Øst Ungdom • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 aug, 2022
Arrangør: Ballerup AK
•
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp1000 meter kapgang3000 meter kapgang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
3-kamp • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 12:00
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 2552 | Albert Arrey Sørensen -12 | Sparta Atletik og løb |
2 | 2465 | Pelle Juul Sørensen -11 | Københavns Idræts Forening |
3 | 2433 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas |
4 | 2348 | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC |
5 | 2288 | Bjarke Johan Christensen -11 | Bagsværd AC |
6 | 2274 | Storm Breinholst -13 | Amager AC |
7 | 2245 | Theodor Høyer Zacho -11 | IK Hellas |
8 | 2230 | Christoffer Winther -11 | Ballerup AK |
9 | 2081 | Nikolas Rondon Olsen -12 | Korsør AM |
10 | 1887 | Albert Sidenius -11 | Bagsværd AC |
11 | 1885 | Sander Kromann -11 | Holte Atletik |
12 | 1875 | Adam Gottlieb -11 | Holte Atletik |
13 | 1807 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC |
14 | 1787 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas |
15 | 1765 | Alexander Kleine Sonne -12 | Bagsværd AC |
15 | 1765 | Bertram Vester -11 | Fredensborg Atletik Klub |
17 | 1764 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik |
18 | 1727 | Max Raymond Nielsen -11 | Københavns Idræts Forening |
19 | 1718 | Mads Berthelsen -12 | Herlev Atletik |
19 | 1718 | August Nicolaisen -12 | FIF Atletik & Motion |
21 | 1643 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF |
22 | 1628 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Fremad Holbæk |
23 | 1567 | Frej Ensig-Krarup -12 | Bagsværd AC |
24 | 1379 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Herlev Atletik |
25 | 1240 | Villum Thue Østdahl -11 | Københavns Idræts Forening |
26 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager AC |
Navn | 60 meter | Boldkast | Længdespring | Points |
---|---|---|---|---|
Albert Arrey Sørensen -12 | 9.30 937p +0.6 |
38.58 773p |
4.11 842p -1.8 |
2552 |
Pelle Juul Sørensen -11 | 9.25 954p +0.0 |
37.80 752p |
3.91 759p -1.6 |
2465 |
Bjørn Jensen -11 | 9.58 840p +0.0 |
40.10 813p |
3.96 780p X |
2433 |
Alexander Vedel Møller -12 | 9.15 990p +0.4 |
32.09 587p |
3.94 771p X |
2348 |
Bjarke Johan Christensen -11 | 9.81 764p +0.6 |
43.62 900p |
3.60 624p X |
2288 |
Storm Breinholst -13 | 9.45 884p +0.0 |
35.61 691p |
3.77 699p X |
2274 |
Theodor Høyer Zacho -11 | 9.45 884p +0.6 |
34.33 654p |
3.79 707p X |
2245 |
Christoffer Winther -11 | 9.27 947p +0.0 |
30.78 546p |
3.86 737p X |
2230 |
Nikolas Rondon Olsen -12 | 9.68 806p +0.0 |
38.06 759p |
3.36 516p +0.6 |
2081 |
Albert Sidenius -11 | 10.06 684p +0.4 |
33.30 624p |
3.50 579p X |
1887 |
Sander Kromann -11 | 9.75 783p +0.0 |
29.23 496p |
3.56 606p -0.9 |
1885 |
Adam Gottlieb -11 | 10.15 656p +0.4 |
34.92 671p |
3.43 548p X |
1875 |
Alfred Gram -13 | 9.92 728p +0.0 |
31.19 559p |
3.37 520p +1.0 |
1807 |
Viggo Lysemose NIelsen -11 | 9.91 731p +0.6 |
33.01 615p |
3.20 441p -0.2 |
1787 |
Alexander Kleine Sonne -12 | 10.10 671p +0.4 |
27.78 448p |
3.65 646p -1.1 |
1765 |
Bertram Vester -11 | 9.89 738p +0.6 |
29.85 516p |
3.35 511p X |
1765 |
Alexander Wulff -11 | 10.36 592p +0.0 |
33.95 643p |
3.39 529p X |
1764 |
Max Raymond Nielsen -11 | 10.39 583p +0.0 |
33.30 624p |
3.37 520p X |
1727 |
Mads Berthelsen -12 | 9.96 715p +0.6 |
32.82 609p |
3.10 394p X |
1718 |
August Nicolaisen -12 | 9.97 712p +0.0 |
29.75 513p |
3.31 493p -1.7 |
1718 |
Alex Blanco Hansen -11 | 10.25 625p +0.4 |
34.29 653p |
3.04 365p -1.2 |
1643 |
Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 10.22 634p +0.4 |
30.24 529p |
3.25 465p -0.1 |
1628 |
Frej Ensig-Krarup -12 | 9.90 734p +0.6 |
22.53 263p |
3.48 570p -0.1 |
1567 |
Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 10.12 665p +0.0 |
23.30 292p |
3.16 422p -1.5 |
1379 |
Villum Thue Østdahl -11 | 10.15 656p +0.0 |
12.92 |
3.51 584p -1.2 |
1240 |
Jonas Kofoed-Nielsen -11 | +0.0 |
X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | |
2 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
3 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
4 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
5 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
6 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | |
7 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | |
8 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | |
9 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | |
10 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
11 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | |
12 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
14 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | |
15 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | |
16 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | |
17 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
18 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
19 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
20 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | |
21 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
22 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | |
23 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | |
24 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
25 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
26 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
27 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Alexander Vedel Møller -12 🔗 | Amager AC | |
2 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
3 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 🔗 | Amager AC | |
4 | Alexander Kleine Sonne -12 🔗 | Bagsværd AC | |
5 | Albert Sidenius -11 🔗 | Bagsværd AC | |
6 | Bjarke Johan Christensen -11 🔗 | Bagsværd AC | |
7 | Frej Ensig-Krarup -12 🔗 | Bagsværd AC | |
8 | Christoffer Winther -11 🔗 | Ballerup AK | |
9 | August Nicolaisen -12 🔗 | FIF Atletik & Motion | |
10 | Bertram Vester -11 🔗 | Fredensborg Atletik Klub | |
11 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 🔗 | Fremad Holbæk | |
12 | Alfred Gram -13 | Glostrup IC | |
13 | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
14 | Mads Berthelsen -12 🔗 | Herlev Atletik | |
15 | Alexander Wulff -11 🔗 | Herlev Atletik | |
16 | Adam Gottlieb -11 🔗 | Holte Atletik | |
17 | Sander Kromann -11 🔗 | Holte Atletik | |
18 | Theodor Høyer Zacho -11 🔗 | IK Hellas | |
19 | Bjørn Jensen -11 🔗 | IK Hellas | |
20 | Viggo Lysemose NIelsen -11 🔗 | IK Hellas | |
21 | Nikolas Rondon Olsen -12 🔗 | Korsør AM | |
22 | Villum Thue Østdahl -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
23 | Pelle Juul Sørensen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
24 | Max Raymond Nielsen -11 🔗 | Københavns Idræts Forening | |
25 | Albert Arrey Sørensen -12 🔗 | Sparta Atletik og løb | |
26 | Alex Blanco Hansen -11 | Trongårdens IF | |
27 | DNS | Ville Rørbæk Nørreby -12 🔗 | FIF Atletik & Motion |