Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
3-kamp • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 12:00
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 2552 | Albert Arrey Sørensen -12 | Sparta Atletik og løb |
2 | 2465 | Pelle Juul Sørensen -11 | Københavns Idræts Forening |
3 | 2433 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas |
4 | 2348 | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC |
5 | 2288 | Bjarke Johan Christensen -11 | Bagsværd AC |
6 | 2274 | Storm Breinholst -13 | Amager AC |
7 | 2245 | Theodor Høyer Zacho -11 | IK Hellas |
8 | 2230 | Christoffer Winther -11 | Ballerup AK |
9 | 2081 | Nikolas Rondon Olsen -12 | Korsør AM |
10 | 1887 | Albert Sidenius -11 | Bagsværd AC |
11 | 1885 | Sander Kromann -11 | Holte Atletik |
12 | 1875 | Adam Gottlieb -11 | Holte Atletik |
13 | 1807 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC |
14 | 1787 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas |
15 | 1765 | Alexander Kleine Sonne -12 | Bagsværd AC |
15 | 1765 | Bertram Vester -11 | Fredensborg Atletik Klub |
17 | 1764 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik |
18 | 1727 | Max Raymond Nielsen -11 | Københavns Idræts Forening |
19 | 1718 | Mads Berthelsen -12 | Herlev Atletik |
19 | 1718 | August Nicolaisen -12 | FIF Atletik & Motion |
21 | 1643 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF |
22 | 1628 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Fremad Holbæk |
23 | 1567 | Frej Ensig-Krarup -12 | Bagsværd AC |
24 | 1379 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Herlev Atletik |
25 | 1240 | Villum Thue Østdahl -11 | Københavns Idræts Forening |
26 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager AC |
Navn | 60 meter | Boldkast | Længdespring | Points |
---|---|---|---|---|
Albert Arrey Sørensen -12 | 9.30 937p +0.6 |
38.58 773p |
4.11 842p -1.8 |
2552 |
Pelle Juul Sørensen -11 | 9.25 954p +0.0 |
37.80 752p |
3.91 759p -1.6 |
2465 |
Bjørn Jensen -11 | 9.58 840p +0.0 |
40.10 813p |
3.96 780p X |
2433 |
Alexander Vedel Møller -12 | 9.15 990p +0.4 |
32.09 587p |
3.94 771p X |
2348 |
Bjarke Johan Christensen -11 | 9.81 764p +0.6 |
43.62 900p |
3.60 624p X |
2288 |
Storm Breinholst -13 | 9.45 884p +0.0 |
35.61 691p |
3.77 699p X |
2274 |
Theodor Høyer Zacho -11 | 9.45 884p +0.6 |
34.33 654p |
3.79 707p X |
2245 |
Christoffer Winther -11 | 9.27 947p +0.0 |
30.78 546p |
3.86 737p X |
2230 |
Nikolas Rondon Olsen -12 | 9.68 806p +0.0 |
38.06 759p |
3.36 516p +0.6 |
2081 |
Albert Sidenius -11 | 10.06 684p +0.4 |
33.30 624p |
3.50 579p X |
1887 |
Sander Kromann -11 | 9.75 783p +0.0 |
29.23 496p |
3.56 606p -0.9 |
1885 |
Adam Gottlieb -11 | 10.15 656p +0.4 |
34.92 671p |
3.43 548p X |
1875 |
Alfred Gram -13 | 9.92 728p +0.0 |
31.19 559p |
3.37 520p +1.0 |
1807 |
Viggo Lysemose NIelsen -11 | 9.91 731p +0.6 |
33.01 615p |
3.20 441p -0.2 |
1787 |
Alexander Kleine Sonne -12 | 10.10 671p +0.4 |
27.78 448p |
3.65 646p -1.1 |
1765 |
Bertram Vester -11 | 9.89 738p +0.6 |
29.85 516p |
3.35 511p X |
1765 |
Alexander Wulff -11 | 10.36 592p +0.0 |
33.95 643p |
3.39 529p X |
1764 |
Max Raymond Nielsen -11 | 10.39 583p +0.0 |
33.30 624p |
3.37 520p X |
1727 |
Mads Berthelsen -12 | 9.96 715p +0.6 |
32.82 609p |
3.10 394p X |
1718 |
August Nicolaisen -12 | 9.97 712p +0.0 |
29.75 513p |
3.31 493p -1.7 |
1718 |
Alex Blanco Hansen -11 | 10.25 625p +0.4 |
34.29 653p |
3.04 365p -1.2 |
1643 |
Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 10.22 634p +0.4 |
30.24 529p |
3.25 465p -0.1 |
1628 |
Frej Ensig-Krarup -12 | 9.90 734p +0.6 |
22.53 263p |
3.48 570p -0.1 |
1567 |
Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 10.12 665p +0.0 |
23.30 292p |
3.16 422p -1.5 |
1379 |
Villum Thue Østdahl -11 | 10.15 656p +0.0 |
12.92 |
3.51 584p -1.2 |
1240 |
Jonas Kofoed-Nielsen -11 | +0.0 |
X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | |
2 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
3 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
4 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
5 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
6 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | |
7 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | |
8 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | |
9 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | |
10 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
11 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | |
12 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
14 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | |
15 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | |
16 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | |
17 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
18 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
19 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
20 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | |
21 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
22 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | |
23 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | |
24 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
25 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
26 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
27 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | |
2 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
3 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
4 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | |
5 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | |
6 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
7 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | |
8 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | |
9 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
10 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
11 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | |
12 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | |
13 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
14 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
15 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
16 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | |
17 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | |
18 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
19 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | |
20 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
21 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | |
22 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
23 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
24 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
25 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
26 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | |
27 | DNS | Ville Rørbæk Nørreby -12 🔗 | FIF Atletik & Motion |