Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Boldkast • Finale • Piger 11 år • Lørdag kl. 10:45
145 gram
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 0
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 33.99 | 787 | Agnes Rask Baad Pedersen -11 | IK Olympia | 28.09 | 30.11 | 33.99 |
2 | 33.49 | 773 | Ellen Vincentsen -11 | Sparta Atletik og løb | 29.32 | 29.15 | 33.49 |
3 | 28.12 | 608 | Emma Zinck Mogensen -12 | IK Hellas | 27.39 | 25.99 | 28.12 |
4 | 26.88 | 567 | Regitze Wittenkamp -11 | Fredensborg Atletik Klub | 24.65 | 26.88 | 23.78 |
5 | 22.36 | 403 | Sofie From Gren -12 | IK Hellas | 22.36 | 21.93 | 21.73 |
6 | 22.11 | 393 | Emilie Ring -11 | Gentofte Idræts Klub | 21.15 | 21.21 | 22.11 |
7 | 19.68 | 297 | Mariana Cecilia Vargas -12 | Sparta Atletik og løb | 19.68 | 13.44 | 17.46 |
8 | 16.66 | 170 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | Sparta Atletik og løb | 15.43 | 16.66 | 15.31 |
9 | 14.85 | 91 | Lovisa Grosso -12 | Sparta Atletik og løb | X | 11.58 | 14.85 |
10 | 14.85 | 91 | Lea Sophie Gatzwiller -11 | Hvidovre Atletik & Motion | 14.85 | 8.74 | 9.00 |
11 | 9.62 | Johanne Frost -11 | Roar Atletik | X | 9.62 | X | |
12 | 8.48 | Nellie Krebs -12 | Herlev Atletik | 8.06 | 8.48 | 5.82 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 31.14 | Agnes Rask Baad Pedersen -11✗ 🔗 | IK Olympia | |
2 | 29.81 | Ellen Vincentsen -11✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 0.35 | Regitze Wittenkamp -11✗ 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
4 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
5 | Sofie From Gren -12✗ 🔗 | IK Hellas | ||
6 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
7 | Emma Zinck Mogensen -12✗ 🔗 | IK Hellas | ||
8 | Lovisa Grosso -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
9 | Nellie Krebs -12✗ 🔗 | Herlev Atletik | ||
10 | Emilie Ring -11✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | ||
11 | Johanne Frost -11✗ 🔗 | Roar Atletik | ||
12 | Lea Sophie Gatzwiller -11✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 31.14 | Agnes Rask Baad Pedersen -11✗ 🔗 | IK Olympia | |
2 | 29.81 | Ellen Vincentsen -11✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
3 | 0.35 | Regitze Wittenkamp -11✗ 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
4 | Emilie Ring -11✗ 🔗 | Gentofte Idræts Klub | ||
5 | Nellie Krebs -12✗ 🔗 | Herlev Atletik | ||
6 | Lea Sophie Gatzwiller -11✗ 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | ||
7 | Sofie From Gren -12✗ 🔗 | IK Hellas | ||
8 | Emma Zinck Mogensen -12✗ 🔗 | IK Hellas | ||
9 | Johanne Frost -11✗ 🔗 | Roar Atletik | ||
10 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
11 | Mariana Cecilia Vargas -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb | ||
12 | Lovisa Grosso -12✗ 🔗 | Sparta Atletik og løb |