kristensen -70 | Bagsværd AC | |
HEAT 2 • 18:55 | |||||
1 | 19.52.59 | 790 | Mette Sommer Fritze -79 | Sparta | |
2 | 21.28.93 | 369 | Kim Lilhammer -66 | Herlev | |
3 | 21.38.06 | 314 | Hans Peter Henning -68 | Hvidovre AM | |
4 | 22.04.05 | 834 | Anni Vedel -65 | Glostrup IC/IK Hellas | |
5 | 22.21.18 | 969 | Else Marie Ammentorp -57 | Glostrup IC/IK Hellas | |
6 | PB | 23.07.07 | 93 | Anders Kjøller Espersen -75 | Hvidovre AM |
7 | 23.37.41 | 554 | Erling Ammentorp -49 | Glostrup IC/IK Hellas | |
8 | 23.42.49 | 744 | Kirsten Ejlskov -63 | FIF Hillerød / Langgarverne | |
9 | 24.04.85 | 816 | Vibeke Hansen -58 | Hvidovre AM | |
10 | 24.20.02 | 861 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 | Herlev | |
11 | 27.16.56 | 848 | Ella Grimm -47 | FIF Hillerød / Langgarverne |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 18:30 | |||||||
1 | 21.59.00 | DNS | Seppo Hiltunen -76 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 232 | 15.57.79 | |
3 | 21.15.0 | Christina Hedegård Bruhn -75 🔗 | Frederiksberg IF | 233 | |||
4 | 21.12.0 | Lars Juel Jensen -53 🔗 | Ben Hur | 279 | 17.30.56 | 21.11.81 | |
6 | 21.00.00 | Ea Wils Petersen -76 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 236 | |||
7 | 20.50.00 | Heino Wohlert -66 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 237 | 20.57.85 | 23.13.27 | |
8 | 20.40.0 | Tina Kristensen -70 🔗 | Bagsværd AC | 238 | 20.23.57 | ||
9 | 20.30.00 | Kerstin Thiele -61 🔗 | Sparta | 239 | |||
10 | 20.26.49 | Tove Schultz-Lorentzen -60 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 240 | 16.42.78 | ||
11 | 20.20.0 | Paul Andersen -64 🔗 | Bagsværd AC | 241 | 18.39.38 | 20.28.17 | |
12 | 20.04.52 | Melissa Valverde -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 242 | |||
13 | 19.30.0 | DNS | Peter Simonsen -74 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 287 | 19.23.15 | |
14 | 19.00.00 | Morten Christiansen -72 | FIF Hillerød / Langgarverne | 244 | |||
15 | 18.54.95 | Roberto Schmidt -66 🔗 | Herlev | 245 | 18.54.95 | ||
16 | 18.47.37 | Niels Hansen -67 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 246 | 18.44.11 | 18.47.37 | |
17 | 18.45.0 | Johnny Møller -59 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 276 | 14.23.49 | 19.22.88 | |
18 | 15.56.58 | Kristian Bonne Wulff -85 🔗 | Herlev | 248 | 15.56.58 | 16.36.33 | |
19 | 15.15.0 | DNS | Peter Hærvig Rønning -91 🔗 | Bagsværd AC | 249 | 15.05.02 | 15.05.02 |
20 | 19.59.0 | Bo Antvorskov -61 🔗 | Amager AC | 250 | |||
21 | 19.50.0 | Dan Bodal -67 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 267 | |||
22 | 20.00.0 | Roald Ammentorp -59 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 252 | |||
HEAT 2 • 18:55 | |||||||
2 | 21.00.0 | Hans Peter Henning -68 | Hvidovre AM | 235 | |||
3 | Kim Lilhammer -66 🔗 | Herlev | 254 | ||||
4 | Anni Vedel -65 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 255 | 20.18.20 | |||
6 | 27.30.00 | Ella Grimm -47 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 269 | 25.56.88 | ||
8 | 24.00.00 | Kirsten Ejlskov -63 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 257 | |||
9 | 23.52.24 | Vibeke Hansen -58 🔗 | Hvidovre AM | 258 | 20.34.74 | ||
10 | 23.40.60 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 🔗 | Herlev | 259 | 23.40.60 | ||
11 | 23.23.80 | Anders Kjøller Espersen -75 🔗 | Hvidovre AM | 260 | 23.23.80 | 23.23.80 | |
12 | 23.07.13 | Erling Ammentorp -49 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 261 | 21.51.85 | ||
13 | 22.30.0 | Else Marie Ammentorp -57 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 262 | |||
14 | Mette Sommer Fritze -79 🔗 | Sparta | 263 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 15.56.58 | Kristian Bonne Wulff -85 🔗 | Herlev | 248 | 15.56.58 | 16.36.33 | |
2 | 18.45.0 | Johnny Møller -59 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 276 | 14.23.49 | 19.22.88 | |
3 | 18.47.37 | Niels Hansen -67 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 246 | 18.44.11 | 18.47.37 | |
4 | 18.54.95 | Roberto Schmidt -66 🔗 | Herlev | 245 | 18.54.95 | ||
5 | 19.00.00 | Morten Christiansen -72 | FIF Hillerød / Langgarverne | 244 | |||
6 | 19.50.0 | Dan Bodal -67 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 267 | |||
7 | 19.59.0 | Bo Antvorskov -61 🔗 | Amager AC | 250 | |||
8 | 20.00.0 | Roald Ammentorp -59 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 252 | |||
9 | 20.04.52 | Melissa Valverde -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 242 | |||
10 | 20.20.0 | Paul Andersen -64 🔗 | Bagsværd AC | 241 | 18.39.38 | 20.28.17 | |
11 | 20.26.49 | Tove Schultz-Lorentzen -60 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 240 | 16.42.78 | ||
12 | 20.30.00 | Kerstin Thiele -61 🔗 | Sparta | 239 | |||
13 | 20.40.0 | Tina Kristensen -70 🔗 | Bagsværd AC | 238 | 20.23.57 | ||
14 | 20.50.00 | Heino Wohlert -66 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 237 | 20.57.85 | 23.13.27 | |
15 | 21.00.00 | Ea Wils Petersen -76 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 236 | |||
16 | 21.00.0 | Hans Peter Henning -68 | Hvidovre AM | 235 | |||
17 | 21.12.0 | Lars Juel Jensen -53 🔗 | Ben Hur | 279 | 17.30.56 | 21.11.81 | |
18 | 21.15.0 | Christina Hedegård Bruhn -75 🔗 | Frederiksberg IF | 233 | |||
19 | 22.30.0 | Else Marie Ammentorp -57 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 262 | |||
20 | 23.07.13 | Erling Ammentorp -49 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 261 | 21.51.85 | ||
21 | 23.23.80 | Anders Kjøller Espersen -75 🔗 | Hvidovre AM | 260 | 23.23.80 | 23.23.80 | |
22 | 23.40.60 | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 🔗 | Herlev | 259 | 23.40.60 | ||
23 | 23.52.24 | Vibeke Hansen -58 🔗 | Hvidovre AM | 258 | 20.34.74 | ||
24 | 24.00.00 | Kirsten Ejlskov -63 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 257 | |||
25 | 27.30.00 | Ella Grimm -47 🔗 | FIF Hillerød / Langgarverne | 269 | 25.56.88 | ||
26 | Anni Vedel -65 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | 255 | 20.18.20 | |||
27 | Kim Lilhammer -66 🔗 | Herlev | 254 | ||||
28 | Mette Sommer Fritze -79 🔗 | Sparta | 263 | ||||
29 | 15.15.0 | DNS | Peter Hærvig Rønning -91 🔗 | Bagsværd AC | 249 | 15.05.02 | 15.05.02 |
30 | 19.30.0 | DNS | Peter Simonsen -74 🔗 | Slagelse/DIF/HG | 287 | 19.23.15 | |
31 | 21.59.00 | DNS | Seppo Hiltunen -76 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 232 | 15.57.79 |